• Kwedi
    3.8k
    I da li je sud sa Ladicevom presudom stavio jednakost da je stari Dinamo mu bio duzan, a novi Dinamo to mora platit ?BluePhone67

    Da. Županijski sud u Rijeci donio pravomoćnu.

    A koliko je onda jos dugova u kunama bilo igracima i ostalim potrazivacima, mozda znas ?BluePhone67

    Skoro svi su se nagodili, npr. Jeličić dobio na ruke ili Cvitu zaposlili kad je bio pred blokadom. Mislim da je jedino Žuti ostao bez love.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    I ja sam za reset.

    Da nam vrate stadion u stanje kakav je bio dok nisu poceli drkat po njemu, a i generalno da nam vrate stadion i zemljiste koje nam je Grad oteo. I da nam vrate deset godina izgubljenih u borbi s Tudjmanom i HDZ-om i generacije izgubljenih navijaca. Hocemo da nam se vrati i imidz i identitet kakav je klub imao do rata i stvaranja frankenstajnovske haskgradjanski-kroacije.

    Moze li takav reset?
  • vjeko1701
    5.9k
    To to je vise: Revert to the last working configuration.
  • Bosna86
    11.5k
    Ljudi polako pocinju biti svjesni kakav potencijal mi zapravo imamo. Ne prodas kljucne igrace, das treneru da odlucuje i imas pun stadion iza sebe i dogodi se rezultat, MAGIJA jbt... Sljedeci korak u buducnost: izbori, stadion, kamp i bolji marketing.... Ali tad bi jbg ulica vodila klub i bili bi ko Hajduk hahahaha
  • SAS1987
    13.2k
    Bas sam danas ujutro razmišljao da treba iskopati ovaj topic.

    Za makisimizaciju potenciala nama najprije treba dobar način izbora, nova uprava i novi stadion. Brez toga se bojim da nečemo imati maksimalne moguce financijske prihode. A vise love znaci bolje rezultate na dugi rok.

    Uprava treba pronaci način kako bitno povečati prihode koji nisu vezani uz prodaju igraca.
    - TV prava za Hnl: Sitnis, i ne vjerujem da ce ikad biti puno veča.

    - Marketing (dresi, majice itd): Ovdje je veliki potencial ali pitanje ako je realistično ocekivati potencialnu godisnju zaradu od npr 1 - 3 milijona €.

    - Clanstvo: Dinamo trenutacni vjerovatno ima cca 10 000 članova. Nije bas neka zarada ali sa demokratizacijom kluba (izbori) bi ja dignuo članarinu na npr 50€. Ako ne želiš platiti 50€ na godinu onda nemas kaj birati. Vjerujem da bi u slucaju dobrog izbornog modela mogli imati 20 000+ članova a to je več solidna lova.

    - Sponzori: Sa obzirom da svake godine igramo puno utakmica u Europi bi več sada trebali imati jakog sponzora. Vjerovatno postoji dobar potencial ali nemam pojma koje su brojke u igri. Do sada nama je najveci sponzor bio Siemens koji je prije puno godina plačao 2 500 000€ po sezoni. Ako ima tko info koliko od sponzora zarade slični klubi (malo trziste a dobri rezultati u Europi neka napiše).

    - Ulaznice: Jako veliki potencial. Dinamo je jucer na ulaznicama dobio 800 000€. Sa novim stadionom od npr 25 000 sam siguran da bi ga napunili za vise ili manje za svaku europsku utakmicu (u prosjeku 6 domačih utakmica u Europi), u derbijima sa hajdukom i dobro popunili na ostalim hnl utakmicama. Sigurno se može dostici brojka od 5 000 000€ godisnje. Uz to su i ostali match day prihodi (od piva, klobasica itd) od kojih se može nesto zaraditi.
    ...
  • Infinity
    15.2k
    Ako ima tko info koliko od sponzora zarade slični klubi (malo trziste a dobri rezultati u Europi neka napiše).SAS1987

    Ovo ti vise nema nikakvih pravila. Klubovi su privatni i neki patuljci imaju vise love od top klubova iz lige. Sassuolo u Italiji ima duplo vise love za reklamu na dresu u odnosu na jedan europski Napoli. Imaju vise i od Juventusa. Arapi tuku u sponzorske ugovore onoliko koliko im je potrebno. Tesko je uopce naci klub s kojim bi se to dalo usporediti na nekoj normalnoj i realnoj razini.

    Jedno je sigurno, Dinamo ima potencijal sa uzme sigurno 1-3 milijuna eura za reklamu na dresu, a isto tako da uzme slicnu cifeu za ime stadiona, ali ako to bude novi stadion, s ovim se nikome ne sramoti. Siemens ne zeli ni da mu platis da ovo bude Siemens Arena, a da ne pricamo o tome da oni nama plate. Dotaknuo sam se Italije, pa mogu reco da Juve ima ugovor na sest godna s Allianzom vrijedan 75 milijuna eura sto je 12.5 po sezoni. Nemojte misliti da mozemo dobiti pola od toga. Zvezda je od Gazproma imala 4 milijuna od kojih su 2.5 isla na prava za ime stadiona, al nisam siguran 100% u tu informaciju. Mislim da je neka realnost nama 2-4 milijuna.

