• Captain America
    14k
    Za Ligu prvaka smo dobili mogućnost kupnje ulaznice u subotu, ostatak je u nedjelju. Čini mi se da je i za derbi s ovima dolje isto članstvo imalo prednost u odnosu na ostale. Sve to se događalo prije ovih pozitivnih pomaka zadnjih tjedana.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Rekao sam da Kranjča može biti za 14 mjeseci, ne i da će biti. No taj dio i nije toliko bitan jer dam ruku u vatru da će Kranjča biti gotova prije nego što se krene u rušenje tri preostale funkcionalne tribine Maksimira, a to znači da cijela priča o 2-4 godine igranja u Kranjčevićevoj drži vodu. S obzirom da govorimo o nečemu što će potencijalno biti tek za dvije sezone, nemamo pojma ni hoće li Rudeš uopće biti u ligi pa nije neka briga koju sada trebamo brinuti, hendlat će nekako tri kluba stadion ili će se jednog prebaciti na neki drugi stadion - u Goricu ili Zaprešić ako zadovoljava u krajnjem slučaju.

    Ovo o tome što ti misliš da je najbolje za Kranjču je u ovom trenutku irelevantno. Ja se slažem, lokacija na kojoj je Kranjčevićeva vrijedi toliko da ju grad može prodati i praktično za isti novac napraviti novi stadion na jeftinijoj lokaciji, ali to se neće dogoditi jer gradska vlast ni u kojem svemiru ne bi dala to zemljište privatnom investitoru za još nekoliko zgrada u kojima će kvadrat stana biti 5.000 eura i zjapit će poluprazne jer ih ljudi kupuju kao investicije, a ne životne prostore.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Je, pomaknulo se to s mjesta ove sezone, napravilo se slično i za gostovanja (donekle) i to je dobro. S obzirom na trenutno stanje kluba, to je pohvalno. Ali ima puno prostora za napredak.
  • Ali
    1.9k
    Kad smo brzine izvođenja radova iako može i u temu Grad Zagreb evo jedan primjer na kilometar od stadiona je pa da ju tu postavim.

    Radi se o prometnici dužine 300 metara !

    Obavijest nama građanima:

    sxznoh0eufa8w9gx.png

    a7zmpxb2t81wbzap.png


    A evo kako izgleda točno 2 mjeseca nakon roko (09.05.2023.)

    yojhm2238frtzve2.jpg


    Odlično prolazno vrijeme, 300m popravak obične lokalne prometnice širine cca 5,5m za 100 dana i još nije gotovo. Dakle manje od 15m2 dnevno.
  • NORTE
    9.3k
    na kilometar od stadiona
    Radi se o prometnici dužine 300 metara !
    Ali
    Semafor koji blokira promet na Branimirovoj zbog te zatvorene ulice uredno radi već 3.5 mjeseca, iako je ona raskopana.

    Znači semafor stopira promet svako malo bez ikakve potrebe.

    Edit: ovo treba u temu Grad Zagreb.
  • dinamo u srcu
    1.3k
    semafor na tom raskrižju radi jer moraju pješaci prijeći cestu(ovi putnici koji izađu na autobusnoj stanici koja je odmah tamo), iako većinu vremena nitko ne prelazi.Tako da se slažem da nekad auti stoje bez razloga jer nema pješaka. Meni je osobno veći problem kad prolazim biciklom tamo pa moram čekat da se na glavnoj cesti upali crveno da mogu proć sa biciklom jer dok auti prolaze jednostavno ne možeš prijeć jer je skroz raskopano.

    Ali u suštini i ja sam primjetio da stvarno već dugo stoji raskopano i onda su taman očistili sve šodere sa pjeskom i mislim si taman kao gotovo je, kad ono sutradan novih 3 tone šodera, kao da kopaju autocestu a ne običnu kvartovsku cestu. Baš me zanima kako će izgledat kad naprave. A sad im i kiša pada pa možda i to usporava radove, makar su trebali davnih dana završit.
  • DrawTube
    3k
    ovako se to radi. Ostaviš postojeći zapad na kranjči te paralelno gradiš Istok Sjever i Jug. Istok napraviš na foru da je to glavna tribina sa uredima, svlačioncama i svime, da možeš mirno srušiti ili raditi na postojećem Zapadu.

