• thomas22
    256
    Ja sam godisnjak s istoka, sad sam na sjeveru opet kao u navijackim danima. Svaki pogled na istok me stegne oko srca i bilo bi lakse da ga nema, a ne da stoji prazan i sam.
    Jbg suđena nam je kalvarija s stadionom.
  • masacusec
    3k
    Jbg suđena nam je kalvarija s stadionomthomas22

    Jbg, to je rezultat svojevremene stihijske i neplanske obnove našeg stadiona
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Pa obnova ne bi bila stihijska da su je debili završili. Zna se tko je prekinuo u sred projekta kad se već ulupalo hrpu novca u to.

    Što smo ovako dobili? Apsolutno ništa!
    Samo je napravljena dupla šteta.
  • Logistika
    1.1k
    Iz Slav Broda sam. I ovo zvuči totalno nerealno,i nikada to nisam očekivao...da ću reći da će Brod sagraditi stadion prije ZG
    https://m.sbplus.hr/slavonski_brod/politika/upravasamouprava/grad_investira_34_milijuna_kuna_u_stadion_kraj_save.aspx#.Yc6xs1P-gwA (s tim da u ZG ni ne radi grad)
  • xavier
    11.1k
    Izgubili smo istok. Ne znam gdje su svi ti ljudi.maddaddam

    Dio na sjeveru, dio na zapadu, a dio je jednostavno odustao.
  • Logistika
    1.1k
    Dojma sam da je istok ugašen onim kad je policajac ostao bez oka,kad su ušli na istok zbog jedne baklje. Davno su oni skužiki da je na sjeveru ultras ekipa,a da su na istoku oni koji će akciji dati snagu ,brojnost i zamah. Bas me zanima kako ce sve to izgledati na novom stadionu jednom. Nismo ni svjesni kolika je to nova stranica,jer se o tom toliko prica da je vec tema koju bi preskocio :) totalno nov identitet.
  • NORTE
    8.9k
    Dojma sam da je istok ugašen onim kad je policajac ostao bez oka,kad su ušli na istok zbog jedne baklje.Logistika
    Definitivno, a bojkotom dokrajčen. Kao i mnoge druge generacije BBB-a. Kasnija represija i Mamićevo osnivanje frakcije su dodatno učinile svoje. Pandemija je također zaustavila rast grupe u trenucima kad se opet dizala. Grupa je više puta "kretala iz nule" zadnjih 10 godina.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Jedan post za sve koji misle da problem postoji od danas. Tekst je iz Dinamove revije sezona 1983/84 kad se skoro ispalo iz Lige samo dvije sezone nakon najveće euforije u povijesti kluba.

    pv29fk0poefmm0vt.jpeg
  • Ludovic IX
    5.1k
    Glavni razlog loše posjete nije Mamić. On je samo jedan od razloga.

    Zagreb je specifičan grad koji je u zadnjih 30 godina izgubio onaj purgerski štih. U zadnjih 30 godina je došlo pola Dalmacije i Hercegovine u ZG i već u startu oni klince odgajaju ko tovare a ako neko i pređe na plavu stranu, to je jako malo.

    Drugo, Zagreb ne zna što želi. Rk Zagreb je znao u dva tjedan igrat protiv istog protivnika samo jednu u SEHA ligi a drugu u ligi prvaka i na prvoj 50 gledatelja a na drugoj 10000. Rk Zagreb je imao 6-7 zlatnih olimpijaca prije već više od 10 godina pa je opet samo na ligi prvaka imao punu dvoranu.

    Dinamo ako se ne varam još uvijek ima najveći prosjek gledatelja u sezoni, tam početkom 90-tih a nakon toga, jedino kužeovs prva sezona se može nazvati dobrim prosjekom od oko 10000. Bez Europe, sa klincima Modrićem, čorlukom i dudu-om i to od prve tekme je Maksimir bio lijepo pun. I meni je ta sezona sa 24 tekme u prvenstvu di sam propustio samo Istru doma a nikad više gostovanja nisam imao u sezoni, sezona sa najviše utakmica. A nisam iz Zagreba. Mamić bio u klubu, bili 7.sezonu prije. Svi nam se smiju. I onda dođe kuže, grad obljepljem plakatima koji izazivaju inat u ljudima i ljudi se vrate. Možda je kuže bio glavni razlog tome na početku ali atmosfera je cijelu sezonu bila dobra. I onda kuže popuši otkaz u drugoj sezoni, lagano krene prodaja trojca a i inat se negdje izgubi i sa 10000 u toj sezoni padnemo na 6000 u sljedećoj i od onda samo pada.

