U Poljskoj je još luđe prvenstvo nego kod nas.
    Pet kola prije kraja Lech, Rakow i Pogon su poravnati na vrhu i imaju svi po 59 bodova.
  • reziser
    6.2k
    ne znam gdje bih stavio...:

Pierluigi Collina (62) jedan je od najpoznatijih nogometnih sudaca svih vremena, a danas je šef sudačke organizacije unutar Fife. Legendarni je talijanski djelitelj pravde sada najavio promjene koje će stupiti na snagu uoči Svjetskog prvenstva u Kataru krajem godine

'Danas je prihvaćeno da je dobro kada utakmica ima oko 60 minuta efektivne igre. Mi u Fifi ćemo sucima za Svjetsko prvenstvo sugerirati kako da nadoknade izgubljeno vrijeme, ali za postignute golove. Ako se u jednom poluvremenu daju tri gola, prosječno slavlje traje minutu i pol, odnosno pet minuta slavlja i pet minuta u kojima se ne igra nogomet. Ako želimo biti precizniji, morat ćemo se pripremiti za vremensku nadoknadu i od po devet, deset minuta', rekao je Pierluigi Collina (62).

O ovoj se preporuci sucima do sada samo 'šuškalo', a sada je jasno da ćemo na SP-u u Kataru krajem ove godine gledati puno više efektivne igre.

'Ako pogledate statistiku, vidjet ćete da neke momčadi igraju efektivno 52 minute, druge 43 minute, a treće 58 minuta. Ako se sve zbroji tijekom jedne ligaške sezone, razlike postaju velike. Druga stvar koju treba uzeti u obzir je da navijači i na stadionu i u blizini TV ekrana svojim novcem plaćaju gledanje nogometne utakmice od 90 minuta, ali ponekad vide po 44-45 minuta igre. Pola cijene karte ide na vrijeme neaktivnosti. Većina vremena se troši na izvođenje auta ili gol-aut', analizirao je Collina te najavio promjene:
    'Te stvari su jako važne za nogomet, ali osam ili devet minuta izgubljenih za izvođenje auta i još toliko za gol-aut. Zato je prije 30 godina donesena odluka da igrač ne može namjerno nogom vratiti loptu golmanu da je on uzme u ruke. Jer stvarno nema ničeg spektakularnog u lopti u rukama golmana. A i tada se mislilo da ’nogomet više nikad neće biti isti’. A to je pravilo dovelo do toga da je nogomet postao zanimljiviji. I sad ćemo napraviti nešto slično...'
  • Imamo Dinamo
    3.2k

Daj novaca, ko jebe igrace
  • Olmic
    2.7k
    Aleksandar Mitrović zabio 40 golova za Fulham i ima 7 asista, a ima još 3,4 kola.. Stvarno čudo podatak i bolestan igrač...
  • Nolifer
    6.5k
    Lvp dokrajčio United 4-0 :clap:

Mislim da je vrijeme za teški remont Uniteda, jer ovo ne vodi nikuda...
  • Jaro
    5.4k
    meni kao simpatizeru Liverpoola ovo nije ni gust... PA ovi, ne mogu ih nazvat, igraci MUTDa nit faul da probaju, Liverpool im u 2 utakmice utrpa 9 golova, a obje oigra s pola gasa drugo poluvrijeme i oni nis, pa zaradi faking crveni jer si puko na zivce... Moderni nogomet u kojem ta skupina igraca otjera 2-3-4 trenera je bas jad...
  • Ludovic IX
    5.1k
    Gledam samo rezultate - benzema fulo dva penala u 7 min?
  • Eduardo
    17.2k
    Obranio mu lik dva puta u istu stranu, pucao je dolje nisko golmanu desno. Nije loše pucao već je ovaj jako dobro obranio
    31.9k
    United potpisao Ten Haga za sljedeću sezonu. Nadam se da će mu dati vremena i da će mu dati odriješene ruke.
  • zgšd
    156
    Juniori Salzburga su se preko Atletica iz Madrida prosetali do finala juniorske lige prvaka. Roko Simic zabio je prva dva gola za Salzburg u uvjerljivoj 5-0 pobjedi.