• plavi72
    684
    "Šarali" su s tom zvijezdom,jedna na naslovnici časopisa,jedna na dresu našeg rekordera(802 utakmice).
    vgoymp5pqaav0c5u.jpg
  • maddaddam
    2.9k


    Da, original dres i grb. Bez standardizacije imamo i danas prisutno lutanje sa grbom.

    QWW8YMn.jpg
  • agramZ
    2.3k
    na nekoj temi sam vec bio stavio kalendar za 1971. godinu, neka stoji i ovdje. za one koji ne znaju, tu se doslovno prvi put ikada pojavio nas tada novi grb. tocno se vidi koja je ideja i smisao bila. cak je i zvijezda tocno centrirana iznad kruga slova d. jedino o cemu bi se mozda dalo raspravljati ako ikada dodje do standardizacije su unutrasnje linije i obrub grba. po originalu zapravo i ne postoje tj. postoji ono minimalno crnoga sto je potrebno za same linije. kasnije verzije su vecinom debele i zuto-zlatne.
    i285415639400102811-szw1280h1280.jpg
  • Crta
    40
    Prekrasan je ovaj iz '71....kako je lijepa šahovnica bez unutrašnjih linija, a i ovaj crni obrub je diskretan al se vidi, baš taman, bez debelih kobasica rubova:heart:
  • maddaddam
    2.9k
    Bas po ovom iz '71. sam radio neke verzije grbova za svoju dusu.

    Nekako mi je najblizi idealnom grbu naseg kluba.
  • Bosskovitz
    7.2k


    Taj izgled nekad nije bio standardiziran, ali bome izgled ni danas nije standardiziran sto je jos gore. Evo pogledajte grb na gnkdinamo.hr, pa pogledajte grb na Instagram najavi za utakmicu mladih, pa pogledajte zadnji grb koji je korišten kao profilna na Facebook stranici. Da ne pričam o onoj abominaciji od prije par godina kad je imao i zlatne i bijele rubove istovremeno.

    Novim statutom bi se definitivno trebao definirati izgled grba i to onako kako izgleda na stranici kluba, to je dizajn koji je odlično prilagođen i vremenu i povijesti te ne treba ništa na njemu mijenjati. Jedino se ne slažem da treba definirati kako samo i isključivo takav grb može biti na dresu, statuti nisu za takvo cjepidlačenje. Ja volim vidjeti nekad naš gostujući dres s monokromatskim grbom kako smo imali nekoliko puta, jednostavno bolje funkcionira na neke kombinacije dresova. Također, ne bih imao ništa protiv neke retro kombinacije na pravim dresovima i dres samo sa slovom “d” umjesto cijelog grba. Ne kao trajne stvari, ali imati mogućnost za malo kreativne slobode oko takvih stvari - definitivno.
  • LovroZG
    1.3k
    Novim statutom bi se definitivno trebao definirati izgled grbaBosskovitz

    Čl. 5. statuta definira grb. Ptoblem je šta u klubu izgleda nemaju unaprijed spremne vizuale s aktualnim grbom za sve potrebe pa se stalno šara s grbovima.
  • Bosskovitz
    7.2k


    Ok, trebao sam biti precizniji: klub mora imati knjigu standarda. Naprosto je fascinantno da ju nema, ali je ujedno i dobro jer otvara mogucnost da se napravi dobar, kompletan, funkcionalan branding kluba.

    Ne rebranding, da me netko ne bi krivo shvatio, nego profesionalizacija i standardizacija cijelog procesa pa da točno znamo kako izgleda grb normalno, kako monokromatski, kako koristimo slovo d, koje su boje, koji fontovi, koji dizajnerski okvir i sl.
  • Eduardo
    17.2k
    možeš ponovno staviti sliku tog kalendara?

    Evo iz 1978.
    00244hsogx2u020j.jpg
  • agramZ
    2.3k
    ponovno postavljeno :up:
  • maddaddam
    2.9k
    Tek danas sam skuzio da je grb sa (valjda) lavovima omrazene kroacije isao u dvije varijante.
    U prvoj je prisalo
    CROA
    TIA
    u dva reda, i imali smo najezene mrsave zivotinje i old school nogometnu loptu (C/B)
    Zatim je isao redizajn i taj grb je isao na dres i na publikacije.
    Na srecu nije dugo ostao u upotrebi.

    QbeVQwU.jpg
  • Eduardo
    17.2k
    ovaj drugi se koristio službeno?
  • maddaddam
    2.9k

    Samo na proslavi “95.”godišnjice kluba koliko znam.
  • NORTE
    8.9k
    Hotelski slastičari u Rovinju izradili čudan grb dinama na torti za Livakovićev 28.rođendan.
    k1ve4gwmu8igdfkb.jpg
  • Fićo1986
    972
    Ljirim i Idrizi pravili tortu....
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.