• Armagedon13
    958
    Ako se prihvatiti žalba-ponavlja se natječaj?
  • mali M
    3.5k
    Eto... Jadni... Imali su najbolju volju i želju, ali svemir želi drugačije... Ja se nadam da će uspjeti do izbora '25 koji su svaki tren pred vratima nekako riješiti projektnu dokumentaciju...
    P.s. uopće nisam ni mislio da je namješteno za lijeve ili desne ili svemir, nego kao i do sada mi je nevjerojatno da se x godina (umetnite sami kako vam je lakše podnjeti) nisu makli s točke da barem riješe papire... Vraćam se samo na dio o sposobnosti... Mislim da nekome paše da se to razvlači do besvijesti... Neki su imali samo Maksimir kao jednoroga, neki su podebljali pa su na Maksimir podigli ulog i na Kranjčevićevu... Iduće dvije godine su ključne :lol:

    P.s. isprike na sarkazmu i sipanju žuči, al ovo me razočaralo/razljutilo
  • Deleted User
    0
    ", bilo je očekivano da će se žaliti kad su izgubili za samo jedan bod"
    hahhahahahaah kad izgubiš za bod sasvim je logično da ne priznaješ ishod javne nabave nego ideš kontra frendova i žališ sse na njihov tender . šou program. da je u pitanju pokojni bandić budi siguran da svi portali i nadležni pratili komunikaciju između "frendova" dok ovako moramo vjerovati ekstremnoj ljevici i njihovim dežurnim odvjetnicima po forumima kako je sve čisto i transparentno. jooooj.
  • mokoxax468
    372
    Kako je savršeno biti politički "kritičar", samo izvučeš novi narativ:

    Da je pobijedio arhitektonski -> Sve je unaprijed namješteno, netko će skupiti novac, zločesti grad
    Kada je pobijedio Sirrah -> Sumljivi su to posli, sigurno su nešto dogovorili, nema šanse da je razlika samo za bod, zločesti grad
    Sirrah pobijedi, arhitektonski uloži žalbu -> hjoj, lažu o transparentnosti, ovo je samo način da arhitektonski svejedno dobije projekt, zločesti grad
    Svejedno ostane odluka za Sirrah -> ma to se znalo od početka, oni su u nekom dealu, dogovorili se s arhitektonskim samo da možemo produžiti rok izgradnje, zločesti grad
    Poništi se odluka i arhitektonski osvoji -> ma to se znalo od početka, samo su si s ovim kupili vremena, zločesti grad

    tl;dr grad je zločest, nevezano za ishod svega
  • Klenx
    4.1k
    Ako se prihvatiti žalba-ponavlja se natječaj?Armagedon13

    Ne mora biti, ne znam sadržaj žalbe točno, ali to je malo vjerojatno.
    Vjerojatnije je odbijanje žalbe, ili prihvaćanje pa vraćanje Naručitelju na novu odluku o odabiru (izbacivanje Sirraha, pa bi možda AF bio odabran) itd.

    Kažem, ne znam sadržaj, ali najmanje mi je vjerojatno da će biti neko poništenje natječaja.

    Samo što će rješavanje žalbe trajati mjesec do dva.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Da, sasvim je očekivano da su se žalili, dobrodošao u svijet javnih nabava: sustava maksimalno iskompliciranog da bi se spriječilo korupciju, a onda posljedično i maksimalno vremenski neefikasnog.

    Mislim da će mi novogodišnja odluka biti micanje s tema o stadionu, umara me toksičnost konstantne negative ovdje od ljudi kojih bi 90% hvalilo i/ili bilo puno razumijevanja za sve ove iste postupke samo kad bi im gradska vlast bila ideološki bliža. Ne znam kad smo zadnji put uspjeli voditi neku kvalitetnu raspravu o stadionu ili barem konstruktivno kritizirali neki aspekt cijele priče, sve se svelo na birtijaško dobacivanje ispraznih fraza, političke pamflete i jamranje, jamranje, jamranje…
  • Bosskovitz
    7.5k
    Samo što će rješavanje žalbe trajati mjesec do dva.Klenx

    Ovo je zapravo najveći problem. Stojiš tri mjeseca na mjestu i ne možeš ništa, tek kad isporuče izvedbeni projekt možeš raspisati natječaj za izvođača, na njemu bi se također netko mogao žaliti jer to tako funkcionira i onda stojiš još par mjeseci nigdje. Možeš biti jebeni Superman, ali birokracija je birokracija i tu ništa ne pomaže.
  • The Undertaker
    4.1k
    Ako se ne varam, natjecaj moze ići nakon glavnog projekta. Rokovi za glavni projekt su bili dva mjeseca od narudžbe.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Da, ali ovi su se upravo žalili na natječaj za glavni projekt i tu se ništa neće raditi dok se ne završi žalbeni postupak, odnosno taj rok od dva mjeseca od narudžbe izvjesno neće ni početi teći još nekoliko mjeseci.

