• BluePhone67
    3.3k
    d6xq0ump16i43dlw.jpg

    Naletio na neku sliku Maksimira, ne znam iz kojeg je ovo vremena nije bas 100%.. Svasta ima tu viska i manjka, a slikano. Da nije mozda neka naiva.
  • reziser
    6.5k

    kut sjevera mi ne odgovara stvarnosti, prestrm je
  • BluePhone67
    3.3k
    A zapadna tribina cijeli gornji dio ne fali, a rotori izmedju sjevera/zapad - sjever/istok. Spojen jug sa zapadom .. Dolje je ona kakti plava trava na atletskoj stazi, pa mi se cini noviji datum od Neftchia.
  • reziser
    6.5k
    slikar je tako vidio :cool:
    umjetnost :scream:
  • BluePhone67
    3.3k
    Zanimljivost iz danasnjeg teksta na otvorenju tada Haskovog igralista, prvi na otvorenju stadiona odigrao je niti vise niti manje najveci rival Haska, nas Gradjanski najveci klub istocne i zapadne Europe ali i sire, sto se moze staviti u rubriku "Vjerovali ili ne"... Bili su uvertira glavne utakmice istog dana Haska protiv madjarskog BAK iz Budimpeste.

    Gradjanski "l" - Gradjanski "ll" ,a rezultat utakmice je zavrsio sa 7:0 za Gradjanski "l"

    Ovo je svjetski presedan, bez premca.
  • SAS1987
    13.7k
    Zna tko koliko je visok Maksimir? Gledam neke statistike europskih stadiona pa me zanimala I za Maksimir
  • SAS1987
    13.7k
    , siguran si? Camp nou je 48 metara.
  • Infinity
    15.3k
    Projekt iz 2006. kaze da ce Maksimir biti visok 55m. Taj projekt je radjen prema sjeveru i zapadu tako da su bez krova te tribine mozda 5-10m nize.

    Nou Camp gledaj s vanjske strane. Kompletan prvi nivo, pa i gore dio su pod zemljom. Taj stadion je ukopan.
  • SAS1987
    13.7k
    Hvala. Trazio sam projekt iz 2006 na internetu ali ga nisam pronasao.
  • SAS1987
    13.7k
    Jos malo statistike. Dinamo je ove sezone (hnl i europa) imao prosjecnu gledanost nesto vise od 9000 gledatelja. Nisam računao za prosle sezone, ali je zadnjih par godina prosjek cca 8000 - 10 000 (iznimka je sezona kada nije bilo grupne faze). Maksimir u praksi ima kapacitet od cca 30 000 (jug ne brojim jer je za goste). Toliko ljudi je doslo protiv Benfice i Young Boysa. To znaci da je u prosjeku popunjeno cca 27% stadiona. Ova brojka bi trebala biti baza za kapacitet budocog stadiona. Sa novim stadionom i normalnom upravom bi sigurno prosjek bio visi (bolja atmosfera, veci komfort, manja ovisnost od kise itd). Tako da bi ta prosjek mogao brzo narasti iz cca 9 000 na npr 12 000 - 15 000. Stadion ko Rapidov (28000, znaci u praksi cca 25 000 za domače gledatelja) bi nama bio idealan.
  • deda
    28.6k
    Dosta je nama 12-15 tisuća
  • luftwaffe
    645
    Mislim da bi idealka bila 20k, ipak na vecim tekmama dodje dosta ljudi iz svih krajeva koji ne mogu biti toliko cesto na dinamu
  • marcio amoroso
    33.1k
    Deda iz “drugih” krajeva dođe na svaku tekmu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.