    I to su sve potencijali, to ne znaci da je realno odmah. Realnost je Lana gruoa i 50.000 eura za godinu dana. Toliko. Puno posla treba napraviti za nesto vise, a sponzori najvise vole rezultate. Dinamu bi sad sjelo da recimo neka strana kompanija ulazi u Hrvatsku i odabere Dinamo kao nacin promocije. Ja u ove domace sumnjam ponajvise jer prvo u svojoj firmi sa sjedistem u Zagrebu vidim sumnju u marketing i skrtarenje u tako bitnom segmentu za biznis.
  • Bosna86
    11.5k
    Ova sva prica pogotovo dobija na znacaju jer Dinamo vise ne moze kupiti ciljano pojacanje za male pare, samo je pitanje kad ce se morati probiti granica od 5 mil za nekog igraca
  • SAS1987
    13.2k
    Hipotetski...da od sponzora na dresu i od imena stadiona dobijemo 6 milijuna € (3+3) i od ulaznica 5 milijuna € možemo pričati o jako ozbiljni lovi za naše prilike.
  • Infinity
    15.2k
    To je 25% proracuna. Vise nego ozbiljna lova.

    Pokusat cu ovih dana naci neke cifre. Nije relevantno, al eto, da ipak vidimo. Ne obecavam, u guzvi sam s poslom, al eto ako bude kisna nedjelja mogao bih se zabaviti.
  • deda
    27.5k
    Tak se Zvezda pomakla. Gazprom fila već par godina po 5-6 milja i još toliko država preko firmi. Ali Zvezda je čisti politički projekt.
  • xavier
    11.1k
    Ma dobro, Zvezdu ne treba spominjati u ovoj priči. Politika im je dala relativno ozbiljan novac koji su ovi iskoristili da natrpaju momčad veteranima koji imaju ime koje je u nekom trenutku negdje nešto značilo.
  • deda
    27.5k
    U biti je zanimljivo da mi u ovom trenutku ne možemo naći ozbiljnijeg sponzora za dres.
  • Bosna86
    11.5k
    Prije bi rekao da nema nijedne firme spremne za dupli pas... Vlasnik Lane je teski hdz tako da bi prije rekao da peru lovu, nego sto sponzoriraju
  • xavier
    11.1k


    To je već u sferi ozbiljno bizarnih stvari.
  • xavier
    11.1k
    - Clanstvo: Dinamo trenutacni vjerovatno ima cca 10 000 članova. Nije bas neka zarada ali sa demokratizacijom kluba (izbori) bi ja dignuo članarinu na npr 50€. Ako ne želiš platiti 50€ na godinu onda nemas kaj birati. Vjerujem da bi u slucaju dobrog izbornog modela mogli imati 20 000+ članova a to je več solidna lova.SAS1987

    Moram priznati da sam jako, jako skeptičan po ovom pitanju iz više razloga.

    Prvo, i to je zapravo najtužnije od svega, mi se godinama borimo za izbore, a kad (da ne napišem "ako") jednog dana do njih napokon dođe, bojim se da će jako puno ljudi biti šokirani malim brojem članova koji će iskoristiti svoje pravo. Da, godinama tupimo kako želimo izbore, ali to zapravo "prosječnog" navijača Dinama uopće ne zanima i zaključit će da su "ionako svi isti i što ja tu mogu promijeniti".

    Izbori većinu članova zanimaju iz perspektive micanja Mamića, a ne zbog samog biranja između dva kandidata jer to na kraju u praksi nikad nije tako glamurozno kako se čini u teoriji.

    Tako je u ovom sustavu gdje je članarina zapravo stvarno jako mala, a da značajnije povisiš članarinu, onda bi imao još ljudi, koji bi sad možda i glasali, ali ako to ode preko 150 kuna, onda bi zaključili da ih to zapravo "toliko i ne zanima".

    Cijena godišnjih ulaznica (za članove naravno, a članarina je trenutno stvarno mala) je 400 - 520 - 640 kuna i ljudi kukaju kako su godišnje "skupe". Godišnje ulaznice s kojima možeš ući na sve Dinamove domaće utakmice cijelu jednu sezonu. Zamisli sad da predložiš ljudima da plaćaju 50 eura kako bi mogli glasati. Koliko bi ih željelo tako nešto? Jako malo.

    Ljudi kod nas jednostavno ne vole davati novac ako nešto ne dobiju za njega. Po meni je jedino opcija da to članstvo (odnosno pravo glasa na izborima) na neki način čvršće povežeš uz godišnju ulaznicu jer se bojim da bi uz klasičnu članarinu od 50 eura, a ostavljam naravno mogućnost da nisam u pravu iako se bojim da jesam, na kraju imao jako, jako malo članova.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.