• zgšd
    156
    Dolazak nove uprave, te zajednistvo kluba i navijaca. oko 20000 clanova, ako ne i vise. Novi stadion je nuzan, ali kapacitet ne veci od 20-25.

    kaj se klupske politike tice, bilo bi lijepo da ima vise klinaca iz nase skole nogometa, ili barem igraci kojima dinamo nekaj znaci, nemam ja nista protiv stranaca, tip poput olma, neka ekstra kvaliteta i koji ginu na terenu

    Mozda i neka suradnja sa drugim klubovima, poput cibone, zagreba ili mladosti.. futsal dinamo tek kad ova uprava ode, jer im je nazalost trn u oku.. ne bi samo ovi drugi klubovi mogli profitirali, vec bi i dinamo mogel imat neke koristi, ne treba biti drustvo ili klub, nego npr. partnerstvo u marketingu, ulaznice, purgerski brend...
  • Kwedi
    3.8k
    Mislim da je ovo odlična tema za ovo pitanje; danas/sutra kad GNK postane Dinamo ponovo - biste li stranca s iskustvom iz drugih klubova na čelu kluba?

    Gledajući dosadašnji rad u HNLu razno raznih likova, pa i u drugim sportovima, stekao sam dojam da kod nas ne postoji ozbiljan kadar za vođenje sportskih klubova; odnosno ili kradu ili su nesposobni ili imaju politički background koji se veže u pravilu za lopovluk?

    Ne znam dal' je iti jedan klub kod nas imao stranca u managementu kluba?
  • 000
    941
    Po meni to uopce nebi trebalo dolaziti u pitanje.
    Ako je vrhunski kapacitet, ako nema mrlja iz proslosti, u odnosu na danasnje stanje, bio bi golemi korak unaprijed.

    Ne znam dal' je iti jedan klub kod nas imao stranca u managementu kluba?Kwedi

    Najvise je stigao onaj prodavac magle u Hajduka, Branco?
  • deda
    27.5k
    Bilo je nekih SD stranaca
  • Kwedi
    3.8k
    Govorim o predsjedniku kluba
  • Kwedi
    3.8k
    Odnosno predsjednik uprave, ovisno o organizaciji
  • Kwedi
    3.8k
    Kod nas je takav kontekst da želimo Šimića, Bobana ili Tedeschija (karikiram, nevezano za njih) koji ulaze u klubove zato jer su veliki fudbaleri bili pa ajd bumo ih gurnuli ili ljude iz biznisa koji ne znaju koncept poslovanja u sportu ili političari.

    Mislim da nema specijaliziranog kadra kod nas koji može biti kapacitet za ozbiljno vođenje velikih klubova s obzirom na potencijal
  • Mali dioničar
    14k
    Nije da nema vrhunski obrazovanih teoretičara. Jedan čak radi u Lokomotivi.

    http://prvahnl.hr/news/17879/dennis-gudasic-uspjesno-zavrsio-akademski-program-mesgo/

    Postavlja se pitanje konteksta odnosno koliko je vjerojatno da se osoba bila ona domaći ili stranac prilagodi situaciji u kojoj se nalazi.

    Nije li Siemens davao mito posvuda?

    Nisu li njemački proizvodjači automobila na sudu zbog lažiranja testova o ispušnim plinovima?

    British petroleum i curenje nafte u Meksičkom zaljevu? Ili kako recimo oni dobivaju koncesije u jednom Azerbeidjanu?

    Na kraju krajeva, imamo mi Austrijanca u Izvršnom odboru.

    Cijela Hypo banka, a i Bayerische landesbank kao vlasnica bivše Riječke banke se lijepo ponijela i upravljala rizicima kad im se spržen novac na deviznom tržištu.

    Iz mog iskustva, kod nas za management dolazi ekipa koja bi u domicilnim državama bila činovnička i vrlo brzo se prilagode načinu razmišljanja kod nas.
  • BluePhone67
    3.2k
    Kako se zvao onaj sahist sto je bio u Kerempuhu, sto je govorio o sportskom managmentu ?

    @Kwedi @Mali dioničar
  • Kwedi
    3.8k
    Alojzije Janković
  • Mali dioničar
    14k
    Nisam ni za kakvu generalizaciju.

    U svijetu nogometa trenutno se najkorumpiranijim likom smatra Švicarac.

    U svjetlu upravljanja, Ameri upravljaju Liverpoolom i navijači su sretni, Ameri upravljaju Arsenalom i navijači nisu sretni.

    Leicesteru su svu sreću svijeta donijeli Tajlandžani.

    Tko će ga znati, nema pravila.
  • BluePhone67
    3.2k
    Jako dobar sugovornik i govornik je bio, svidio mi se tamo bez obzira dali je bio u njegovom slucaju oporba "ovima" sto predstavljaju model udruge ..

    Inace zao mi je tada sto nije duze trajalo, tocnije kada su se kamere zgasile da se u jednoj obiteljskoj atmosferi ukljucilo svi koji su bili u dvorani, kao sto mi je zao jer je relativno malo ljudi doslo poslusat na filozofskom kada je bilo izlaganje jednog od vodecih ljudi BBB jer se zaista moglo cuti o represiji policije i same uprave na svojim navijacima. Steta, jer masu ljudi uopce ne zna sto se desava oko njih i oko kluba.
  • Kwedi
    3.8k
    Slažem se, jedino moja malecka kritika prema njemu što situaciju u hrvatskom nogometu, odnosno Dinamu možda gleda kroz roze cvike jer ako se maknu ovi, sve će sjesti na svoje i ne bu bilo nikih problema
  • deda
    27.5k
    Kompleksan je ta pozicija šefa kluba. Hardcore business manageri su se pokazali dosta loši. Jednostavno jer nemaju dosta strasti za to.
  • Dudu
    2.6k


    Branco je odradio fenomenalan posao u Paoku, ljudi tvrde da je preporodio klub, tako da je on bio sigurno dobar i za Hajduk, samo što nije imao kune za rad i trpio pritiske zločinačkih organziacija Torcida i NH. :D
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.