• serbus
    3.6k
    Upravo se probijam sa ženom i malom do centra Vira pa evo preko puta birca Vagabundo osoblje istog je "pivalo" svašta purgerima tako da ako već tamo zaglavite nek im tovari ostave bakšu....
  • Keyser Soze
    8.2k
    Bio sam na Viru prošli tjedan, pola Zagreba je tamo i pjevaju se dinamove pjesme tak da dotični ne znaju kaj će od muke.
  • Frodo
    65
    Na Viru obitava i preko godine solidna populacija navijača Dinama, većinom podrijetlom iz Bosne (pretpostavljam). Nekoć je bila i krpa Vir, ne pretjerano ozbiljna doduše. Preko ljeta otok je “okupiran” tek su prije koju godinu lokalne pičkice izašle iz rupa, ali nisu se proslavili osim što su završili u novinama i ganjali jednog dečka (https://www.index.hr/amp/vijesti/clanak/na-viru-prijeteci-transparent-turistima-svjedokinja-dan-prije-su-napali-decka/2104151.aspx).
    Veća je vjerojatnost uočiti naše naljepnice pa čak i grafite/natpise. S druge strane mosta, u Privlaci i Ninu već je druga priča.

    Svake godine sam tamo i nisam doživio nešto neugodno iako sam redovno (provokativno) šetao u majicama s obilježjima. Dapače, čudno mi je da su zaštitari “pivali” kada znaju tko im puni kasu i klub. Al’ Virani, kao i matica im iz Splita, pičkice bili i ostali. Kada su nešto i pokušali u moru bi završili.

    Mogu pretenciozno i slavodobitno zaključiti: Vir je plavi! (Nije, ali lijepo zvuči).
  • xavier
    11.1k
    Ma Vir je zadnjih 20-ak godina relativno pitomo mjesto. Tko nije bio tamo u 90-ima, ne zna što je "divlji zapad".
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Al’ Virani, kao i matica im iz Splita, pičkice bili i ostali. Kada su nešto i pokušali u moru bi završili.Frodo

    Gle, kad se svi bave samo, jedino i isključivo konobarenjem i turizmom to ulazi u kolektivni mentalitet i jednostavno moraju postati p...e. Takvo što jednostavno mora utjecati na kolektivni mentalitet. Gost je uvijek u pravu, moraš mu udovoljiti... Mic po mic i sad im stranci uriniraju/vrše defekaciju/hodaju nagi/prepuštaju se spolnim užicima/drogiraju se gdje god ih volja...a oni ne mogu apsolutno ništa. Zažmiri na oba oka jer to donosi lovu.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Imam baš neku pričicu vezano za Vir.

    Ja sam bio prošle godine nekako baš u ovo doba godine tamo, i sve 5 bilo, ljetovanje ko ljetovanje, malo više dodaš mulja i mamurna jutra ti ne ginu.
    I sa obzirom da je.u HR na snazi tad bili izlasci do ponoć, jer je tad fajrunt, kako je završio taj "program" nije prošlo mislim ni 2.min . cijeli je klub se zderao " i u neboo s njim i u pakaooo", e to je bila scena, a i jako velik broj, što gostiju toga kluba, što i osoblja su bili sa kajkavskog govornog područja. :grin:

    A i kad su igrali Sherrif-Dinamo onu prvu kobnu tekmu,na sam dan utaimice sam vidio dosta ljudi, a pretežito manje djece u Dinamovim dresovima i majicama.
  • seljak86
    2.4k
    Nije previše vezano uz priču, ali bih htio samo ubaciti da sam u dva dalmatinska mjesta tijekom maturalca u osmom razredu šetao Dinamovom majicom i imao sam sljedeća iskustva:

    Baška Voda - jedan lik mi je iz kafića dobacio da skinem majicu na što sam slegnuo ramenima i nastavio dalje po rivi

    Dubrovnik - apsolutno nikakve reakcije što me malo razočaralo, štoviše čak mi je lokalni vodič rekao da navija za Dinamo.
  • Robredo276
    265
    Dubrovnik - apsolutno nikakve reakcije što me malo razočaralo, štoviše čak mi je lokalni vodič rekao da navija za Dinamo.seljak86

    kflsuuunw2szmb7k.jpg
    s0dmoc6132img5ym.jpg

    Dubrovnik nije Dalmacija ili kako se slavio naslov prvaka '82.
  • seljak86
    2.4k
    Ma znam to, (tada nisam), ali bio sam nadrkani klinjo koji je sam htio sranja :lol:
  • xavier
    11.1k


    Ne pitam zapravo vas konkretno, ali vas dvojica ste spomenuli da ste bili na Viru. Ja sam ovdje od prve polovice 80-ih od kad su moji napravili vikendicu i naravno da navratim i sad kad je kuća već tu.

    No kako ljudi koji plaćaju smještaj odluče doći baš na Vir? Da se razumijemo, ima dijelova Vira gdje je kaos, a ima dijelova koji izgledaju puno pristojnije. No problem su plaže jer je jedina donekle uređena gradska plaža Jadro. Na ostalima jedva možeš ući u vodu, a svugdje je puno previše ljudi. Nema nekih fensi restorana, nema mjesta za izlazak, navečer je nepodnošljiva gužva u centru...što privuče ljude da baš ovdje plaćaju smještaj?

    Ok, daleko od toga da sve crno, meni je na Viru sasvim ok, ali da plaćam smještaj sigurno ga ne bih platio ovdje...
  • Yovitssa
    345

    Nikad nisam bio na Viru, ali mnogo ljudi iz mog kraja (SZ Hrvatska) ima vikse tamo pa onda rentaju dalje rodbini/frendovima tako da na kraju dobiješ veliku koncentraciju poznatih ljudi u malome mjestu.
  • marcio amoroso
    32.5k
    Vjerojatno ljude na viru privlače ipak povoljnije cijene smještaja i blizina Zadra.

    Taj ulaz u more je općenito problem u cijeloj Hrvatskoj. Dosta pričam sa Nijemcima i skoro uvijek im je taj ulaz u more prvi nedostatak kad pričaju o Hrvatskoj. Ja sam danas djeci kupio one morske patike, a ja ulazim u papučama kao idiot.
  • xavier
    11.1k
    Vjerojatno ljude na viru privlače ipak povoljnije cijene smještaja i blizina Zadra.marcio amoroso

    Što je apsurd, smještaj nije ništa jeftiniji.
    Taj ulaz u more je općenito problem u cijeloj Hrvatskoj.marcio amoroso

    Nema gore nego kad plaža na kojoj je 1000+ ljudi ima 3 takva "putića" kroz kamenje u plićaku i onda se nađu dvije babe, krenu pričati i naprave red od 15 ljudi.
  • marcio amoroso
    32.5k
    Nema gore nego kad plaža na kojoj je 1000+ ljudi ima 3 takva "putića" kroz kamenje u plićaku i onda se nađu dvije babe, krenu pričati i naprave red od 15 ljudi.xavier

    Vi bar imate putiće, ovdje nema ni toga.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Kamene plaze su po meni gro bolje od pjescanih. Bistro more, znas sta te ceka a ne kad se na pjescanoj "opustim" pri ulasku pa se nabijem prstima na neki kamen ili nagazim na neki ostri kamencic :lol: Takoder ne volim kad mi se gace napune pjeskom. Po meni je jedina prednost pjescanih plaza kj se na njima moze igrat picigin.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.