    Znači, trebamo biti 7. Svakih par sezona da bi ljudima usadili inat. Neznam jel to istina ali tako izgleda.

    Dođe bjelica i proljeće i opet na prvenstvu pustoš. Ali za plzen i Benficu se traži karta više ( za istok i zapad, sjever nije bio rasprodan). Ljudi su zadovoljni, imamo jak dinamo ali i dalje prvenstvo nikog ne zanima jer što ću ići gledati kako dinamo dere lokomotivu kad znam da će ju poderati. Otići ću na hajduk i to ako vrijeme bude bilo dobro.

    Znači, loša konkurencija je uzrok.

    Dolazi 2021 i sad na polusezoni imamo situaciju da nam ne puše za vrat samo hajduk ili samo rijeka, sad nam pušu za vrat i Hajduk i Rijeka i Osijek. Znači , što se tiče konkurencije i zanimljivosti prvenstva teško da može bit zanimljivije. I opet propuh na tribini. Sad je uzrok covid, stadion, Mamić i čak bi rekao tim redom.

    Ali ovo što hajduk radi izvan terena je nešto što bi moglo probuditi inat u Zagrepčanima i drugima koje vole dinamo...nadam se ali znam da bi i to bilo kratkoročno.

    Imam osjećaj da pišem roman a nisam ništa rekao.

    Uglavnom, da bi imali posjetu od 10000 u svakoj sezoni, moramo imati sve u kompletu - novi stadion, nova uprava i dobra konkurencija. + Dinamo relevantan u Europi.

    Niti bi samo stadion, niti bi samo odlazak Mamića riješilo problem.
  • Kwedi
    3.8k
    Zagreb je specifičan grad koji je u zadnjih 30 godina izgubio onaj purgerski štih. U zadnjih 30 godina je došlo pola Dalmacije i Hercegovine u ZG i već u startu oni klince odgajaju ko tovare a ako neko i pređe na plavu stranu, to je jako malo.Ludovic IX

    Zbog ovog bi te trajno banirao.

    Ak mi se od ičeg sere, to je onda urbani rasizam. Kaj te boli kit carson otkud je tko došao?

    Imaš doslovno dva posta iznad problem posjete u osamdesetima, jesu i tad krivi zli Dalmatinci i Hercegovci koji su se namjerno kotili u Zagrebu samo da bi sjebali Dinamo?

    Baj d vej, u trideset godina Zagreb je narastao za nevjerojatnih 30 tisuća ljudi.
    Kaj se tiče demografske strukture, najviše naseljenih u Zagrebu dolazi iz Zagorja, Slavonije, Like.
    Dalmatinci su peti, Hercegovci osmi kaj se tiče dojdeka.
    Za sve detaljnije informacije pratiti radove Akrapa, Strmote ili Čipina o demografskim kretanjima u RH pa tako i u Zagrebu.

    Al to podrazumijeva i korištenje mozga ili čitanje barem dva posta iznad.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Uostalom, od doseljenih hercegovaca barem pola ih navija za dinamo.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Slaba posjeta u zagrebu je fenomen koji se teško može suvislo objasniti. Kolektivna pasivnost je možda najbolji termin.

    Međutim, čak i uz to bi se bez ikakvog problema trebalo naći 15 000 ljudi koji redovito odlaze na utakmice. Najbolje od svega u zagrebu je vjerojatno nekoliko puta više ljudi koji redovito prate sve utakmice preko tv-a.
  • deda
    27.4k
    Mi se tu ubijamo mjesecima, a postoji jednostavan način. Naravno trebao bi biti uključen klub. Imaš 10.000 članova. Lijepo kod popunjavanja upisnice daš ljudima anketni listić s pitanjem i odgovorima zašto ne dolazite na utakmice.
  • superhik
    10.2k
    ne treba tu čak ni anketni listić. Imaš mail adrese od gotovo svih članova i ljudi koji su nešto naručili online u web shopu. Samo pošalješ mail s pitanjima. Manje od sat vremena posla.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.