• Jurki
    8.7k
    dodaj jos par sezona unatrag i imas kumulativni minus od 30+ milja eura.
    Bit ce opet prosvjedi pred Banovinom da se mora spasavati taj propali klubic.
    A nasi mediji ce to prikazati kao bajkovitu bitku za spas kluba.
    Tada nece biti bitni vrtici, skole i ostale "pizdarije" koje se guraju kad se potegne gradnja Maksimira.
    Edit: na ovu cifru dodaj Bogdanoviceve zaduznice.. ide ta cifra i prek 50 milja.
  • Jaro
    5.6k
    Zadnje 4 godine
    -3M EUR
    -3M EUR
    +1M EUR
    -12,5M EUR

    E sad kaj to znaci IRL, a ne na papiru, to je za ekonomski obrazovane...

    Nasi su stalno tu negdje na nuli na papiru...
  • Keyser Soze
    8.2k
    Nisu knjižili transfer Vuškovića, kažu da su s tim oko nule.
  • Jurki
    8.7k
    sigurno su knjizili transfer Biuka u 2023. isto kak i u 2022. :rofl:
    Jemput je jemput.. al dvaput je dvaput :rofl:
  • Jurki
    8.7k
    Jakobusic objasnjava financijsko izvjesce za 2023. :rofl:

  • Nino Bule
    11.5k
    Nisu knjižili transfer Vuškovića, kažu da su s tim oko nule.Keyser Soze

    To je svejedno zabrinjavajuce za njih, to znaci da svake godine moraju prodat 12 mil eura igraca da bi bili na nuli, dakle realno ako ne osvoje titulu ovo ljeto bi morali prodat pukstasa, sigura i vjerovatno sahitija i ne znam bil dohvatili tu cifru, to su 3 prvotimca i najvrjedniji igraci u izlogu, i onda bi morali izmislit takvih par opet za sljedece ljeto.
  • Keyser Soze
    8.2k
    Sam Jakobušić kaže da titulu moraju osvojit ove sezone, bit će veselo ako se to ne dogodi.
  • Jurki
    8.7k
    Ako je transfer zgotovljen, znaci da je kapnulo dio para..a to znaci da su oni u totalnom qrzu.
    Ne vjerujem da su dogovorili drukcije.
  • Time
    532

    I da budu prvaci moraju prodati,cisto sumnjam da ce uci u ligu prvaka ili da ce prodati dresova,suvenira,jogurta za 12 milijuna
  • Nino Bule
    11.5k
    I da budu prvaci moraju prodatiTime

    Puno manje, morali bi bas teski debakl dozivit da se ne kvalificiraju bar u miki maus ligu, nabiju cijene karata, 3 rasprodane utakmice + novac od europe, stukli bi oni tu 6-7 milijuna eura bez problema.
  • Time
    532

    Mozda opet naidu na gziru hahah
  • Imamo Dinamo
    3.3k
    To je svejedno zabrinjavajuce za njih, to znaci da svake godine moraju prodat 12 mil eura igraca da bi bili na nuliNino Bule

    Uvijek postoji mogucnost smanjenja troskova. I oni su ove godine isplatili trenerima cca 1-1.5m eura (Leko i stozer), uzeli su Zapera (cca 1m), Ferra (cca 500k). Takoder, dobre su im sanse za uci u konferencijsku ako ih barem malo pogodi zdrijeb, tako da ce i na racun toga sjest neka lova.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Pisao sam već dosta puta ali opet ću u najkraćim crtama pojasniti funkcioniranje Hajduka. Oni od sponzora zarade oko 3 milijuna eura, od ulaznica oko 4 milijuna eura te od komercijalnih prihoda (prodaja dresova, suvenira itd.) 5 milijuna eura. To nam govori financijski izvještaj od prošle godine.
    Za usporedbu, Dinamo je prošle sezone od sponzora zaradio oko 2,3 milijuna eura, od ulaznica oko 3,5 milijuna eura te od komercijalnih prihoda oko 3,5 milijuna eura. Vidim da se ove godine Lukša hvali kako su komercijalne prihode podigli sa 5 na 6,5 milijuna ali to je vjerojatno samo posljedica inflacije. Tako se i naši vladajući političari hvale kako građani troše najviše ikad i da su plaće najviše ikad ali tako se onda i Ante Marković usred inflacije 80-ih mogao hvaliti da je povećao plaće za 1000 posto (svi postali milijarderi) i da građani troše nikad veće svote.

    Znači Hajduk od svega toga (sponzori, ulaznice, komercijala) zaradi oko 12-13 milijuna eura što je negdje pola njihovog proračuna. Oni će vjerojatno imati proračun od oko 25-26 milijuna eura što znači da svake godine moraju prodati igrače u iznosu od 12-13 milijuna eura da bi bili na nuli. Sada su prodali Vuškovića ali njima budućnost nije sjajna jer osim Pukstasa i Sigura koji zajedno vrijede 10-ak milijuna imaju u ekipi hrpu 30-godišnjaka. Lukša želi za svojeg mandata uzeti titulu i otići kao pobjednik a što će biti poslije njega ne briga i zato je stvorio staru iskusnu ekipu sa vrlo malo mladih igrača koji garantiraju dugoročnu stabilnost kluba.

    Dinamo kakav god da jest dugoročno ima svjetliju budućnost čak i ako ne uzme titulu ove sezone jer mi osim Baturine (koji će bit prodan za 15-20 mil.) imamo hrpu mladih igrača i uvijek će se naći netko ko će i za igrače iz drugog ešalona poput Špikića, Perkovića, Bulata, Sučića dati 2,3,4 milijuna. Hajduk osim Pukstasa i Sigura može jedino prodati Livaju ili Krovinovića a i to za samo par milja ali to bi ih onda strašno igrački oslabilo.
  • Nino Bule
    11.5k
    Imamo vise igraca drugog ešalona ali i puno veci proracun za financirat, slicna je to prica i kod nas i njih samo mi imamo dobar koeficijent i određenu iskustvo/sposobnost igranja europe koju oni nemaju. Da su stojkovic i kacavenda zdravi i dosad pokazali neki napredak ne bi se brinuo koga sljedece prodat, ali mi imamo 2 "talenta" koji su out godinu dana i jedinog igraca za izloga koji je van forme 4 mjeseca, i mi smo realno na klimavim nogama i titula ove sezone je MUS.
  • Jaro
    5.6k
    pa zapravo je totalno porazno da smo mi s duplim proracunom al pari (trenutno iza) njih... Na sta se trosi duplo je pitanje?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.