• db-izbjeglica
    12.6k
    Što se sankcija tiče, naravno da imaju smisla sankcije prema ruskoj državi, ruskim tvrtkama i svima onima koji su direktno ili indirektno uključeni u rat. Nemaju smisla ( opravdanja) sankcije prema privatnim osobama koje sa ratom nemaju veze, sportašima, klubovima itd...The Undertaker

    Kakve veze nekakav radnik gazproma na platformi u sibiru ima sa ratom, a vrlo lako može izgubiti posao zbog sankcija nametnutih toj tvrtki.

    CSKA svi znamo čiji je klub i kako se financira, klub ruske vojske financiran preko državne firme.
    Lokomotiv je klub ruske želježnice, kojom vjerojatno šalju oružje i resurse svojoj vojsci koja razara ukrajinu. Zenit je doslovno gazpromov klub, znači kompanija u većinskom vlasništvu države, itd, itd...

    Nemojmo kažnjavati sportaše...
    Da ziher, onda nek sportaši javno ustanu protiv države i njeznih postupaka...neće, jer vjerojatno većina podržava ovo što se događa. Nije problem što je netko Rus, niti ga zbog toga treba gledati prijeko, problem je ako jasno ne osuđuju ovo što se događa u rusiji, a koliko vidim.... Takvih rusa je jako malo.
  • Ludovic IX
    5.1k
    Nema smisla izjednačavati ikoga ali nikad se nije dogodilo da itko amerima prijeti izbacivanjem sportaša kad su oni nelegalno napali ikoga.. naprimjer Irak jer zapravo ušli su tamo pod lažnim optužbama o nuklearnom oružju tj postrojenju za obogaćivanje urana. Što su razjebsli Libiju da je sad tamo 10x gore neg pod gadafijem.

    Ja sam za to da se Rusi izbace ali sam za to i kad Ameri "oslobađaju" jer će uskoro doći "osloboditi" i državu koja je jedna od najbogatijih pitkom vodom kad im toga usfali.
  • og1986
    2.9k
    Strateškog koncepta NATO-a, prvog nakon 2010. godine, i Američke strategije nacionalne sigurnosti - došlo do promjene paradigme. Koja se neće odnositi samo na vojni aspekt, nego na sveobuhvatnu sigurnost, dakle financije, ekonomiju, međunarodne odnose. Osim ruske agresije na Ukrajinu, na odluku o konfrontacijskom pristupu djelovala je i informacija da većina ruskog stanovništva podržava vojnu operaciju kao što je bilo i 2014. godine kad je prisvojen Krim. Pa tako u krugovima stratega više nije riječ o “Putinovom” nego o “ruskom ratu”

    Neznam kako će se čeferin sada opravdati. Nema mi smisla da popusta to samo zbog sponzora, koda neće naći neke druge koji bi sponzorirali natjecanja. Kaj samo Rusi žele ulagati u nogomet ? Jedino ako nema on privatne veze pa preko čeferina rade politički pritisak preko sporta.
  • og1986
    2.9k


    Pa i Rusi su na bliskom istoku ratovali skoro 40 godina, sravnili pola Sirije sa zemljom, ratovali na Kavkazu i imali operacije u Africi. Ali u zeitgeistu su Ameri loši.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ja sam za to da se Rusi izbace ali sam za to i kad Ameri "oslobađaju" jer će uskoro doći "osloboditi" i državu koja je jedna od najbogatijih pitkom vodom kad im toga usfaliLudovic IX

    Ovo sa vodom je jedna od najvećih gluposti ikad.
    Svaka država sa izlazom na more ima doslovno nepresušan izvor pitke vode.
    Voda je doslovno svuda oko nas, vlastitu pišalinu poprilično jednostavnim postupkom možeš pretvoriti u pitku vodu, a kamoli vodu iz jezera, rijeke, potoka, mora, tla, bilja...

    Btw samo u bajkalskom jezeru ima više lako dostupne pitke vode nego bilo gdje na svijetu. Hoće li onda USA napasti rusku federaciju zbog vode?

    I prestanite s tim arapima, islamskim fundamenralistima i usporedbama s ukrajinom, to je jednostavno tema o kojoj ljudi koji zastupaju takve teze nemaju blage veze. njihova govna su stalna prijetnja cijelom svijetu... Njima za rat nije potreban nitko, oni se kolju sami između sebe, čak se i prema vlastitim kćerima i ženama ponašaju kao prema smeću, a kamoli prema drugima. Ukrajina nije prijetnja nikome. U ukrajini nitko ne želi pokrenuti sveti rat protiv rusa, ukrajinci ne izvode terorističke napade po rusiji....
  • Jaro
    5.4k
    vojna akcija u libiji je bika legalna - UN blagoslovio
    Napad na Irak takodjer (rezolucija 1441)...

    Kak je do rezolucija doslo je drugo pitanje...

    Zapravo, jedino su Srbi srokani u ilegali ili poluilegali...
  • Markelo
    2.5k
    Govorimo o Čeferinu, ruskim klubovima i europskom nogometu. Ne znam kako su Amerikanci tu upali?
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Zanimljivosti i aktualnosti o nogometu, a zadnje dvije stranice o domovinskom ratu, embargu, ŕezimskoj jugoslaviji itd.

    Mislim, tko sam ja da vam branim o tome pričat i argumentirat, a jel možete bar na temi gdje to pripada, tipa za Šankom? :sweat: :sweat:
  • Neki tip
    19k
    Ma budu to moderatori prebacili. Šteta je sad kad se tamo čestita Uskrs prekidat čestitanja s ovom raspravom. Kad se isčestitamo, rasprava će svakako letjeti odavde (zasluženo).
  • Jaro
    5.4k
    Nakon duela s Vlasicem, Weswoodu pukla noga...
  • Ludovic IX
    5.1k
    Vidim da i Kovačić izašao zbog ozljede
  • og1986
    2.9k
    Isto tako Juranović i Barišić izašli zbog ozljede.
  • Tom Hanks
    2.5k
    "Kako je profa Jakir napravio najdominantniju momčad u povijesti BiH"

    https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=2356964
  • SAS1987
    13.3k
    Maribor remizirao sa Radomljama pa je sad Koper na -1. Bit ce zanimljivo :grin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.