• reziser
    6.2k
    jedina vijest koja mi se dopala, naravno ako je tocna i ako bude išta od nje, je da stadion ostaje na maksimiru
  • zgšd
    156
    Skretanje sa teme (novog zlocina)
  • Kwedi
    3.8k
    koga boli kit carson za stadion u ovom momentu. četnicima ne vjerujem ništa
  • Infinity
    15.2k
    Ja vjerujem da ce stadion jos dugo ostati u Maksimiru, ne zato jer ce graditi tu novi, nego zato sto ovaj ne mogu prenijeti na Svetice, Blato, Kajzericu i ostale 'super lokacije'. Stadion ce ostati tu zato jer se novi graditi nece jos dugo vremena. S vremena na vrijeme me spuca neki optimizam po pitanju stadiona, al tesko...
  • xavier
    11.1k
    Moram priznati da mi je trenutno stadion bitan otprilike kao vremenska prognoza za Sierra Leone.

    Radije bih da klub igra na nekoj livadi, ali da ne pljuje u lice navijačima i hrvatskom pravosuđu.
  • SAS1987
    13.3k
    Ja sam siguran da će nešto raditi jer pitanje je vremena kada će UEFA zabraniti igranje na Maksimiru. Stadion se doslovce raspada i opasan je za gledatelje.

    Ali u ovom trenutku stadion je potpuno nebitan.
  • Kwedi
    3.8k
    s obzirom da se u više navrata spomenulo kako bi bilo dobro na sveticama radit stadion, evo kaj veli rodonačelnik bandić na prošloj sjednici gradske skupštine:

    SVIBOR JANČIĆ:

    -Hvala lijepo. Lijep pozdrav svima! Prihvaćam ispriku. Nema problema.Evo neću govoriti o Hipodromu iako je tema koju bih spomenuo vrlo slična. I sam odgovor vezano za pitanje Hipodroma je bio sličan koji je bio vezan na pitanje kolege Ilijaša 2017. godine koji je postavio ovdje na istoj ovoj govornici. Naime, 30. 11., 04. 06., pardon, 06. 04. još 2014. godine zavarena je brava na Sportsko-rekreacionom centru Svetice s idejom da će se tamo graditi nešto novo, nešto za građane. Neću ulaziti u detalje. 30. 11. kolega Ilijaš je pitao što će biti sa tim Sveticama. Tada smo već znali da su neki ljudi, neko bi možda rekao kljusine, ja to nikada ne bi rekao, tamo odustali od takvog nekakvog rada na takvom projektu na takvoj jednoj vrijednoj lokaciji kao što su Svetice.I evo danas je 04. 06. 2019. Gradonačelniče, vi ste obećali kako ćete angažirati najbolje arhitekte, isto kao što ste sada rekli da ćetevrhunske arhitekte angažirati da naprave projekt. Mi sa Sveticama nemamo nikakav projekt. Građani još uvijek danas tamo polu legalno koriste taj prostor hvala Bogu. Prostor propada. Što će biti sa tim Sveticama? Hvala lijepa.

    DRAGO PRGOMET: -Hvala lijepa gospodinu Jančiću. Gradonačelnik, gospodin Milan Bandić, izvolite.

    MILAN BANDIĆ:-Hvala lijepo uvaženom zastupniku. Potez od Maksimirske na sjeveru, Hondlove na istoku, Donjih Svetica na zapadu i okretišta tramvaja na Borongaju je jedna cjelina u sklopu kojega je igralište Hitrec-Kacian, Dinamov stadion, Skadar na Bojani, čitaj koji se gradi od krova, počeo graditi od krova prije mene, sa pomoćnim igralištima, bazenom kojega smo napravili i neuspjeloga projekta kampa Hrvatskog nogometnog saveza. I molio bih vas da s ove govornice ljude ne vrijeđate. Nemojte o ljudima tako. Tužiti će vas ljudi. Nemojte to govoriti. Nemojte o ljudima tako. Ja sam govorio o starim konjima i bio sam figurativan. Pa ljudi su, ljudi nisu konji. Nemojte to. Jeste čuli što ste s ove govornice rekli? Možete vi imati animozitet prema tim ljudima. Pa nemojte tako. Nemojte se trovati. Požderati će vas to iznutra. To nije dobro, to nije higijenski, to nije dobro za ovaj grad. To spada u elementarnu demokratsku kulturu. Vi ste mlad čovjek. Nemojte to raditi bez povijesnih razloga a povijesnih razloga nema.Što se tiče te cjeline, da, osmišljava se projekt cjelokupnog uređenja ovog obuhvata o kojem sam govorio i kada bude gotov onda ćemo ga prezentirati javnosti i Skupštini. Ja bih volio da se realizirao projekt kampa od 30 milijuna eura kojeg HNS nije na kraju imao pa je odustao. Pa ne mogu ih ja ubit. Ja bih volio da su uz bazen to napravili ali nisu, a onda ćemo tražiti investitore. U svakom slučaju mogu vam reći da je moja vizija tog prostora bez gradnje, osim Dinamovog stadiona, a ostalo sportsko-rekreacijski centar i za to ću se zalagati i da se sačuva javni prostor. Evo.

