• Nousername
    613
    Tko je trenutno sportski direktor u Dinamu?
  • dzg7
    248
    Šta nije krznar?
  • Captain America
    13.3k
    Trenutno nemamo. Htjeli su Krznara da makar ostane SD, on očito ne želi (s obzirom na zdravstvene probleme razumijem ga).
  • Svi na Sjever
    1.9k
    Kad vidim ponudu trenera padne mi mrak na oci,osobno jedva cekam povratak Bjelice kroz dvije sezone.

    Jednostavno ta priča mora imati svoj nastavak samo je pitanje kad,Osijek ce tesko sa ovim kadrom ispuniti velika ocekivanja i ne vidim Bjelicu predugo na Pampasu/Gradskom vrtu.
  • SAS1987
    13.3k
    Sezona poslije lige za bedaka..nema Europe a u prosjeku 11000 ljudi.Ludovic IX

    Ak Dinamo nije u stanju stvoriti bazu od 7 000 - 10 000 ljudi koji idu na 80% + utakmica onda treba zatvoriti klub a posljednji nek ugasne svjetla.
  • BlueVelvet
    336
    Daj nam novi stadion i normalnu, sportsku upravu kluba i za par sezona bi to bila normala
  • Fanboy
    2.1k
    Pošto sam mlađi i nisam doživio rane 90-te, gledao sam malo statistiku...Pa ako je točno, na utakmicama Dinama i Zagreba je znalo biti po 15 000 i 16 000 navijača u ratno vrijeme 1993 godine..Dinamovo gostovanje u Varaždinu preko 10 000 itd.
    Strašne brojke...
  • Woot
    101
    Nekakve priče se vrte oko Jakirovića? On sam se to nije usudio demantirati nego samo ono poznato "vidjeti ćemo u narednim danima". Sto vi mislite, bili ga htjeli vidjeti?
  • Nousername
    613
    Pa znam ga tek od Gorice gdje je radio mega dobre rezultate sa ne bas prejakim timom i sad u Zrinjskom dominirra ligom sa igracima koji su prosle godine bili 5. tako da zasto da ne.
  • Baneki
    717
    Jakirović je trener kluba na par kilometara od Međugorja, realno tamo će se i izabrati novi trener. Inače sin Leon mu igra u Dinamu, 2008 godište, navodno veliki talent.
  • SAS1987
    13.3k
    Priča se da bi Romeo Jozak mogao postati novi sportski direktor.
  • Nousername
    613
    Za mene je uvijek najbolja opcija za Dinamo guranje mladih igraca uz par njih starijih koji ce te igrace drzati na zemlji.Za pocetak treba gurati Bulata,Baturinu,Tolica,Spikica,Jurica i dati Ivanusecu sto vecu slobodu u veznome redu kao sto je imao Olmo a ne ga unistavati na desnome krilu.Treba dovesti lijevo krilo do 24 godine probati dovesti spicu kvalitete Gavrana samo mladeg i desno krilo
  • Bosskovitz
    7.3k


    Tri su temeljna razloga zašto mi nemamo više ljudi na utakmicama, točno ovim redoslijedom:

    • Infrastruktura
    • Imidž kluba
    • 30 godina nerada

    Infrastruktura je apsolutno primarna stvar. Dok god ljudi pola godine ne kupuju ulaznice unaprijed nego čekaju dan utakmice zato što ne znaju hoće li padati kiša, do tad ne možemo očekivati normalnu posjećenost. Ja koji sam imao godišnju za Istok prije svega ovoga priznam da prvi gledam kakvo je vrijeme jer nemam više 20 godina pa da mi je špica kisnuti tri sata. Za privući normalne navijače trebaš imati normalne uvjete - dostupan parking, natkrivene tribine, čiste sjedalice, funkcionalne sanitarije, prohodne ulaze i izlaze, pristojan F&B. To su stadionske osnove osnova na pragu 2022. godine. Stadion prije 40 godina nije imao konkurenciju osim birtije i ponekog prijenosa na malim i lošim televizorima; danas praktično svatko ima 4K/UHD televizor, shopping centri su na sve strane, a ulaznica za meku i toplu stolicu u kinu košta tri puta manje od tvrde i hladne stolice na Maksimiru koja ti uništi hlače, jaknu i potencijalno mjehur. Mi koji danas idemo na utakmice na Maksimir objektivno nismo normalni ljudi, a normalni ljudi nam trebaju.
    Mislim, zamislite si da je ovo slikano sa sjeveroistoka, da je ovakav stadion s krovom i bez atletske staze (koji je koštao upola manje nego što je Banditos podijelio majkama-rađalicama u zadnje tri godine) naš, zamislite kakva bi tu bila atmosfera na derbiju - 1.600 torcidaša u kavezu preko i oko 30.000 nas: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/EM-Stadion_Wals-Siezenheim_zur_Euro.jpg
    Jebote, jeza me prođe.