    Jednom kad su Istok, Sjever i jug gotovi i natkriveni , sve prostore sa Zapada seliš tamo. Tako ni u jednom trenutku klub ne gubi prostore i tekme se mogu neometano održavati cijelo vrijeme.
  • miro
    3.2k
    Istok u pravilu nikad nije glavna tribina, pretpostavljam zbog sunca
  • Infinity
    15.3k
    Tocno. Stvara se problem kamerama. Nocne utakmice bi se mogle igrati bez problema.
  • Jaro
    5.6k
    Grad vodi ekipa kojoj je problem prikupljanje otpada i kosnja trave. Drzavu vodi ekipa kojoj je bitna samo pobjesa na izborima koji su za godinu dana. Prvi ce palamuditi o Kranjcevicevoj do kraja mandata, drugi o Mkasimiru do izbora... Prije ce Ponikve i Vrapce igrati derbi u HNL nego Zg dobije 2 stadiona...
  • Mali Zeus
    9.8k
    Grad vodi ekipa kojoj je problem prikupljanje otpada i kosnja trave. Drzavu vodi ekipa kojoj je bitna samo pobjesa na izborima koji su za godinu dana. Prvi ce palamuditi o Kranjcevicevoj do kraja mandata, drugi o Mkasimiru do izbora... Prije ce Ponikve i Vrapce igrati derbi u HNL nego Zg dobije 2 stadiona...Jaro

    Upravo to. Brijem da ćemo o početku radova na Kranjči slušati i sljedeće godine. Toliko su puta promijenili priču oko stadiona da je to već smiješno.

    Jučer malo gledao onaj film Ti mene nosiš ili kak već di glumi i bivši eminentni bbb :D
    Uglavnom bile scene istoka, kad se jednom sruši ta tribina, kad god to bude, hebo me pas ak neću pustiti suzu.
  • IstokKa96
    557
    A kad se 'digne' novi istok, bit ce jos vise suza... :wink:
  • DrawTube
    3k
    Onda dugo još nećemo plakati
  • Ali
    1.9k
    U kakvoj truloj državi mi živimo, dovoljno je otići na prve stranice ovog foruma gdje su upisi pametnih ljudi kojima je Dinamo na srcu. 5y je prošlo a i dalje su teme iste rušiti/graditi u etapama, zamjenski za vrijeme izgradnje sesvete/kranjca itd.

    Zadnje tri godine bivšeg gradonačelnika i skoro dvije novog i dalje je sve u planiranju. Uz napomenu da je bivši to uspješno obećavao 20+ godina, ali sam se fokusirao na vrijeme od kad je zona.

    Gledam taj Linz , višestruko manji grad od Zagreba, nema neku dičnu povijest osvajanja nogometnih trofeja, kako doma tako ni u Europi. U vrijeme upisa (5y) na zoni oko uređenja stadiona je imao jedan stadion sa krovom iznad svih tribina na cca 40% sjedalica. Danas imaju gotov novi moderan stadion i uskoro drugi manji. Uz napomenu da ovaj drugi manji podsjeća jako na projekt 3LHD sa cijelovitim kompleksnim urbanim rješenjima, novi most, trgovački centar , parking itd.
    A mi smo od tada donijeli dvije, ej dvije medalje sa svjetskog prvenstva. U kojima je jako puno potpisa upravo mladića stasali na tom Maksimiru, na tom istom stadionu su u medjuvremenu padali Totenham, Chelsea Atalanta...
    A mi nažalost i dalje slušamo o planovima i najviše što dobijemo su neke 3d makete. :sad:

    Edit:
    Ali zato imamo 08.05.23. partizani i ustaše podjele na nekoj livadi, skandiranjem tipa :gazi ustaše i slično. Baš smo ovce.
    Treba uvesti u izborni zakon prvi koji spomene ustaše i partizane se briše sa izborne liste.
  • Patak
    2.2k
    Danas na narodhr sprdnja na "nepokoreni" grad - nepokošeni grad...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.