• Georg Koch
    3.7k
    je kad Spikic vozi, samo treba pripaziti na red voznje kontrolora zicare.
    Kondukter ŠPIKA.
    Sory, bas glup komentar pisem ali nesto mi godi.
  • 1986-Pl
    161
    Pisi sta hoces ahaha samo me zanima jel je il' nije da razbistrim glavu nakon ove katastrofe
  • Jaro
    5.7k

    I tak... sve vise povjerenja za stadion imam...
  • Nolifer
    6.7k
    :zip: :lol:
  • Sajla
    3.5k
    https://divan.fyi/noc-muzeja-2024-popis-programa/

    MUZEJ GRADA ZAGREBA
    Opatička ulica 20

    19.00 – 20.00
    PREDSTAVLJANJE KNJIGE „KIBICI PURGERA“
    Knjiga „Kibici Purgera“, autora dr. sc. Ivice Šutea. Knjiga se bavi fenomenom „Građanskog“ i njegovih kibica, između masovne zabave, strasti i svjetonazora u međuratnome Zagrebu. Nakladnik: FF press, Filozofski fakultet u Zagrebu Zbog ograničenosti prostornog kapaciteta, broj sudionika je ograničen te zainteresiranima predlažemo da dođu nešto ranije kako bi osigurali svoje mjesto.
  • Sljeme
    1.8k
    Nakon kaj su poskrivečki dovozili otpad, reakcijom stanovnika dignuti su svi mediji pa Senf navodno odvozi otpad s lokacije. Sutra možda i u vašem kvartu :lol:
    https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/kakve-se-nepravilnosti-dogadaju-s-biootpadom-u-markusevcu--11316516
  • Bosskovitz
    7.5k
    U ovome je sažeto sve što je krivi pogled na tu ekipu. Ta ekipa nema apsolutno nikakve veze s politikom, apsolutno nikakve. Likovima se zahevtao jedan političar i odmah su dobili savjet da će zbog toga imati problem. Ovo za što oni mole nije političko pitanje. Radi se o moralnim vrijednostima. Al ljevičari uvijek teško shvaćaju taj pojam...mali M

    Nisam ti stigao odgovoriti na ovo: to je apsolutno pitanje politike. Kao prvo, performans organizira Zaklada Vigilare koja je neskriveno politički aktivna udruga. Kao drugo, ono za što se mole je javno pitanje, res publica: od prava na pobačaj na koje se ovo na kraju svodi preko svih ostalih tema poput "čednog odijevanja" i "predbračne čistoće" - ako misliš da nije, zamisli da 100 vehabija prosvjeduje za... a jbg, isto to. Bi li to isto smatrao potpuno nepolitičnim događajem? Sve su to strogo osobne stvari kada o njima odlučuješ, ali su itekako javne kada ih napadaš i protiviš im se na javnom skupu. I kao treće, ispravi me ako griješim, ali molitva nasred glavnog gradskog trga nije ništa "snažnija" od molitve u crkvi ili nekom drugom prostoru. Oni ne žele samo moliti Boga da im pomogne u njihovom pohodu protiv "neposlušnih" žena, kratkih suknji i seksa prije braka, oni žele da svi u javnom prostoru vide da su oni protiv neposlušnih žena, kratkih suknji i seksa prije braka.

    Znam da si pametan i da znaš da moral nije univerzalni pojam. Evo jučer sam s nekim ovdje raspravljao a propos Jakirovića, ja sam rekao da je za mene nemoralno ne ponuditi ostavku nakon 0:3 poraza od Lokomotive s obzirom da je mjesecima govorio da mu trebaju pripreme i prijelazni rok, dobio je pripreme i prijelazni rok - i napravio debakl. To je moj vrijednosni sustav, moja radna etika - da sam ja rekao poslodavcu "daj mi ovo, ovo i ovo pa ćeš dobiti rezultat" i dobio ovo, ovo i ovo, no nisam napravio rezultat - ponudio bih novo rješenje, ali bih i preuzeo odgovornost. Neki su se javili i rekli da nisam u pravu, da on ima ugovornu obvezu i nema zašto nuditi svoj ostavku - ako ga hoće smijeniti, nek ga smijene oni koji su ga zaposlili. I to je okej, moral i etika se razlikuju od osobe do osobe. Ja ne kažem da je moje ispravno a tuđe neispravno jer nema ispravnog i neispravnog morala.

    Ti si protiv predbračnog seksa i žena u minjacima - to je okej. Ja nisam. Ali onog trenutka kad ti odlučiš izaći na trg kako bi upozoravao na predbračni seks i žene u minjacima - to postaje javna stvar. Ti to radiš ne zato što je to pitanje tvog morala, nego zato da to vide oni koji tvoja moralna uvjerenja ne dijele - a to je u suštini javno-politički performans.