    O imidžu kluba ne treba ni pričati, vjerojatno svatko od vas zna barem 5 ljudi koji su nekad išli na utakmice i vjerojatno će opet ići jednom kad naš klub prestane biti sinonim za kriminal, korupciju, mutne poslove, diletantizam, jeftinu politiku i sve ono za što je danas. Jednom kad u klub dođu dobri i sposobni ljudi, to je još par tisuća ljudi više na stadionu.

    I treće. 30 godina nerada je zapravo 30 godina što aktivnog, što pasivnog rada na tome da se ubije kultura odlaska na utakmice koja je nekad postojala. Prvo Tuđman, Canjuga, Croatia i sve u devedesetima, pa sve što je napravljeno u zadnjih 15 godina od strane trenutne klike. Kad se napravi normalan stadion i kad nas ne bude sram svega što se događa u klubu, onda profesionalci mogu ponovno graditi ono što je uništeno.
  • SAS1987
    13.3k
    Mi koji danas idemo na utakmice na Maksimir objektivno nismo normalni ljudi, a normalni ljudi nam trebaju.Bosskovitz

    Mi smo elitni Dinamovi navijači :cool:

    Ma potpuno si u pravu ali toliko puta smo pisali o tome da se niti meni više neda pisati... Sve smo objasnili. Tek kada se promjeni uprava može klub početi ozbiljno raditi sa navijacima jer je ova uprava zapalila sve mostove.
  • xavier
    11.1k
    Tri su temeljna razloga zašto mi nemamo više ljudi na utakmicama, točno ovim redoslijedom:

    Infrastruktura
    Imidž kluba
    30 godina nerada
    Bosskovitz

    Apsolutno ne. Pod tim ne mislim da ovi nisu glavni razlozi nego da infrastruktura jednostavno nije prvi i glavni od njih. Da se razumijemo, ovo nije stadion nego ruševina i odavno ne odgovara standardima nogometnog stadiona i da ima ljudi koji bi došli da imamo noviji stadion, a ovako ne dolaze, ima.

    No prvi i glavni razlog je što se ljudima ne da. Ljude ne zanima Dinamo kao takav nego ih zanima utakmica protiv nekog fensi protivnika kad cijeli grad priča o tome. HNL ne zanima nikog jer je to većini navijača ispod časti ("što imam gledati tamo neki Istru ili Slaven"), ne zanimaju ih više ni derbiji ("nisu to više derbiji kad smo bolji od svih"), EL zanima puno manje ljudi nego LP ("što imam ići na stadion ako ne mogu ući u skupinu LP da nam mohu doći neki Real ili Barca"), čak ni LP ne rasproda stadion do kraja ako protivnik nije netko atraktivniji.

    U nedjelju smo igrali najveći (jedini pravi) hrvatski derbi. Tenzije dugo nisu bile više i danima se raspravljalo o utakmici da bi se na kraju skupilo 9.900 ljudi...od kojih trećina tovara. Istok više ne postoji, a trećina zapada nije išla u prodaju zbog tovara na dijelu te tribine i navijači Dinama nisu uspjeli popuniti ni te preostale 2/3 zapada dolje na stadionu gdje više nema istoka.

    Izgubili smo generacije i generacije zadnjih 15 godina i to se neće vratiti samo tako...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.