• NORTE
    8.9k
    oni bi radije parkić za djecu, stvarno primamljiv stav za investitore...NitkoBitan

    Daj odrasti.
  • Jaro
    5.3k
    kaj se mene tice, ako u 4 godine ne naprave apsolutno nista (ni pozitivno ni negativno) - bit ce bolji od zadnjih 20 godina...
  • Gelipter
    3.4k
    Ne znam je li za ove s kratkoročnim pamćenjem možda i dobro da su zaboravili na 20 godina banderosove vladavine gdje je uspio razviti mehanizme političkog utjecaja kojih će se još godinama trebati rješavati. @NitkoBitan pa valjda je osoba desnog svjetonazora u prvom krugu toliko informirana o Senfovom ideološkom zastranjenu da ne bi ni tad glasala za njega. A ako slučajno i nije stvarno sumnjam da je ta osoba uopće zainteresirana da izađe u drugom krugu zaokružiti Škoru. Kaj se Tomaševića tiče zanimljivo je kaj ekipa ističe nepostojanje njegovog programa, a u isto se vrijeme boji posljedica njegovog programa. Činjenica je da je Tomašević upoznat s problemima grada i da ima program. Drugo je pitanje kakav je taj program. Škoro, iako mi je njegova opcija svjetonazorski bliža, teško mi je povjerovati u njegovu iskrenost i dublju zainteresiranost i poznavanje problema u Zagrebu, a onda posljedično i rješavanje istih. Izvjesno je kako će u 2. krugu Senf pobijediti, no ako smo izdržali zadnjih 20 godina lopovluka, nečinjena, političke korupcije i regresije, onda stvarno ne znam čemu tolika količina straha od njega. U najgorem će se slučaju ako dođe do tolikog zastranjenja ići na prijevremene izbore.
  • Pop corn
    4.7k
    U najgorem će se slučaju ako dođe do tolikog zastranjenja ići na prijevremene izbore.Gelipter

    Lik ima finu i čvrstu većinu u Skupštinu i prijevremenih ne bu bilo nikako. E sad možda i to nije loše obzirom da nešto što se na tvrdim temeljima kleptomanije gradilo od 2000. godine, dakle 21 godine ne može preko noći skinuti.

    Tomašević ako je pametan, mora naručiti nezavisnu reviziju grada i u potpunosti je objaviti i jasno iskomunicirati ljudima. Onda objasniti korake i rokove.

    Gore od Bandića i Ivice Lovrića ionako ne može....
  • Simke
    497
    Pod pretpostavkom da Škoro ima neke šanse u drugom krugu, u što sumnjam nakon ovakvog prvog kruga, za to bi mu trebali glasovi cijele desnice pa i više. E sad prvi su problem u tome glasači HDZ-a. Moje mišljenje je da je prolazak ova dva kandidata u drugi krug možda najlošija opcija koja se mogla dogoditi iz njihove perspektive iz očitih razloga. Stoga ne vidim niti motivacije da masovnije izađu na izbore niti da velikom većinom (blizu 100%) podrže Škoru. Takoder se o odnosima Tomaševića i HDZ-a već dosta isto pričalo ovdje u kontekstu preferencija. Tu sva nadanja iz prve rečenice padaju u vodu onda.
  • db-izbjeglica
    12.4k
    Ljudi božji, pričamo o opciji koja se iz PR-a odrekla i šatro distancirala od radničke fronte!
  • Jaro
    5.3k
    dovodjenje RF u sabor im je teska i velika mrlja... Nije mi jasna logika kad su ulazili u koaliciju s njima...
    Opet - dovodjenje RF u sabor i pred oci javnosti je pomoglo da isti nigdje ne prodju prag...
    Lazem - osvojili su 1 mjesto u Erdutu...
    Koaliranje s njima jednako je lose kao da HDZ koalira s... pa nisam ziher da imamo tako ekstreman pandan na desnici...
    Ugl - zbog tog nece nikad dobit moj glas, ali i dalje smatram da ne mogu biti losiji od zadnjih 20godina grada...
    Za ideologiju mi se fucka, nek nacrtaju i marsovce na semaforima ak nece sustavno potkradat i unistavat grad, dok nece pogodovati lopovima i (ne)osudjenim kriminalcima na svim poljima, dok nece graditi zicare po cijeni autoputa zagreb-ploce, nek mi redovno i uredno odvoze smece iz ulice, nek mi kose travu u proljece da se ne kupam u leglima krpelja, nek urede ceste koje evo vec dvije godine pune rupa od "radova" po kvartu, nek napune vrtice toalet papirom i obrocima koji nisu vida s tragovima neceg...
    Kad cemo zivjeti u gradu dostojnom metropole EU clanice 21og stoljeca, e onda cu se brinuti da li neki zastupnik ili gradonacelnik ima "krivu" ideologiju...
  • db-izbjeglica
    12.4k
    Pa išli su s njima zato što misle isto ili jako slično.
    To je ekipa u 3 grama, samo su ovi skužili da im ublažavanje retorike može privući dodatne glasove jer ljudi u globalu imaju pamćenje malo većeg kapaciteta od zlatne ribice.

