• Jaro
    7.3k
    Zamišljam engleski jezik sa tvojim kajkavskim..OsamŠest

  • seljak86
    2.5k
    zar nemaš uopće želju da te razumiju naši dinamovci koji su hercegovci, šibenčani, dubrovčani...?
  • mali M
    5.1k
    da dobro je tu ekipa detektirala, postoji razlika između kajkavskog i zagrebačkog dijalekta. pitanje kaj te zanima. ali nama zagrepčancima je duboko ukorjenjen i germanizam dok u kajkavskom sa sjevera bude manje. Meni se uvijek smiju na moje bum/buš/kaj/delal ali mislim da sam već ublažena verzija sa desetljećima. definitivno mi je top čut klince od malih nogu pa do nekog 4 osnovne kad udaraju kao šašavi po tom kajkavskom od doma, kasnije ih škola i okolina već malo "iskorigiraju". šteta, na nama svima je da se očuva taj zagrebački dijalekt, nemora udarat baš ko Facke :rofl: ali nek se kuži čiji si. Mene cijela ženina rodbina zove Zagi kao da je to nešto smješno, a meni nadimak top, jer pričam tak.
  • duksy
    292
    Osim od nekih u mom društvu, ja taj Zagrebački još jedino čujem na tekmi na zapadu.
    Tamo zna biti baš uhu ugodno sjesti i pogledati ove "manje" tekme.
  • Facke
    3.6k


    Ste razme razme ste ne razme ne razme. I ja kad prejdem dele v dalmaciju i kad oni pocneju po njihovem i ja se potrudim da ja njih razmem.
  • Mrvica
    3.9k
    Pa evo kao hercegovac mogu reći da dosta toga i razumijem šta kolega Facke napiše, da se razumijemo nađe se dosta toga šta ne razumijem ali eto google majka pa se uspije nešto skemijat. Potrošim malo više vremena dok pročitam njegov post ali valjda je do mene jer volim naučit neke nove stvari pa me toliko i ne dira da se sad on mora privikavat nama. :lol:
  • mali M
    5.1k
    Ma ja Fackea sve kužim.. nije baš tolko nerazumljiv.
    btw. kad sam tek došao na Zonu sam mislio da lik trola i da glumi da tak priča :rofl:
    sori @Facke :lol:
  • Kepec
    5.4k
    ali eto google majka pa se uspije nešto skemijat.Mrvica

    Očito smo došli do zaključka da kolega Facke piše toliko dobro tu na forumu da se i na google ide samo kako bi se shvatilo kaj je napisao.
  • blue heart 72
    1.7k
    Već godinama živim u Švici, međutim kaj se govora tiče, "kod kuće" pričamo svi "po domaćem", znači međimurski. Tamo dok sam u društvu sa našim ljudima pričam čistim književnim. Situacija za vrijeme godišnjeg je različita, recimo na području Međimurja, Varaždina, Podravine ili Zagorja pričam isto kak i doma, bez obzira bilo to na privatnoj bazi ili se radi o posjetu nekoj od institucija. Dok sam recimo u ZG-u i dalje kajkam, ali smanjim udio međimurskog dijalekta. Ako se nalazim negdje na moru, Slavoniji ili Hercegovini prešaltam na književni.
  • Mrvica
    3.9k

    Zna se naći poneka riječ šta uspiješ naći na googleu, ne kopiram tekst cijeli na google translate :rofl:
  • Facke
    3.6k


    nisi jedini koj je tak mislil
  • superhik
    11k
    Svatko tko ne razumije što Facke piše nikad nije gledao Gruntovčane. A to je žalosno.
  • Neki tip
    21.3k


    Facke i Gruntovčani uopće nisu iz istoga kraja. :) Zajednički nazivnik im je kajkavština, ali tu staje.
  • The Undertaker
    5.1k
    Gruntovčani su Podravina ako se ne varam.
  • superhik
    11k
    ne moraju ni biti. Dva sela iz istog kraja ne pričaju isto. Ali kajkavština je temelj
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.