• Mr Anderson
    5.3k
    Duplo veće plaće igrača, možda i duplo više zaposlenih.
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Nasa je prednost svakako europski koeficijent koji nam donosi toga, pa i sam ugled stecen tim rezultatima.
    No, ako mi ne krenemo sto prije s nekakvom smislenijom sportskom politikom mogli bi se naci u slicnim govnima.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Imamo vise igraca drugog ešalona ali i puno veci proracun za financirat, slicna je to prica i kod nas i njih samo mi imamo dobar koeficijent i određenu iskustvo/sposobnost igranja europe koju oni nemaju.Nino Bule

    Više ćemo mi zaraditi od Olmova postotka (a kasnije i od postotka drugih igrača poput Šutala i Ivanušeca) nego što će oni od Pukstasa i Sigura zajedno. Mi i od Europe zarađujemo minimum 10 milijuna svake godine a oni ne zarađuju ništa.

    I ono najvažnije: oni nakon odlaska Pukstasa i Sigura nemaju nikoga ispod 25 godina ko skuplja minute i koga bi mogli u budućnosti prodati za ozbiljne novce. Nakon prodaje Pukstasa i Sigura na ljeto (a morat će ih prodat i to obojicu) njima ne ostaje nitko za prodaju u narednim sezonama, nitko za koga možeš reći ''e ovaj bi mogao za 2-3 godine biti hrvatski reprezentativac''. Mi takvih imamo na bacanje i netko će isplivati. Osim Baturine (20) tu su Perković (20), Bulat (22), Sučić (20), Kačavenda (20), Stojković (20), Vidović (20). Sve su to igrači na koje se ozbiljno računa i za koje se ne bi šokirali ako bi netko od njih za koju godinu bio reprezentativac. Hajduk to nema, nikoga od ostalih mlađih igrača (tipa Lauš, Brajković, Ćubelić) nisu lagano uvodili u seniorski nogomet i davali im minutažu nego su ti dečki prikovani na klupu i nakon odlaska Pukstasa i Sigura najmlađi igrač u njihovoj rotaciji će biti Žaper sa 25 godina i Dajaku (ako njega računamo pod ozbiljnog igrača i potencijala za išta).

    To je porazna situacija za njih i bit će u velikom problemu kada ne budu imali nikoga za prodati, u toj situaciji koja im očigledno slijedi će vjerojatno biti primorani prodavati stupove ekipe. Da se razumijemo, morao je i Dinamo u jednom trenutku mijenjati politiku i prodati veterane Oršića, Livakovića, Ademija i tu stariju ekipu legendi te pustiti mjesto mlađima jer bi i mi bili u financijskom problemu da nam u prvih 11 igra hrpa veterana i da ne dajemo nikom mlađem šansu. Naši klubovi su jednostavno osuđeni na financiranje od prodaje igrača i koliko god lijepo zvučala velika prodaja dresova, jogurata, papuča, šalica i kemijskih olovaka od toga se ipak ne živi na ozbiljnom nivou.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Svi su se smijali Lozi, al čovjek je u biti dobro rekao. Ok, oni ganjaju titulu i naravno da svatko želi biti prvi, ali oni to ganjaju pod svaku cijenu, bez dugoročne strategije osim koliko 3 naslova do 2027. Evo već Lukša kaže da ako osjete opstrukcije da će znati odgovoriti. Cilj opravdava sredstvo.
  • Keyser Soze
    8k
    Prijatelj hajdukovac mi je rekao da bi on potpisao stečaj kluba ako će zauzvrat uzet titulu, eto toliko o njima.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Pa da, to je ta mantra. Što će biti poslije potpuno nevažno. Kao što im je sad taj minus nevažan i sporedan, samo slušaju i upijaju što im blefer kaže.
  • Petar86
    572
    Koketiraju stecajem iovako ionako godinama, onda racunaju makar da osvoje
  • austrijanac
    2.6k
    U Kolovozu kad sam rekao da oni nemaju za papar kad su prodali Mlakara, me se izvrijedalo.
    4 mjeseca kasnije, ta osoba je bannana ovdje, a klub objavio da nema za papar.

    Ovo izvlačenje da rata od Vuškovića nije provućena je naivno.

