• Keyser Soze
    7.8k
    Ja se samo nadam da grb i dres općenito za novu sezonu neće biti ništa poput onog europskog iz sezone 19/20
  • Jurki
    7.4k
    Magarad je imala zvijezdu u grbu, ali iznad grba je nece imati nikad. :rofl:
  • Neki tip
    18.3k
    Mislim da je puno veća čast to kaj smo prvi klub iz juge koji je osvojio europsko natjecanjenkdz1945

    Prije 10 dana mi je baš to spominjao jedan navijac Uniona (SG).

    Pili pivo u klupskom bircu i nakon upoznavanja tko sam, odakle sam, veli kak je Union igrao s Dinamom.. reko znam, rekao mi jedan znanac (Mr Blue sa Zone), čujem da imate i neki plakat na kojemu se to vidi.. i bla bla, da skratim, veli kak vidi da Dinamo i sad redovito igra Europu, ali daleko najveca stvar je sto ste iz puno jace lige 60ih izasli u Europu, a onda je i osvojili jednom ako se ne varam, zar ne?

    Mislim, ocito sve samo ne prosjecan poznavatelj nogometa, ali oslikava ipak da taj trofej i vani ima neku težinu, malo vecu od 10 naslova u Hrvatskoj.. bar u njegovim ocima, a pretpostavljam da bi slicno bilo i kod mnogih drugih.

    Opet, teže je imati kontinuitet, makar i u vlastitoj, ne prejakoj ligi, nego jedan bljesak pa nestati kao mnogi drugi klubovi.

    Naravno, to pišem jer me sjetilo, ne zbog ove vaše rasprave u kojoj ne sudjelovah. Meni zvjezdice ne smetaju, a da ih nema ne bi mi falile.
  • ZGV
    3.1k
    Meni osobno zvjezdice ne predstavljaju ništa, vista pomodnost.
    Protiv sam toga.
    Također sam za to da se vrati staro slovo d kakvo se nekada koristilo do 1990, a i kasnije kada se vratilo ime.
  • masacusec
    2.9k
    Ne znam zakaj se forsiraju te promjene i novelacije u heraldici koja bi trebala predstavljati svetinju kluba. Skužio sam da i Real i Inter i dr. prakticiraju takve stvari, međutim meni je to totalni nonsens.
    Grb i ime kluba moraju biti jednom i zauvijek, konstanta!
  • Mladen
    24
    Svjetsko prvenstvo je najviše moguće reprezentativno natjecanje i tu je FIFA odredila da se može staviti zvjezdica za svako osvojeno.
    Bilo bi mi ok da i UEFA odredi sličan kriterij i po njemu odobrava zvjezdice. Npr. samo za osvojenih 10 euro kupova ili neki drugi kriterij. Klubovi sada mogu po kojem god kriteriju im padne na pamet stavljati zvjezdice i time ih se u stvari bagatelizira.
    Da se mene pita reprezentacije bi uvijek stavljale zlatne (jer je svjetsko reprezentativno natjecanje) a klubovi npr. srebrne zvjezdice (jer je kontinentalno klupsko natjecanje). Da se i tu vidi razlika u rangu i broju uključenih zemalja u natjecanju.

    Članak o temi
    https://the18.com/soccer-entertainment/what-are-the-stars-above-football-badges-reason
  • Bosskovitz
    6.5k
    Uefa je primijenila drugačiji sustav za osvajanje LP, ali da bi bilo dobro da se na razini UEFA-e i formalno definira 10 naslova nacionalnog prvaka = zvjezdica, bi.
  • NORTE
    8.4k
    Zvjezdice su iznad grba, a ne dio grba.deda
    Upravo tako. Grb dinama ne sadrži zvijezdice.
    One su samo dodatak koji služi prikazu sportskih uspjeha.


    Također sam za to da se vrati staro slovo d kakvo se nekada koristilo do 1990, a i kasnije kada se vratilo ime.ZGV
    Povratkom imena 2000. nažalost nisu vratili ispravno slovo d, to možeš vidjeti i na dresovima i svemu ostalom.
  • ZGV
    3.1k
    Moguće...nisam pratio točno. Uglavnom, znate što je pisac htio reći...
  • Eduardo
    16.8k
    Zvjezdice su iznad grba, a ne dio grba.deda

    Zanimljiva interpretacija :smile: dodane su grbu, koriste se na dresovima, koriste se na opremi, u svim europskim utakmicama u grafičkim prikazima koristi se grb sa zvjezdicama, uključujući TV prijenose, UEFA ga koristi na svojoj stranici...

    Po meni su one dio grba itekako.
  • Stihl
    3k
    Te zvijezdice nebi trebale nikako biti dio grba, to su samo moderna preseravanja koja su zapravo totalno nepotrebna ali eto...
  • Mali Zeus
    8.7k
    Te zvijezdice nebi trebale nikako biti dio grba, to su samo moderna preseravanja koja su zapravo totalno nepotrebna ali eto...Stihl

    Potpis.
  • Mali Zeus
    8.7k
    Povratkom imena 2000. nažalost nisu vratili ispravno slovo d, to možeš vidjeti i na dresovima i svemu ostalom.NORTE

    Hebomepas ak mi je ovo ikad palo na pamet. Na prvi pogled nijanse, al kad malo više pogledaš baš se vidi razlika.
  • NORTE
    8.4k
    Hebomepas ak mi je ovo ikad palo na pamet. Na prvi pogled nijanse, al kad malo više pogledaš baš se vidi razlika.Mali Zeus
    Razlika grba u sezoni 90/91 i od 2000. je očita golim okom.
  • Mali Zeus
    8.7k
    Razlika grba u sezoni 90/91 i od 2000. je očita golim okom.NORTE

    U redu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.