• Infinity
    14.9k
    Svaki post koji vam smeta mozete prijaviti. Dolje lijevo imate tri tockice, kliknete ih i izbacit ce vam 'zastavicu'. Klikom na zastavicu post je prijavljen.

    I naravno da ce forumas koji skupi veci broj prijava biti banovan. Neki i automatski, pogotovo zbog vrijedjanja.

    PS. Nemojte prijavljivati postove zbog gluposti, jer ce se izgubiti svaki smisao tih prijava.
  • Eduardo
    16.9k
    @Kwedi ovako... Da, možda bi trebali pooštriti mjere i rezati neke stvari u startu, ali tanka je linija između onog što neki smatraju trolanjem i onoga što to zaista je. Mnogi ovdje su se žalili kako klub na društvenim mrežama uklanja "nepodobne" komentare, a onda dođu ovdje i zahtjevaju isto jer netko po njihovom mišljenju piše gluposti. Gdje je u tom slučaju "demokracija" i "sloboda govora" ili je bitna jedino u slučaju kad je uskraćena osobi X ili Y?

    Posljedično vidi se kvaliteta postova, tema i koliko je forumaša otišlo/odustalo.Kwedi
    Koliko?

    Na kvalitetu postova i foruma većinom nam se žale oni koji nisu baš previše aktivni, osim kad osjete potrebu spustiti nekoga ili ukazati kako na forumu nešto "ne štima". Pa se traži uklanjanje FORUMAŠA X, pa FORUMAŠA Y, a zatim i FORUMAŠA W. Ok, nije problem ukloniti korisnika, ali što će to uklanjanje pozitivnog donijeti? Mislite da će neki od ovih što hiberniraju zbog toga početi pisati više, bolje i konstruktivnije? Hoće da, znaš kako...

    Uzimam imena za primjer, da se nitko ne uzrujava bez veze. Danas se javi @Kwedi i traži da uklonimo FORUMAŠA X, sutra se javi @Neki tip sa Zapada i traži da uklonimo FORUMAŠA Y, a par dana kasnije i @og1986 koji traži sankcije za FORUMAŠA W. E, sad... mnogi od "kritičnih" članova na koje se neki žale ne krše pravila Zone, samo iznose neka svoja razmišljanja koja u glavama većine ovdje nemaju veze sa zdravim mozgom. Ali, to što se netko s nekim ne slaže to nije razlog za ban. Šta sutra kad Tip zatraži da uklonimo Kwedija ili obratno? Mi si postavljamo pitanje di je granica i do kud bi to vodilo?

    Svaki forum ima svog FORUMAŠA X, Y i W i uklanjanjem njih forum neće biti bolji. Ne umanjuju ti forumaši kvalitetu foruma već oni koji mogu, znaju i imaju što za napisati, ali iz nekog razloga ne rade to. A, taj razlog sigurno nije zato što netko ovdje piše "gluposti", to je samo izlika iz nekog njima znanog razloga. Ako nekog to što je FORUMAŠ X napisao "glupost" spriječava da komentira utakmicu, transfere, ustroj kluba, grafite onda ne znam... Šta će taj forumaš? - pronaći forum istomišljenika ili grupu na Facebooku gdje će se pisati samo ono što se ne kosi s njegovim načinom razmišljanja? To se može dogoditi jedino u nekoj manjoj zatvorenoj grupi ljudi na Wappu ili Viberu, ali na društvenim mrežama ili javnim forumima poput Zone, Sneta i sl. - jako teško.
  • Mali Zeus
    8.7k
    Što je s ignore opcijom, može li se to uvesti? Mislim meni ne treba, nisam toliko aktivan da bih primjetio tko mi smeta, ali eto za ovakve slučajeve. :smile:
  • Eduardo
    16.9k
    Što je s ignore opcijom, može li se to uvesti?Mali Zeus

    Ne, nažalost. Forum je takav kakav je i mi ga ne možemo nadograđivati novim modovima po potrebi, kao što se može većina drugih foruma. Moramo čekati službeni upgrade od strane hosta za koji trenutno ne znamo kad će doći ni što će donijeti.
  • Mali Zeus
    8.7k
    Ne, nažalost. Forum je takav kakav je i mi ga ne možemo nadograđivati novim modovima po potrebi, kao što se može većina drugih foruma. Moramo čekati službeni upgrade od strane hosta za koji trenutno ne znamo kad će doći ni što će donijeti.Eduardo

    Kužim sve.
  • NORTE
    8.5k
    Pohvala za novi baner, pozivnicu na tekmu kkdz. Bravo! Samo nastavite tako i za domaće futsala i sl. kad je potrebno malo promovirati neki događaj ili pozitivne akcije vezane za navijače itd. Bez obzira što je Oršić zaslužio biti onako dugo gore.
  • Bosna86
    11.1k
    Momci iz FD i KK mogu slobodno poslati pozivnice pred svaku utakmicu… Svi u moderaturi su volonteri i iluzorno je očekivati pozive pred svaku utakmicu
  • Kwedi
    3.8k
    Samo kratki komentar kakva hrpetina pacijenata se ovdje nakotila.

