• og1986
    2.9k
    Da mi neki vučićevac ovako odgovara nebi me brigalo. No kad neki "navijač" dinama.

    Na forumu ću bome sve doživjeti.
  • Neki tip
    19.3k
    Naravno da je bila pod sankcijama. Što je embargo na oružje nego sankcije? Što su prijetnje zračnim udarima nego sankcije? Čemu smo potpisivali splitski sporazum a tad je Gotovina već bio na Dinari?The Undertaker

    Mislio sam da ozbiljno raspravljamo, kad ono..

    Ali evo još jedan pokušaj, po redu..

    Embargo na oružje je uveden početkom srpnja 1991. svima u Jugoslaviji, kakve mrtve veze to ima s ratom u BiH?? Pogotovo s ponašanjem Hrvatske u istome.

    Tada se još ni rat u Hrvatskoj nije rasplamsao, kamoli u BiH.

    A ako ti misliš da je Hrvatska embargom na uvoz oružja s razlogom za nešto kažnjena, odnosno sankcionirana, onda zaista o ratu u HR teško da mozemo ozbiljno raspravljati.

    Prijetnje su sankcije? Ako ja sinu kažem da će ići u svoju sobu i imati zabranu treninga ako nastavi s nekim ponašanjem, on je doista bio u svojoj sobi i nije mogao na trening? :chin:

    A Gotovina na Dinari nije bio problem doslovno nikome osim Vojsci RSK.
  • Jaro
    5.6k
    Teza o kolektivnoj odgovornosti je rastezljiva. Nije Putin osobno u Ukrajini, ne kolje i siluje po kucama on i njegovih 10 bliskih suradnika. Tamo su deseci tisuca rusa... Takodjer, da je vecina protiv Putina i da vecina ne pase njegove bajke ne bi ga mogla spasit ni odrzat ni 3 KGBa...
    Rusi Ukrajince smatraju nizom rasom (vjerojatno i sve neRuse, ove s Baltika sigurno...), i dok se sami ne pomrenu zasluzuju izolaciju na svim podrucjima... Pogotovo sport - jer, nemojmo se lagat, znamo cemu sluzi sport u totalitaristickim sistemima. Pa CSKA je klub ruske vojske - iste one koja bombardira kuce, bolnice, igralista, siluje i ubija djecu, zene, starce samo zato kaj ih ne smatraju "osloboditeljima"...
    I sve to slobodno jer znaju da im niko nece nis jer imaju nukleatno oruzje...
  • The Undertaker
    4.1k
    Zašto je potpisan splitski sporazum? Zašto je uopće bilo potrebe za njim?
  • Neki tip
    19.3k
    pitanje ti je otprilike na razini - zašto je postojala potreba da nas druge drzave priznaju ako smo mi bili neovisni od trenutka kad smo neovisnost proglasili?

    Logikom kojom se vodiš, čistim legalizmom, u Jugoslaviji se vodio građanski rat, a Slobo je oslobađao Vukovar od povampirenih ustaša.
  • The Undertaker
    4.1k
    Ne, nego zato da bi se legalizirala prisutnost HV u BiH u očekivanju skorašnje Oluje. Što jasno znači da su do tada bile u BiH ilegalno. Vlast u Sarajevu je to prešutno (i neprešutno) odobravala sve dok se HV nije jače uključio u hrvatsko-muslimanski sukob u BiH.
  • og1986
    2.9k


    Nisi odgovorio na pitanje kolege @xavier je li se prema jugi tada trebalo ponašati kao prema svakoj drugoj državi.

    Plus moje pitanje tko je po tebi 90ih bio agresor a tko branitelj?. Čisti odgovor želim agresor je taj i taj , branitelj je bio taj i taj
  • The Undertaker
    4.1k
    Juga je bila federativna država koja se raspala. Plus što je postojalo i formalno pkkriće u sankcijama UN.
    Domovinski rat je, po meni, agresija Srbije i Crne Gore na Hrvatsku kombinirano sa građanskim ratom u Hrvatskoj. Agresori su države Srbija, Crna Gora, JNA i dio hrvatskih Srba.
    Branitelj sam bio ja, i to jedan od onih koji su skidali oznake kod prelaska u BiH.
    Nadam se da si zadovoljan odgovorom.
  • Neki tip
    19.3k
    1. nisi objasnio kako je to embargo na uvoz oružja u Yu sankcija Hrvatskoj i za što točno smatras da smo sankcionirani u srpnju 1991. vezano za raspravu o ulozi HR u ratu u BiH?