    Onda temeljem onoga kaj piše u tom projektu ide natječaj za izvođača koji opet mora biti otvoren neki razuman vremenski period, zatim period za odlučivanje i onda se opet netko može žaliti na taj natječaj - kaj opet odgađa sve za par mjeseci. A na to ne možeš nikako utjecati, barem ne formalno i legalno.
  • Deleted User
    0
    više od 15 godina imam direktni kontakt s javnom nabavom i zato kad netko kaže "logično je žaliti se ako si izgubio za jedan bod" zvuči kao priča za maloumne ljude. precrtaj to na nogomet pa ako izgubiš prvenstvo za jedan bod treba se svakako žaliti. to ne da nije argument što si rekao nego je to čista glupost. jel ti ikad palo na pamet da nije prošao onaj koji je trebao pa bolje ići na žalbu jer nije "njihov" prošao ? a u toj priči ko j.... grad i stadion. zašto ti to tako nevjerojatno zvuč i ? kako si ti siguran da ne postoji komunikacija između naručitelja i ponuditelja ? čime to jamčiš ? također, odakle tebi informacija o 3 mjeseca stanke u slučaju žalbe ? btw. iz mog iskustva žalbe su rezultat nekvalitetno napisanog ili provedenog natječaja i to sigurno u 95% slučajeva. pretpostavljam da isključuješ opciju da je naručitelj nešto krivo radio u postupku javne nabave . ipak nepogrješivi rade ovaj tender haha
  • SAS1987
    13.5k
    "logično je žaliti se ako si izgubio za jedan bod" zvuči kao priča za maloumne ljude. precrtaj to na nogomet pa ako izgubiš prvenstvo za jedan bod treba se svakako žalitiandrija91

    Loš primjer... Dinamo 1979 :lol:
  • Deleted User
    0
    zaista vrlo usporedivo :)
  • Neki tip
    19.4k


    Tko je trebao pobijediti na natječaju? Mislim, da bi dobio onaj koji treba.

    Arhitektonski?

    Pa zašto nije dobio? Što su dobili time da Arhitektonski ne pobijedi odmah?

    Ako nije dobio, a trebao je, pa se žalio da bi ipak dobio, daj objasni zašto u startu nisu dobili? Kaj nije to logičnije?

    Ovak dobivaju samo percepciju da nisu u stanju provest natječaj kak spada plus jos dominantiji dojam namjestanja, jer nakon žalbe ipak su dobili njihovi?

    Pa onda su im mogli odmah dati.

    Međutim, kaj ćemo ak Arhitektonski ne dobije ni nakon žalbe?
  • Deleted User
    0
    žalba ponuditelja na odluku o odabiru je konkretno poruka ponuditelja "hej naručitelju nešto si krivo napravio". možeš se žaliti i na dokumentaciju ali u ovom slučaju koliko sam ispratio žalba je išla na odluku. niti sam čitao dokumentaciju, niti imam vremena niti me previše zanima, ali ne postoji argument "žaliti ću se jer sam izgubio za jedan bod " u zakonu o javnoj nabavi. ovdje je još jedna situacija zanimljiva. žali se javna ustanova (fakultet ako sam dobro pročitao ) na odluku jedinice lokalne samouprave. zasad je žalbu platio fakultet po zakonu, ali ako mu žalba prođe platiti će građani Grada Zagreba fakultetu. svakako se igramo javnim novcem zbog žalbe na odluku u postupku javne nabave. ne znam tko je trebao dobiti na natječaju, ja samo nagađam jer i ovo što kolega priča je sve sfera bez ijednog dokaza . nagađamo. postoji opcija da je je firma koje "nije trebala dobiti" dala sve dokaze koji su pratili postupak javne nabaave i uz to dali najnižu cijenu. xy puta viđen primjer igranja javnim novcem u smislu ako su naručitelj i ponuditelj u komunikaciji "hej, ajde se ti žali. nije naš novac, javni je. što te košta ?" . nagađam samo. u svakom slučaju gotovo svaka žalba, kao što sam i rekao, je rezultat loše napisanog ili provednog natječaja. imaš primjer pelješkog mosta gdje igrom slučaja znam tko je radio i provodio javnu nabavu pa baci oko kako je prošla pa samim tim i rokovi za izgradnju istog. javna nabava je vještina , puno ljudi ima certifikat i može ju provoditi, ali mali je broj ljudi u RH koji od tog lijepo žive jer su stručni i dobiju najveće poslove gdje ne smije biti rizika ovakvih gluposti, tj. žalbi.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Nigdje nisam napisao da je to logično, to je riječ koju si ti koristio, ja sam napisao da je bilo očekivano.

    Ovo tvoje definitivno bi imalo smisla kada bi tu postojala neka korist za vladajuće, ali je nema. Dapače, ovo nikako ne odgovara upravo Možemo i Tomaševiću koji sigurno želi da se prije lokalnih izbora tamo već itekako vidi da je nešto napravljeno. Sve i da hoće namiriti nekog na AF-u, a za kaj nemamo dokaza, te tribine - stvarne i fizičke početkom svibnja 2025. - su mu sigurno bitnije od nekih kompanjona na faksu. Pričamo o smiješnim iznosima, politička vrijednost “prvog novog stadiona izgrađenog u Zagrebu od Maksimira 1952.” je puno veća od par desetaka tisuća eura jednoj državnoj instituciji.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.