    Javni novac koji se potroši na ljevičarske pizdarije je jednako glupo potrošen kao i onaj za naštimane natječaje i preplaćene projekte. Ne ide tamo gdje bi trebao ići i bačen je u vjetar.
  • Jaro
    5.3k
    a ja to gledam malo drugacije, ako je ovaj najavio ljevicarske pizdarije u kampanji, i legalno kroz nenastimane natjecaje te pizdarije dobiju lovu, to je volja naroda i bok...
    A sto je pizdarija meni, nije tebi, sto je tebi nije peri...
    Ugl, nije isto jel netko ukrao x necega ili je netko (ne nuzno meni i tebi po volji) dobio x necega legalno putrm ispravnog natjecaja...
    A sto je bitno, a sto pizdarija - u gradu od 750000 ljudi - tesko je reci...
  • Mali Zeus
    9k
    Tomašević kakav god bio u kojem god se kvartu pojavi zna reći probleme ili što je izgrađeno tj preplaćeno itd. Škoro je na pitanje o ZET-u reagirao da nema još zeta.

    Te fore o TMT-u, ne želim ni ja TMT natrag, ali Zagreb ima negdje 150 problema prije problema naziva trga i ulica. Kako sam i napisao nadam se da se neće previše baviti ideologijom i da će se snaći u novoj ulozi jer što je radio do sada nema veze s pozicijom prvog čovjeka grada.

    Želi parkiće? Pa nadam se da postoji sredina između betoniranja i gradnje bez ikakvog reda i programa i dječjih parkića tj da se malo više pozornosti obrati na javno.

    Inače super mi je kod Škore kako se prikazuje kao ikona desnice, a oko sebe je skupio sve i svašta, većinom ljudi koji se pokušavaju ugurati na razne pozicije i povezani su interesno, a ne svjetonazorski. Svjetonazor je samo maska.

    Ovdje je bilo rečeno da Škoro mora ciljati na centar. S onim govorom od sinoć neće sigurno privući centar.

    I na kraju, kako je @Jaro rekao, da 4 godine prstom ne makne bolje je od strahote koju smo imali 20 godina.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Ne kužim rezon “da ne mrdne prstom”. Pa ljudi su dobili mandat na najbolji mogući način upravljati Gradom novcem koji uplaćuje svatko od nas.

    Svojedobno je Zorislav Antun Petrović genijalno napomenuo “zahvaljivati se gradonačelniku da nam je nešto napravio je poput zahvale bankomatu koji nam je isplatio novac s vlastitog računa”.

    Pa da vidimo.
  • bezvangori
    174
    s obzirom na to da si mi "uzeo" riječi uz tipkovnice, jedan mali latentni offtopic koji razumijem ako ne želiš odgovoriti... Gdje je stao s radom YT kanal i je li pravo vrijeme za školovanje s obzirom na pupanje lijevih ideologija u gradu?
  • Mali dioničar
    13.9k
    . Gdje je stao s radom YT kanal ibezvangori

    Mislim da si me zamijenio s nekime.

    Radim na nekim stvarima, ali ne znam o kakvom YT kanalu pričaš.
  • bezvangori
    174
    Onda se ispričavam. Ovo je bila referenca.
  • Mali dioničar
    13.9k


    Nemam veze s time.

    Ma nick sam uzeo bezveze jer je sve krenulo od rasprave o ustroju Dinama gdje sam skoro pa endemski bio za ustroj kroz d.d.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.