    I kad je provuku, opet je tu minus.
  • boem
    309
    Znači forsiranje drveta Vuškovića i njegova prodaja ih drži na životu. Ali svaka im čast kako su ga uspjeli uvaliti, bit će sigurno jedan od najvećih promašaja
  • Neki tip
    19k
    Rudeš gradi nove svlačionice, klupske prostorije i istočnu tribinu!

    Izdvajam dio koji mi se jako svidio:

    Neki nam govore da smo te novce trebali investirati u nove igrače, pa bi možda i ostali u ligi. Mnogi ne shvaćaju da mi u Rudeš teško možemo dovesti prava pojačanja, a i da neka dovedemo, pitanje je kakav bi bio rezultat. Ulaganje u stadion je ulaganje u temelje kluba, nešto što će nam bitno podići razinu i vrijednost, što će omogućiti novi iskorak Rudeša. Napravit ćemo sve da ostanemo u ligi, boriti se do zadnje kapi krvi, ali ako i ispadnemo, neće u Rudešu biti nikakvih potresa jer mi ćemo s novom infrastrukturom i s još puno planova koji su u pripremi na ljeto biti bitno jači klub nego što smo sada - poručio je Čondrić.

    A evo i cijelog članka koga zanima (Jutarnji/SN)

    Kvartovski klub treba igrati u svom kvartu, stoga bravo za Rudeš!
  • DrawTube
    2.8k
    a HNK Kranjčevićeva s Kajzerice ništa. Bit će oni na Kranjči dok god mogu
  • Ali
    1.9k
    Hajduk i knjigovodstvene makinacije da se prikriju stvarni gubitci su vec postali standard.
    Mozda ih mogu kao prezentaciju na onim skupovima drzati drugima da svijet vidi sto je sve moguće.
    Javna tajna je da su se zaduzili kod Bogdanovića a to nigdje nije vidljivo bilo, sad su u minusu 12 samo za 2023, sto je akumuliranog gubitka cca 25mil €, a temeljni kapital im je cca 32mil €, dakle blizu je to stecaja.
    I sad su sve dobro tempirali, kada balonod sapunice explodira i kada netko od poreznjaka pogleda papire, ide opet prosvjed pred Banovinu da ih se ruši i uništava sada kad su eto nakon dugo godina zimski prvaci, a u njihovim glavama su oni vec digli i pehar. Pa ce sva paljba ići kroz medije kako im podmeću... i onda će plenki sve to gurnuti pod tepih, otpisati dug i pr ce upakirati kao win-win i po zko zna koji put u novijoj povijesti ce proracun u koji i mi uplaćujemo dobrano pripomoći hajd.u.k.u
  • NORTE
    9k
    Kako je ono rekao, najstabilniji klub :rofl:Mentalni Gimnastičar
    Sa Zvezdom sanjaju Superligu.
  • Mali dioničar
    14k
    dakle blizu je to stecaja.Ali

    Hajduk kao š.d.d. ima puno bolju mogućnost izbjegavanja stečaja nego bilo koja udruga.

    Jednostavno dokapitalizirati klub izdavanjem novih dionica kojima bi prikupili kapital.

    Da nemaju takav socio-ekonomski status u Dalmaciji to bi im već nekoliko puta u zadnjih 10 godina i bio fantastičan potez.

    Sa 100.000 članova da svaki član postane dioničar kluba uplatom i 100 eura oni dobivaju novog kapitala 10 milijuna eura.

    Samo zbog tog nekog ponosa i prodavanja priče oko modela netko to dolje ne napravi nego radije zadužuje klub kod ovog ili onog ukoliko su te i lnformacije o zaduživanju istinite.

    Pričati o stečaju Hajduka je totalna nebuloza.
  • Jurki
    8.4k
    Sa 100.000 članova da svaki član postane dioničar kluba uplatom i 100 eura oni dobivaju novog kapitala 10 milijuna eura.Mali dioničar

    Teoretski je to moguce. Međutim kad uzmemo u obzir da im je na glasanje izaslo 1700 clanova.. upitno je kolko bi ljudi od tih 100 000 bilo voljno izvaditi 100 eura iz novcanika. Jebes 100 hiljada clanova ako samo 1,7% njih zeli izaci na izbore.
    Nije to bas samo tak jednostavno. Jedan Glasgow Rangers iza kojeg stoji vojska navijaca (gdje su ljudi jace financijski potkovani) je otisel u stecaj.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.