• DrawTube
    3.2k
    Ja se bojim tog rješenja jer znajući nas to će biti još jedan dugo nesavršeni projekt. Najbolje da Maksimir kompletno sruše pa makar igrali na potkapacitiranoj renoviranoj Kranjci još 20 godina
  • xavier
    11.2k


    Kako smo pisali prije više godina, na samom početku ove teme, meni je zapravo najlogičnije jednostavno izgraditi novi stadion dvjestotinjak metara zapadno, tamo gdje je trebao biti famozni kamp HNS-a.

    Gradiš u miru, mi igramo na Maksimiru i kad stadion bude gotov, jednostavno preselimo tamo, a postojeći Maksimir se sruši. Niti moraš čekati pripremu "zamjenskog" stadiona, niti imaš problema s logistikom oko igranja i gradnje na istom mjestu, a realno ostaješ na istom mjestu bez obzira što bi novi stadion tehnički bio 200 metara dalje.
  • miro
    3.3k
    Mislim da bazen smeta za to rjesenje
  • pencilneck
    652
    Šikić je kod Breke rekao da će se Kranjčevićeva graditi u etapama i da će i oni i Rudeš tamo kontinuirano igrati za vrijeme radova.
  • Armagedon13
    958
    Kaže Šikić kreće etapna izgradnja Kranjčevićeve "iduće godine".Uvijek je sve što se tiče stadiona "uskoro" ili "iduće godine".Znači kur...
  • DrawTube
    3.2k
    Uvijek bude isto, pa i zadnja izjava barišića. "Sve je učinjeno, samo je ostalo Nešto za definirati " ilitiga seremo i nismo ni blizu bagerima
  • xavier
    11.2k


    Ne smeta, stane bez problema. Imaš na početnim stranicama ove teme slike stadiona zalijepljene na taj prostor. Govorim naravno o stadionu do 30.000 mjesta, a ne o nekakvim većim stadionima.
  • miro
    3.3k
    @xavier ako je tako, to je možda i najbolje rješenje
  • Bosskovitz
    7.9k


    Slažem se. Ne sjećam kaj je zadnje u Hrvatskoj bilo planirano u etapama, a da je dovršeno više od prve; bilo javno, privatno ili JPP. Sve treba rušiti, sve graditi ponovno, u međuvremenu ćemo igrati u Kranjči. Nek nam bude mala, super, samo će biti još veća potražnja za kartama kad se vratimo na Maksimir.
  • Ali
    2k

    Ljudi nije to na 3-6 mjeseci, nego barem 4-5godina ako ne i više.
    A to je potencijalno vrlo opasno za osipanje baze i navike odlaska na utakmice Dinama.

    Ja sam radije za rekonstrukciju u etapama. Krenuti sutra sa istokom i jugom to nas 2 godine koliko bi trajalo rušenje i izgradnja nebi osiromašilo za posjetu jer je i danas van uporabe. A kad se to završi preselimo publiku na te dvije dok se ruši/gradi sjever i zapad.
  • Dautbegović1
    92
    Prosjek gledanosti u HNL ne prelazi 5000,europske top ekipe bude puno ostalo 12-15000.
    Kranjča bi obnovljena trebala primat cca 12000 što je ok
    Rušenje i etapno građenje nikako,sruši sve do temelja i NOVI stadion
  • Bosskovitz
    7.9k

    Nova Kranjča će sigurno ispunjavati sve kriterije za UEFA-inu IV. kategoriju, što znači da će se na njoj moći igrati LP. Taj zahvat nije ni kompliciran ni pretjerano skup i s obzirom na njegovu jednostavnost - može biti gotov do početka sezone 2024/25. Jedino je pitanje hoće li imati 8.000 ili 12.000 mjesta. Mi smo ove sezone u HNL-u samo u dvije utakmice protiv Hajduka imali više od 12.000 navijača na Maksimiru, a više od 8.000 samo još jednom protiv Rijeke. Rasprodali smo stadion u punom krnjem kapacitetu od 20-ak tisuća mjesta tek u tri utakmice skupine LP.

