• Kwedi
    3.8k
    sumnjam, na kajzerici im je okej ono što su si sredili
  • Infinity
    15.2k
    U cijem je konkretno vlasnistvu Zagrebello?
  • xavier
    11.1k


    Gotovo sva sportska infrastruktura u Hrvatskoj, uz nešto iznimaka, je u vlasništvu gradova/općina.
  • Hipo
    406
    Za vrijeme rekonstrukcije maksimira ce se igrat domaće u kranjči.
    Aj da to dvoje ubrzo doživimo.
  • SAS1987
    13.5k
    nista nije odluceno. To je samo jedna opcija.
  • Nino Bule
    11.5k
    Uf rusenje i gradnja maksimira je za navijace najdraza opcija vidjet cemo koliko je to realisticno ali lijepo je cut da u klubu to smatraju prvom opcijom
  • Dudu
    2.6k
    Ne vjerujem ja ništa ni njima ni Bandiću, teško da će se išta napravit dok s vlasti ne ode prvo ova uprava, pa i Bandinjo s mjesta gradonačelnika..
  • SAS1987
    13.5k
    Nema sanse da se ruši cijeli Maksimir. Vjerovatno ce poskušati sacuvati sjever zbog poslovnih prostora. Jos gora opcija je da preselimo na Kranjcevicevo, Maksimir sruse i nakon toga odluce da je bolje gradit stadion na Blatu, Kajzerici itd. I ako sagrade novi stadion, bojim se da ce biti premegalomanski (40 000+). Nekako ne vjerujem da ce napraviti stadion koji dinamo treba I zasluzuje.
  • Guinness
    2k
    Ako čak i ima šta od one komedije s kinezima u Gorici onda sumnjam da će gtadit bilo šta više od 30k.
    "Problem" po meni je to prijelazno riješenje dok se ne sagradi ako se npr bude gradio na istoj lokaciji. Da li rušiti tribinu po tribinu (primjer Udine) ili će sve odjednom pa preseliti negdje. Ako će selit, di će? Hitrec budimo realni nije opcija ako ne sagrade jednu iza gola tribinu i 500 mjesta u ložama, Kranjča i ovako ušminkana je teška depresija...
  • Dragon1Warrior123
    2.9k
    Jedno pitanje, kad se zadnji put ovoliko pričalo o stadionu (odnosno jel ikad), a da je bilo potvrda i od kluba i grada da će se stadion gradit. Jer mi se nekak čini da bi napokon moglo bit nešto zapravo jer nam Maksimir izgleda ne prolazi uefine kriterije što naravno Dinamo ne može si dopustit.
  • Infinity
    15.2k
    Zasto mislite da su prostori pod sjeverom toliko bitni? Prostori pod sjeverom su prazni vec 20 godina, u njih se ulozilo milijune zbog propadanja, a i dalje zjape prazni. Prostori pod sjeverom su bitni samo ako u zidovima ima zazidano neke love i slicno, ostalo je nebitno. Mislim da oni nisu bitni bas nikome, ni klubu, a ni gradu. Ako se odluce sacuvati onda nas tu cekaju neke mutne radnje, jer smo ih imali i do sad kad su prali pare ulagajuci u sanaciju i iznova ostavljajuci da propadaju.
  • SAS1987
    13.5k
    zato jer Banderas svaki puta priča o prostorima ispod sjevera. , koliko ja znam nikad nije bilo toliko ozbiljnih priča oko stadiona. Siguran sam da će se nešto raditi, jer nije UEFA glupa pa da dopušta igranje na maksimirju još x sezona.
  • xavier
    11.1k
    Maksimir je u očajnom stanju i meni prvom nikad nije bilo jasno kako dobije dozvolu za igranje utakmica LP ili EL. Mislim da je kvaka u tome što propisi nigdje ne kažu da stadion mora imati krov ili određenu razinu komfora za "obične" gledatelje nego se propisi više manje odnose na tehničke stvari koje nije toliki problem riješiti.

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/UEFA_stadium_categories

    Znači što se tiče običnih gledatelja, propisi kažu da ne smije biti stajaćih mjesta na tribinama, da moraju biti postavljeni automatski čitači ulaznica te da kapacitet mora biti minimalno 8.000 mjesta. I to je to. Svi ostali propisi se odnose na VIP mjesta i parking, rasvjetu, pozicije za kamere, prostor za novinare i suce...
  • Infinity
    15.2k
    Propisi su puno siri od tog sto pise na wikipediji. Al realno, UEFA-i je jedino bitno da su sponzori i VIP gosti ugosceni kako spada, jer to natjecanje od njih zivi, oni daju lovu. Sto se obicnih gledatelja tice, to su tvoji navijaci, UEFA tu zahtjeva da je sve u skladu sa sigurnosnim mjerama, a ako tebi nije stalo da oni imaju komfor onda nije ni UEFA-i. Bitno im je samo da gosti imaju iste uslove kao i domaci da ne bi dolazilo do zalbi.
  • xavier
    11.1k


    To je i bila moja poanta. Naravno da dokumenti to razrađuju detaljnije od ove tablice na Wikipediji, ali u osnovi UEFA-u ne zanima je li stadion lijep i komforan za obične navijače. To je nešto o čemu se normalni klubovi sami žele pobrinuti kako bi njihovim navijačima bilo udobnije dok kad nas to koriste na način da zadovolje propise, a za to vrijeme tribine i (još više) pristup tribinama izgleda kao da smo u 60-im ili 70-im godinama prošlog stoljeća.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.