    Vraćam se na početak - potpuno legitiman politički performans, kao i onaj kontra-performans koji se tamo događa. To se zove demokracija.
  • Nolifer
    6.7k
    Da, zato je ovo "pozitivan" primjer djeci i to je naša budućnost :monkey: :clap: :lol: :rofl:

    haljina-od-kondoma-na-zagreb-prideu-v0-c8qsn5xzg95b1.jpg
  • mali M
    3.5k
    u redu mi je tvoje promišljanje, ali dosta stvari krivo tumačiš zbog krive percepcije.. kao prvo medijska je laž da je to organizacija Vigilarea jel nije ni na široko. To rade dečki iz udruge Muževni budite i nemaju veze s Vigilareom, iz prve ruke to kažem bez imalo sumnje. Druga stvar je medijsko pa i tvoje krivo prenašanje njihovih nakana. Ne mole za zabranu pobačaja nego za prestanak pobačaja. Jako jako bitna razlika. Isto kao i elementarno nepoznavanje značenja čednosti pa netko misli da oni mole da žene budu u skafanderima. Svatko ima pravo na javnom prostoru raditi "performans" kakav želi ako ga je najavio. Zašto je problem molitva a nisu krvave lutke i ostale aktivističke katastrofe. I da odmah nadovežem, ovo dal je molitva jača na trgovima il u četri zida je stvar zabrane i ta demagogija je već pokušana. Znaš i sam od koga. Najveća zabluda jednog vjernika katolika je da ne smije iskazati svoju vjeru u javnosti. Dok ostale sablazni može raditi tko hoće, kada hoće i gdje hoće. Pretpostavit ću da nisi vjernik (osim možda na papiru) pa neću očekivati argumentaciju zašto je vjera u četri zida jača od javne. I na kraju puno pretpostavljaš kao i da sam ja protiv minica i za predbračnu čistoću...

    i samo da i ja nadovežem ovaj tvoj da moral nije univerzalan pojam. Prvo, to je užasna misao, ali da slažem se s njom, zato ja uvijek govorim da je bitno temeljem čega kalibriramo svoj moralni kompas. nama vjernicima je lako na to odgovoriti. ali jedan pedač iz nizozemske ne misli da nije moralno raditi što radi. oko toga mogu jako dugo, i nema šanse da mi itko može dokazati da moralno dobro nema korjen u vjeri. ostalo su bolesne zablude koje nemoralno ponašanje kalibrira prema svojoj percepciji koja može biti bolesna i iskrivljena, a i samo opravdavajuća da se nemoraju kasnije pogledat u ogledalo..
  • mali M
    3.5k
    jel to znači da mora i ime ostati ili samo namjena? nisam baš od trgovačkih zakona pa nisam ulovio? jer trgovački može imat odličan potencijal s ovim otvorenim katovima za neke luksuznije brendove. Ja bi dole u prizemlju stavio veliko predvorje sa klavirom il tak nekaj da digne osjećaj luksuza i po katovima napravio poslovne prostore za malo jače brednove.. mikrolokacija je dobra..
  • Jaro
    5.7k
    zgrada(e) koja je inicijalno bila hotel je sada zasticena kao trgovina. Jos jedno oteto privatno vlasnistvo koje je sad zasticeno (citaj osigurano da se pretvori u rusevinu u centru grada)...
  • Neki tip
    19.4k
    Bio sam u Nami slučajem potkraj prošle godine, kupovao neki poklon za "tajni Djed Mraz/Božićnjak" akciju na poslu, jer eto blizu je i ima svega.

    Uglavnom, ne čudi me da je to propalo.

    To je (firma Nama, ne zgrada), uz trgovine Konzum, živući spomenik socijalizmu. Sporo, neorganizirano, nemotivirano, nezainteresirano, 3 (tri) radnice stoje nemoćno nad jednim računalom i gledaju u njega, dok se stvara nepregledni red kupaca koji bi platili i vratili se na posao nakon pauze..

    Međutim, neće proći!

    Ima da ostavite robu gdje ste je i našli ili čekate bez informacije o kakvom se zastoju radi, koliko će se cca čekati, ima li nade u "popravak".

    Kako ne spadam u strpljive (nažalost) priupitah najljubaznije što mogu (nije to puno) o čemu se radi i mogu li možda procijeniti koliko će se čekati..

    "Gospodine, što imate za platiti? Aha, to. Pa to možete i kod ovih tamo na knjižari."

    Zakaj su u istom prostoru uopće razdvojeni i kak i po čemu da bilo tko zna da jesu, kaj se plaća na "knjižari", a kaj na "običnoj blagajni" bogapitaj kako znati, kad je sve spojeno, zajedničko i naizgled dio istog prostora, ponude i ponuđača.

    Ispostavilo se, da i to dodam, da se nije radilo ni o kakvom kvaru, nego najobičnijoj smjeni na blagajni koja je potrajala 10+ minuta, uz zamjenu radnica i nadgledanje šefice (zato tri s početka priče).

    Jasno mi je da je Nama "100" godina u stečaju, jasno mi je da im plaće nisu motivirajuće, kao i da za propast nisu krivi radnici, ali nažalost nije baš ni pristup poslu puno pomogao.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.