• The Undertaker
    4.4k
    Ako bi mu to Šimić i Uprava odobrila naravno da ne bi. Iako ti uspredba nije u redu jer je Dinamo kao klub u Ivanušeca uložio puno više od 10k eura a u Modrića puno manje od 10 mil. eura.
  • Jurki
    9.4k
    i ja se pitam cemu svo to obrazlaganje. A stvar je vrlo jasna. Lopov jedan, ovaj drugi malo manji lopov, ali je ipak lopov.
    Nema mi logike kaj je nakon svega po malom "ne sjecam se" nazvan teren u Dinamovoj skoli.
    Lukita umjesto da je bio u Rusiji, trebal je biti na krstarenju u Lepoglavi.
    Edit: nek se on jebe sa svim peharima i medaljama koje je osvojil jer je ko covjek nula.
  • The Undertaker
    4.4k
    Vidiš, ja se u tome s tobom slažem. Modrić je trebao biti osuđen zbog sudjelovanja u čitavoj operaciji ali Modrić, ukupno gledajući, financijski nije oštetio klub jer je na njemu klub zaradio min. 10 mil. eura.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Ja Modriću mogu zamjeriti milijun stvari, praktički sve ovo što je naveo kolega Zambatine škude. Ali ne mogu reći da je financijski oštetio Dinamo kad je, čak i kad bi ovu opranu lovu svu njemu stavili na teret, neto rezultat plus od 10 mil. za klub. Za mene je to stvar elementarne matematikeThe Undertaker

    Kakve vratolomije ovaj tip izvodi to nisu istine. Hardkor mamićevac ali umotan u 37 slojeva folije.

    A daj da te pitam onda. Ako Modrić nije svjesnim davanjem rikverca kao punoljetna i odrasla, radno sposobna osoba oštetio klub... jer, kao, ti milijuni su plod njegove igre i njegove zasluge... znači li to da je npr klub oštetio Pero Bočkaj koji dođe ovdje za 3 milijuna i ode za nula?
    To je taj nivo tvog gimnasticiranja.
  • Nousername
    626
    Zamisli operacije.Doso na sud kako bi obranio lika koji mu vjerovatno i dan danas na nos nabija to kako ga je on "napravio".Vjerovatno bi to isto morao napraviti i Ademi da ga se eto do prije par godina prodalo za miliunsku cifru al eto jedan je smece,a drugi je legenda.Iako to smece ljudi u svijetu pa i u Hrvatskoj ljudi gledaju sa ogromnim postovanjem i kao jednog od najvecih svih vremena
  • Tradicija bunta
    5.7k
    I za Mamića je stvar elementarne matematike takav modus operandi. Klupske pare ulažem u vlastiti biznis. Kad mi prođe, dobar sam pa dijelim pola-pola. Kad mi ne prođe nikom ništa. Da elementarna matematika. Kakav frajer.
  • Ali
    2k
    Sad je tu jako puno naknadne pameti. @The Undertaker je spomenuo da i nakon "odbitka PDV/ZMP" je Modrić svojim odlaskom donio u plavu blagajnu 10 m€, što ga i dalje smjesta na visoku poziciju izlaznih transfera.
    Sa druge strane za vrijeme igranja u dinamu je svake sezone za plaću donosio i pehare, čak je bilo godina da je razlika ispred pratitelja bila znatna, tak da možemo reći da je "zaradio svoju plaću".

    A sad iskreno koliko ljudi bi odbilo nalog svog nadredjenog koji ti donese papire i kaže potpiši. I pritom znaš da odlaziš u drugu tvrtku.
    I koliko bi ljudi reklo na sudu, da jesam svjesno napravio kazneno djelo i pritom ostao bez posla, karijere, obitelji i završio u Remetincu. Usput ak se ne varam to je bilo 2016, znači da vrlo vjerojatno bi naša reprezentacija bez takvog igrača ispala u skupini ili možda nebi ni otišla u Rusiju 2018....
    A koliko bi odabralo "ne sjećam se datuma." I izbjeglo kazneni progon.

    Ajmo pojednostaviti, koliko nas tu kaj čitamo ovo a da imamo vozačku smo barem jednom u večernjim satima rekli gosponu policajcu/milicajcu "dajte da se dogovorimo da li možemo kako smanjiti kaznu...." ili može neka opomena..." Ili da se vratimo još dalje, koliko je Vas reklo učitelju/profesoru ja nisam učio i evo upišitite mi jedinicu i javite to mojim roditeljima sad odmah.