    Iz tih brojki se nameće zaključak da bi nova Kranječevićeva u kapacitetu od 12.000 mjesta ove sezone bila rasprodana, odnosno zainteresiranih za dolazak na utakmicu bi bilo više od raspoloživih mjesta, samo 5 puta. Dva rasprodana stadiona u ligaškim utakmicama u sezoni je skroz okej i manje od brojki nekih objektivno većih klubova kojima zbog se zbog toga baza ne osipa (a često im se događa baš suprotno). Recimo Bayern je u Bundesligi ove sezone 11 puta rasprodao stadion, Borussia Dortmund 12. Znali su imati i više od 20 rasprodanih stadiona u ligi.

    Dapače, upravo u tom smjeru ide i moj komentar: kamo sreće da nam 12.000 mjesta u Kranjči postane puno premalo i da ju rasprodajemo u većini utakmica, to bi onda bio i stvarni, faktični dokaz da nam treba veći stadion od Kranjče - onaj koji će se paralelno graditi na Maksimiru. I neće za njega trebati 5+ godina, stadion može biti gotov za 2 godine, a 3 do maksimalno 4 je realan rok.

    Nitko tu neće izgubiti naviku odlaska na utakmice jer onaj tko ima naviku odlaska na utakmice (takvih prema statistici posjećenosti ima oko 5.000) i dalje će imati svoje mjesto u Kranjči, a i većina onih koji dođu samo na LP će i dalje moći doći na njih. Doduše, ne svi, što će kroz te 3-4 godine samo pojačati dojam ekskluziviteta tih ulaznica, što bi uz dobar marketing trebalo rezultirati rekordnim brojkama na novom Maksimiru jer će onda - napokon - vjerojatno gotovo svi koji žele moći doći na svaku utakmicu.

    Uz pristojno hendlanje od strane kluba, ovo je win-win situacija.
  • Captain America
    14.6k
    Kom je bitno doć do ulaznice, tu je godišnja (i sam čekam komfor dostojan 21. stoljeća za uzet godišnju), a sigurno će i klub, za članove kojima je godišnja skupa ili žive dalje od Zagreba pa im se ne isplati, organizirat pretprodaju za svaku utakmicu.
  • Ali
    2k

    Sorry Al nemogu se složiti.
    Kranjča da sutra krene u radove neznan kak bi bila gotova za 14 mjeseci ???

    Tamo da bi došli na kapacitet 12.000 treba srušiti sve tribine i sagraditi nove. Dodaj na to lokaciju tj. pristup kamionima i dizalicama. Raspoloživost slobodnih kapaciteta i radne snage velikih građevinskih tvrtki (obnova grada nakon potresa...) Ako je Grad investitor ulaziš u zakon o javnoj nabavi što podrazumijeva natječaje i zakondke rokove za svaki korak (projekt, dozvole, izvođači, nadzor, uporabne...).

    I naravno gdje bi igrali Lokosi i Rudeš za to vrijeme. To kad sve uzmeš u izračun nebu bilo gotovo prije 2026. Pa onda još 4 godine rušenja/građenja Maksimira eto nas u 2030...

    Po meni je Kranjču bolje prodati investitoru tipa wmd i slični a sa tim novcem sagraditi od nule na hipodromu/velesajmu takav neki stadion za cca 8-10.000 uz neki širi projekt izgradnje na tom potezu još jednog mosta za tramvaj i aute, ali to je već SF sa ovom državnom/lokalnom vlasti.
  • Bosskovitz
    7.9k


    Druga tema, ali godinama već tupim o tome da članovi kluba uvijek i za svaku utakmicu trebaju imati prednost kupovine ulaznica ispred preostalih 7 milijardi ljudi na svijetu kojima do Dinama nije stalo ni toliko da se učlane svake godine. Članstvo je temelj pripadnosti klubu i naprosto se ne smije dogoditi da član kluba ostane bez ulaznice za neku utakmicu zato što ju je kupio netko tko nije član kluba.

    Ne glupost kao ono kaj su tovari radili da samo članovi mogu kupiti ulaznice, ali definitivno da svekoliko pučanstvo može kupiti samo nakon što prvo mogu kupiti članovi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.