    Zatim, kako je prijetnja nekakvom sankcijom sankcija sama?

    2. Ako je Sarajevo presutno i nepresutno odobravalo HV u BiH do hrvatsko-muslimanskog sukoba, a jest, onda smo rijesili 91. i 92., kao sto sam i napisao, zar ne? Za razliku od tebe koji si ubacio u sve to i 91., a od toga smo i krenuli.

    Kraj 92. i cijela 93. je problematicna i tu se ima o cemu raspravljati, nisam ni sporio.

    94. u ozujku je potpisan Washingtonski sporazum, sukob zavrsen, predviđena uspostava Federacije i konfederalni odnos s Hrvatskom. Nađi jedan jedini prigovor Sarajeva ili međunarodne zajednice Hrvatskoj zbog Gotovine na Dinari. Ili bilo gdje.

    Nema nikakve hrvatske ilegalne intervencije koja se može usporediti s ovom rusko-ukrajinskom pricom ni 91. ni 95. godine.
  • The Undertaker
    4.1k
    Embargo na uvoz oružja je de facto sankcija Hrvatskoj jer JNA uvoziti oružje ne treba. Otprilike kao da danas uvedeš embargo na isporuku oružja Ukrajini i Rusiji. Pa je to kao isto.
    Mi smo krenuli od toga da ne mogu svi Hrvati odgovarati za postupke vlastite države i vojske u drugoj državi (paralela sa Rusijom) a vi ste se uhvatili 91. ili 95.
  • Neki tip
    19.3k
    pa napisao sam ti kad je embargo uveden.. ponovit ću - u srpnju 1991. godine.

    Kako je to povezano s hrvatskom ulogom u ratu u BiH?

    Naravno da je Hrvatska patila zbog embarga više od Srbije, jer oružja nismo imali, ali što smo mi to napravili do srpnja 1991. u BiH da bi tvoja teza kako smo zbog toga sankcionirani embargom drzala vodu?
  • The Undertaker
    4.1k
    Nešto smo se krivo shvatili. Embargo na oružje nije uveden zbog intervencije HV u BiH. Ali je Hrvatska kasnije imala i trpila neformalne sankcije zbog intervencije u BiH.
  • The Undertaker
    4.1k
    Po kojoj pravnoj osnovi je HV bio 91. u BiH?
  • Neki tip
    19.3k
    A gdje je to HV 91. u BiH bio?

    Ako negdje jest, a ja za taj slučaj ne znam, ušao je kako bi intervenirao na područja s kojih je HR napadana. Ne misliš valjda da je HR vrsila agresiju na BiH borivsi se protiv srpskih postrojbi na njezinu teritoriju??

    Nešto smo se krivo shvatili. Embargo na oružje nije uveden zbog intervencije HV u BiH.The Undertaker

    Pa zasto je onda uopce tema? Napisao si da je Hrvatska trpila sankcije zbog rata u BiH. Ja sam napisao da nije i da se embargo ne pika - uveden je ranije i nema veze s BiH. Nastavio si o tom embargu kao dokazu nekakve sankcije Zapada Hrvatskoj. Premda isti jest stetio Hrvatskoj, embargo nema nikakve veze sa sankcijama u kontekstu u kojem raspravljamo, i uostalom, nije usmjeren nista vise na HR no što je na BiH o kojoj raspravljamo. Jer prema istoj toj "sankciji" ni ta napadnuta BiH nije mogla uvoziti oruzje.

    Ali je Hrvatska imala i trpila neformalne sankcije zbog intervencije u BiH.The Undertaker

    Neformalne sankcije? A la "Tuđman nije bio rado viđen gost"?

    Zbog rata u BiH Hrvatskoj nisu proglasene nikakve sankcije. Ako ti znas za neke navedi ih, jer dosad nisi nijedne.
  • Jaro
    5.6k
    do studenog 1991 Hrvatska nije niti imala vojsku. ZNG je bila pravno paravojna formacija. Tek u studenom nastaju OSRH... 1991 je takodjer BiH bilau sastavu jugoslavije jos...

    I sve ovi nema apsolutne veze sa sankcijama ruskom klubovima i repki te ne kuzim kaj pokusavas postici ovdje...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.