    http://web.zagreb.hr/Sjednice/2017/SkupstinaZapisi_2017.nsf/0/EF447F3900F628D7C125841000437F77/$FILE/C1CE.pdf
  • SAS1987
    13.3k
    U svakom slučaju mogu vam reći da je moja vizija tog prostora bez gradnje, osim Dinamovog stadiona, a ostalo sportsko-rekreacijski centar i za to ću se zalagati i da se sačuva javni prostor.Kwedi

    Znaci gradnja stadiona na Sveticama ili na mjestu sadasnjeg stadiona? Nek sagrade na Sveticama a na mjestu Maksimira naprave rekreacijski centar spojen sa maksimirskim parkom.
  • Mali dioničar
    14k
    Rekonstrukcija 40 milja eura, krov 9,5 milja. Stadion za Ligu prvaka, kapacitet 24.000...

    http://stadiumdb.com/news/2019/06/bergamo_atalantas_fight_against_time
  • SAS1987
    13.3k
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/foto-video-most-na-kojem-su-lani-poginule-43-osobe-sravnjen-je-sa-zemljom-evakuirane-su-tisuce-ljudi-i-zatvorene-ceste-sve-je-trajalo-par-sekundi/9054530/

    Danas su srušili most u Genovi koji treba biti podsjetnik da se i građevine iz armiranog betona mogu srušiti ako nisu uzdržavane - a svi znamo u kakvom je stanju zapad Maksimira. A i statika istoka je navodno upitna.
  • Hipo
    406
    Kustic ga zeli rusit.
    Prva pametna o maksimiru.
  • reziser
    6.2k
    Kustic ga zeli rusit.
    Prva pametna o maksimiru.
    Hipo

    stvar je u tome da je to njegovo osobno mišljenje
    kao i tvoje i moje
    a kaj će reć politika je druga stvar
    navodno ima opet neki sastanak u četvrtak oko stadiona?
  • deda
    27.6k
    Radio sam neke osobne analize više liga po pitanju razmjera veličine stadiona koji je adekvatan za potrebe kluba i broja prodanih godišnjih karata. Zaključak je sljedeći: bilo koji klub na svijetu treba kapacitet stadiona koji osigurava da je broj prodanih godišnjih karata u rasponu 40-70% kapaciteta. Sve ispod 40% znači da je stadion prevelik za potrebe kluba, dok dodirivanje gornje granice od 70% kapaciteta znači potrebu nadogradnje postojećeg kapaciteta ili izgradnju novog većeg stadiona. Klubovi koji imaju potražnju iznad 70%, a zbog raznih razloga nisu u mogućnosti povećati kapacitet stadiona rade liste čekanja i posljedično povećavaju cijenu godišnjih karata.

    Ako uzmemo da se Dinamo stabilizira na 6.000 prodanih godišnjih karata, nama treba stadion između 9 i 15 tisuća kapaciteta.

    U slučaju da se npr. broj prodanih godišnjih karata poveća na 8.000 onda nam treba stadion kapaciteta između 11.500 i 20.000

    Drugim riječima nama je stadion od 17-18 tisuća skroz ok. Prošle godine smo samo 4 puta imali posjetu iznad 18.000. U HNL niti jednom.
  • Majki2111
    2.6k
    Ne znam. Uzeo sam 5000 prodanih godišnjaka i onda ispada da je donja granica 7000 a gornja 12 500, premalo nekako. Čini mi se da smo anomalija.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.