    Jeli nam ugodno u sličnim situacijama, nije. Prirodno je da čovjek ide linijom manjeg otpora, zadnji koji je išao na vjetrenjače a da ga je zabilježila literatura je bio lik prije 450g i zvao se DonQuijote i lik je iz romana ;)
    Skoro svakom igraču iz naše povijesti možeš naći nekaj kaj nije po volji navijača. Neznam možda sam ja onaj koji uvijek vidi da je čaša napola puna, pa radije pamtim njihove poteze i dobre stvari u plavom dresu. A ne da uspoređujem greške i rangiram tko je manje griješio. Usporedbe tipa ovih gore Ademi/Modrić, po meni su oba velikani,kapetani uspješnici u svojim generacijama i uvijek davali 120% za svoju ekipu.

    Kaj mislite da u transferima drugih igrača bilo iz dinama bilo iz hajduka (pogotovo) nema "rikverca" , to je u nogometu rekao bih vrlo česta pojava. Pa oni su Vejića i Juranovića kao kapetan prodavali za 500.000€ i to ne na zalasku karijera nego u potentnim godinama pa nikom ništa nije bilo sumnjivo...

    Ak netko misli da od odlaska krimosa više neće biti protekcija i privilegija i rikververca od igrača za neke koji imaju pravo potpisa ja osobno mislim da se taj gadno vara. Samo je pitanje mjere i kontrolnih mehanizama. Ali da bude to zauvijek nestalo iz maksimirske 128, ja velim da nebu.
  • The Undertaker
    4.4k
    Ja sam vlasnik firme. Radnik koji radi za mene mi donese 20 mil. nečega kao ekstra doprinos. Umjesto da legalno isplatim direktora, ja mu kažem da, uz moje znanje, zatraži od radnika da fiktivno prikaže da je pola od tog zarađenog njegovo i da mu to vrati na direktorov privatan račun. Radnik pristane. Država nas uhvati u tom ilegalnom činu i kazni mog direktora zatvorom a radnik se izvuče laganjem na sudu. Da li je u redu da ja kao vlasnik tvrdim da me je radnik oštetio za 10 mil. nečega?
  • Mlađi referent
    11.2k
    Vjerovatno bi to isto morao napraviti i Ademi da ga se eto do prije par godina prodalo za miliunsku cifruNousername

    Ok, možemo se pravit da se to dogodilo pa hejtat Ademija. Jedino, eto, kaj se to nije dogodilo.

    to smece ljudi u svijetu pa i u Hrvatskoj ljudi gledaju sa ogromnim postovanjem i kao jednog od najvecih svih vremenaNousername

    Onda ga i mi moramo veličat, da. Zakaj bi imali svoje stajalište i plivali kontra struje? Ipak stranci jako dobro znaju detalje s tog sudskog procesa i tu je vox populi rekao svoje.
  • Tradicija bunta
    5.7k


    Može li onda klub prilikom eventualnog raskida ugovora za Peru Bočkaja dići kaznenu prijavu da ga je oštetio za 3 milje eura?
  • Nousername
    626
    Onda ga i mi moramo veličat, da.Mlađi referent

    Niko ne kaze da ga trebas velicat.Gadi mi se pljuvanje po covjeku koji to nije zasluzio.Jos gore sto to sve lici na ono torcidino pljuvanje po Modricu i cijeloj reprezentaciji jer eto imamo takav savez kakav imamo pa su igraci krivi za koje realno boli ona stvar ko je u savezu,upravi,vladi jer igraju nogomet i od toga zive i dok god primaju redovne place njima je dobro.
  • Fanboy
    2.3k
    Mene zanima jedna stvar, mlađi sam pa ne znam...Zašto su od transfera Bobana njemu samom sjeli novci na račun privatan, a ne klubu ? Koliko sam vidio Boban je to i priznao kad ga je mafijaš optužio da su sjeli na njegova ujaka u Švicarsku. Jel to nekad bila praksa?
  • Jurki
    9.4k
    nekad su igraci imali manje place ali se ta razlika kompenzirala kod transfera.
    To je 90tih godina bila normala za nase klubove.
    Mislim da jos nasi rivali s juga jos imaju tu praksu.
  • The Undertaker
    4.4k
    Možemo ili diskutirati ili se vrijeđati. Oboje istovremeno ne, barem što se mene tiče.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.