• Olmic
    2.7k



    Jel to članak VL jer kao piše ekskluzivno doznajemo i VL plus je članak, a ne piše u ovom skračenom tko je
  • Dudu
    2.6k
    Dinamo izumire brze nego drzava :meh:
  • marcio amoroso
    31.8k
    Da je infrastruktura glavni problem RK Zagreb bi imao vrhunsku posjetu. RK Zagreb igra u novoj i toploj Areni.

    Bolikurcina je razlog broj 1.

    Da Dinamo igra u bilo kojem gradu u Hrvatskoj i u pola Bosne imao bi minimalno duplo od
    ovih jadnih 1200 i to je jednostavno činjenica.

    Edit: još nešto.Skoro svaki drugoligaš ili trećeligaš bi u četvrtfinalu kupa protiv Rijeke imao bolju posjetu od Dinama.
  • Neki tip
    18.8k
    da je u nedjelju opcija bila otići na novi stadion, mislim, stadion s krovom, siguran sam da bi na njemu bilo barem dvostruko više ljudi..

    Naravno da to nije jedini razlog, ali nije ga bosskovitz ni proglasio jedinim. Išla bi 2 moja frenda koji na stadion dolaze kad su "velike utakmice", išao bi moj sin, išao bi moj tata. Nijedan od njih nije išao iz jednog jedinog razloga - padala je kiša i nisu željeli smrznuti se i pokisnuti.

    Jučer sam bio na šišanju (brade, da preskočimo šale o ćelavosti :D) i veli mi frizerka da joj je baš krivo što je padalo pa je morala odustati, a mislila je s tatom i mamom na tekmu.

    Infrastrukturni problem je ogroman, najveći za privlačenje normalnih, da ne kažem običnih. I itekako je povezan upravo s ovime o čemu si ti pisao.. događajem na koji bi ljudi bilo voljni doći. Stadion nikada više neće puniti ni 20 ni 30 tisuća ljudi koji dolaze zbog čiste nogometne strasti i ljubavi prema Dinamu. prošlo svršeno vrijeme.

    Dolazit će ljudi koji žele biti na događaju. A preduvjet za uopće jednog dana kreirati od nogometne utakmice događaj je imati gdje to učiniti. Na hladnom betonu pod vedrim nebom bez sanitarnog čvora sigurno to nikada nećemo napraviti.

    Odumrijet ćemo mi nenormalni i bit će nas na ovoj ruševini samo manje i manje, ne više, čak i ako se uprava jednom promijeni. Promjena uprave, a ne izgradnja stadiona kako se to često napominje - donijet će kratkoročni efekt optimizma, radosti, dolaska iz nostalgije i istovremeno s nadom u bolje sutra.

    Ali nikakav demokratski proces, nikakvo članstvo, nikakva pravda i poštenje neće na "stadion" kakav je sada dovoditi one koji stadion pune.

    Ti, ja i ultrasi nikada stadion i nismo punili.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Ali nikakav demokratski proces, nikakvo članstvo, nikakva pravda i poštenje neće na "stadion" kakav je sada dovoditi one koji stadion pune.Neki tip sa Zapada

    Sto posto si u pravu. Čak u povijesti našeg kluba imamo i dokaz za to, a to je vraćanje imena Dinamo. Vrlo brzo se posjeta vratila na stanje prije Dinama.
  • xavier
    11.1k


    Ovo je bilo baš specifično vrijeme (očekivala se kiša cijeli dan i to u Prosincu što naravno da ne zvuči nimalo privlačno) i daleko od toga da ja mislim da nam ne treba novi stadion, ali ono što želim reći je da na većini utakmica neće doći značajno više ljudi zbog boljeg stadiona. Uostalom, stadion je isti kad igramo protiv Reala i protiv Ferencvarosa pa u prvom slučaju stanje stadiona nikom neće biti problem.

    Naravno da bi novi stadion kratkoročno privukao znatno više ljudi, ali zadržati ih dugoročno, to je već druga stvar. Jer opet ćemo igrati te iste HNL utakmice i ostale utakmice protiv klubova "koji nisu Real i Barca".

    Kako je @marcio amoroso napisao, nekad se tražila karta više i za RK Zagreb i Cibonu pa sad ni oni ne zanimaju nikog iako tamo infrastruktura nije problem, dapače. Jednostavno se ljudima ne da, a ovo što nemamo stadion onda dođe kao sjajan izgovor..."išao bih da imamo bolji stadion, a ovako mi se ne da". Kak da ne. Naravno da postoje specifične situacije s lošim vremenom, ali razočarat će se jako jednom kad dobijemo novi stadion oni koji misle da je stadion glavni problem i da bi na novom stadionu imali "puno više ljudi".
  • Crusades1986
    9.5k
    Stadion će bit "IN" prvih pet domaćih utakmica. Nakon toga opet alibiji i bolikurčina.

    Pod razumljivom pretpostavkom da do novog stadiona dođe u idućih 20 godina. Što i nije vjerojatno.
  • Neki tip
    18.8k
    stadion nije sam po sebi dovoljan da bi bio popunjen, to niti ne tvrdim..

    Kažem da je on preduvjet da bi se od nogometne utakmice pravio događaj za pozeljeti doći.

    Znam da se nekima kosa diže na glavi od svega što miriše na "eventizaciju" nogometa. Nisam nikakav zagovaratelj tih procesa, nego ih naprosto prepoznajem kao više manje nezaustavljive.

    Ili ćemo kombinirati ultrase na sjeveru s debelim seronjom sa šeširom i hot dogom te mojom frizerkom na zapadu (karikiram, naravno) i tako popuniti stadion ili stadion nećemo popuniti nikad.
  • superhik
    10.2k
    Kultura gledanja nogometa je općenito u padu, a tome još dodatno doprinosi i infrastruktura i manjak sadržaja.
    Vidi se to i po prosjeku posjećenost utakmica.
    Pa tovari koji su u vrhu po posjetama imaju još i malo gledanja koliko imaju članova s kojima se hvale.
  • xavier
    11.1k


    Ja uopće ne sporim da nama treba stadion, to je jasna stvar, samo želim reći da to samo po sebi neće dovesti ljude na utakmice.

    To je dugotrajni proces za koji ova ekipa iz kluba nije spremna.
  • Neki tip
    18.8k
    pa onda se slažemo :smile:
  • marcio amoroso
    31.8k
    Dinamo-Šibenik
    11.09.2021
    Na tekmi sam bio sa @deda i @Neki tip sa Zapada
    Znam da sam žurio sa mora i da je bio sunčan i prelijep dan.
    Pivo je bilo jako ukusno i hladno. Nosač piva nam ga donosio ispred nosa. Debrecinke ukusne, a sjedalica se očistila sa jednom vlažnom maramicom. Bilo je ukupno ispod tisuću ljudi.

    Koji klinac je tada ljudima smetao ili falio da dođu?? Šta je tad bio problem?
  • Crusades1986
    9.5k
    covid potvrde, neatraktivan protivnik, lijepo i sunčano vrijeme za provest negdje u prirodi... biraj, imaš više opcija uvijek se nekaj nađe. :smile:
  • Captain America
    13.1k
    Piše neki komentator ispod članka da je Jozak.
  • xavier
    11.1k
    5fa2sp9mwd8i3hyh.jpg

    Ovo je prosjek gledatelja na engleskoj 4. ligi :yikes:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.