    Umjesto prihvaćanja činjenice o sramotno niskoj posjeti(najniža u zadnjih 15 godina čisto kao podatak), debile jebe činjenica usporedba sa klubovima iz bivše Juge.

    S druge strane još veća mentalna paraolimpijada gdje se piše više o tovarima nego o vlastitom klubu.

    Najfriškiji primjer je kazna koju su popušili zbog par skandiranja i bakljade. Mogu mislit moralni kompas i mentalni sklop forumaša gdje iskompleksiranost tovarima je bitnija od činjenice da su nepravedno kažnjeni, a bavljenje njima, njihovom euforijom, pravednošću i kmečanjem je modus zbog kojeg neki dolaze komentirat na Zonu.

    Zbog takvih je hrpa dobrih forumaša odustala od Zone.

    Čestitke zaslužnima.

    Over & out.
  • vjeko1701
    5.9k
    Znači ne sudjelujem previše u tim raspravama ali ne razumijem ove odlaske jer ljudi respravljaju o nečemu kaj tebe ne zanima. Pa jbt, samo nemoj čitati i pisati tamo i gotovo. Ima 50 drugih tema ovdje. Raspravlja se od praktički svakom aspektu kluba, lige, nogometa....ma svega.

    Ako netko odlazi jer mu ne odgovara kaj se raspravlja o nekim stvarima onda zbilja ne kužim kaj oni očekuju od otvorenog internet foruma.

    Edit: Upravo prebrojao, o kazni je napisano ravno 8 postova.
  • masacusec
    2.9k
    Nisam ni skužio da ova tema postoji.....
    Mene osobno iritira opetovano citiranje našmrkanog krimosa koji u svojem deliriju, vjerojatno uslijed utjecaja razno raznih opijata, na svoj narcisoidni način daje si na važnosti i stavlja sebe u fokus javnosti viktimizirajući sebe i svoga bracu...

    Relevantne kronološke informacije svezi pravosudnog procesa protiv kriminalne braće svakako pozdravljam, no ne i njihovo/njegovo privlačenje pozornosti svojim stand up show-ovima...
  • Nino Bule
    10.7k
    Pisanje o tovarima se prelilo i na druge teme osim 1.hnl i to bi trebalo brisat, ali do prije par dana 99% pisanja o tovarima je bilo na temi 1.hnl tako da ne vidim neki veliki problem
  • vjeko1701
    5.9k
    Znači ja sam vidio na 1.HNL di i treba biti i na Shit of the day di im je isto često mjesto
  • maddaddam
    2.9k
    Decki, Zona vam je oaza ljubavi prema Dinamu u pustinji ludila.
    Ne radite od nje zutilo.
  • andrija91
    540
    jel te mogu zamoliti ako ti nije teško napisati na koga misliš ? tko se tu okotio da je hrpa forumaša odustala ? pitam za frenda.
    čudiš se najmanjoj brojci na maksimiru nakon zatvorene istočne tribine i covid mjera ? po meni sasvim očekivano. dapače cijela liga , izuzev tovara, ima niže brojke od pojave covida.
    ako ti druge zoveš debilima koliki tek moraš biti debil da ti neka tablica da na znanje da je na maksimir sramotno mala posjeta ? pa to svi znaju i to je ovdje već rečeno. evo po reakciji si vidio koga tablica zanima. imbex i slične.
    uspoređivanje 24/7 tzv medija i politike , pa evo i foruma zona, s istočnim susjedima NIJE svakom normalno. obično to ide iz obitelji ali ima i drugih faktora. evo kod mene je slučaj da zaziremo od tog.
    nauči se na drukčije mišljenje od svog. nije teško.
    i stvarno bi te molio da napišeš imena na koga misliš kad ovako već pišeš.
    hvala unaprijed
  • deda
    26.3k
    Dragi moji, ne mogu drugačije shvatiti sve ovo što ljudima smeta na forumu nego kao preosjetljivost. Tema je bezbroj, svatko može pisati gdje i kad hoće, nama kao moderatorima je zadatak da se provode pravila foruma. Jel nam drago da se prečesto piše o tovarima, nije, jel nam drago da se ljudi funje na svaki pokazani prst, nije, jel nam drago da ljudi napuštaju forum, nije, ali što vi zapravo od nas očekujete, kakve okvire, hoćete cenzuru svakog posta, hoćete da svi mislimo isto, hoćete da zabranjujemo mišljenja, stvarno nisam siguran što se želi. Ako stvarno vidimo da forum nema smisla, mi ćemo ga ugasiti, to je jednostavnije nego ovo što neki od vas zahtijevaju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.