• San Lorenzo
    11.6k
    Takuro je žrtva nakaradnog sistema gdje u pola sezone imaš mjesec i pol dana pauze.
  • telekineza
    37
    U malo većem uzorku utakmica se može vidjeti da je Kaneko prosječan igrač koji na iznadprosječnom nivou ima taj dribling u desno koji mu je na početku lagano prolazio jer ga igrači nisu poznavali. Sad nakon što su ga skautirali on se nije prilagodio, a i upitno je hoće li se uspijeti prilagoditi jer ja od njega nisam ni jednom vidio dribling u sredinu, a nije ni nešto iznad prosjeka u kombinatorici, a šut mu je jako loš. Povukao bi paralelu s Hoxhom tu, on je isto u par utakmica stalno forisrao dribling u sredinu koji mu nije niti malo prolazio i izgledao je smiješno, ali se prilagodio i počeo raditi dribling prema aut liniji na lijevu nogu i onda centaršut i postao je opasan i kreirao dosta situacija za napadače. Kod Kaneka npr. ne vidim da se može tako prilagoditi jer i da napravi uspješan dribling prema sredini, nemam osjećaj da on može lijevom nogom rasparat mrežom ili napraviti neki pas kroz obranu koji će rezultirati nekom šansom.

    On ima svojih prednosti i nedostataka, ali isto tako kao što nije tako loš igrač kao što igra u zadnjih 4-5 utakmica u kojima je po meni bio uvjerljivo najlošiji igrač kada se sumira učinak u tim utakmicama, tako s druge strane nije ni tako dobar igrač kao što ga se tu predstavljalo kada je dominirao i oduševljavao. Očekujem da će se dignuti i igrati bolje u narednom periodu, ali ne vidim da će više dominirati na desnoj strani i prolaziti kao što je to radio zadnjih nekoliko utakmica prije pauze.
  • Jaro
    5.6k
    kao što nije tako loš igrač kao što igra u zadnjih 4-5 utakmica u kojima je po meni bio uvjerljivo najlošiji igrač kada se sumira učinak u tim utakmicama, tako s druge strane nije ni tako dobar igrač kao što ga se tu predstavljalo kada je dominirao i oduševljavaotelekineza

    Tu na scenu stupa trener (kao i kod svakog igraca) - MORA osmisliti plan igre koja ce iskoristiti ono sto je igracu prednost, a sakriti mane... Nemre trener prve momcsdi nekoga nesto pretjerano nauciti (igrac radom moze nesto popraviti) ali od priprema sustav je takav da Kaneko vise nema prostor u igri kakav je imao zadnjih 5-6 utakmica jeseni. Da, i protivnici su se prilagodili, ali prvenstveno se igra Dinama prilagodila na za njega nepovoljan nacin - on nije krilo koje ce ulaskom u sredinu i sutem donijeti 10 golova...
  • telekineza
    37


    Ne može uvijek za sve trener biti kriv. Kako mu nije bio kriv prije. I uopće ne želim da se sad otvori opet tema trenera jer se isto radi na svakoj temi, a on me trenutno u ovoj raspravi ne zanima, a uostalom, nije se igra Dinama apsolutno ništa promijenila u odnosu na te utakmice, ali je tada Kaneko bio na vrhuncu forme, relativno nepoznat i sve mu je prolazilo od noge.

    Moj komentar je na temelju karakteristika igrača, i nikakva postavka igre te njegove karakteristike promijenit neće, jer i da se postavi ekipa tako da on igra 1v1 ništa ne znači kad on u hnl-u već 3 utakmice nikog nije prošao 1v1, a gore sam i napisao zašto. Ja ne kažem da je on truba i da će i dalje igrat ovako loše, ali po meni da mu se ne znam kako prilagodi igra on više onako neće dominirati, barem ne na duže staze, utakmicu, dvije koja će pratit rast forme, hoće. Da bi on igrao u kontinuitetu onako kako je igrao mora razviti još neki potez, jer je ovako one trick pony i svi će ga usmjeravati prema sredini ili će ga čekat na stranu prema aut liniji i ubacit se ispred njega kad trkne loptu u for i lagano uzimat te lopte.
  • Orc123
    5.1k
    da, trener je apsolutni krivac da momcad ne moze u kontinuitetu pdigrati 3-4 prave tekme i da se ne vidi jasan plan i vizija igre osim individualnog iskakanja pojedinaca. Ne moze 25 igraca biti losih i pasti na ispitu, a trener lisen krivice za isto! Trener je apsolutni i jedini krivac sto momcad izgleda ovako! Ja bi razumio da je Kaneko nesto losiji u odnosu na veliku vecinu drugih ali nije, samo se uklopio u svilo momcadi.
  • Mlađi referent
    10.6k
    Ogromna je razlika u stavu prema našim krilima od navijača

    Jedan je slatki i simpatični Šimićev Japanac, genijalno otkriće za 1.5 milijun eura koji s 25 godina nije dobio pravu priliku pa je zato igrao u prosječnom klubu J1, a drugi je glupa Jakirovićeva šiptarska raketa kojem je s 25 godina vrhunac Slaven Belupo jer je obično smeće koje ne zna hodat, a plaćen je bezobrazno skupih 1.5 milijun eura.

    Realnost je da su obojica igrači u 10 deka, s nekim vrlinama i manama koji u ispravnom sustavu mogu bit korisni, a u neispravnom mogu biti deficit za momčad. Naš problem nije niti jedan od njih, nego to kaj imaš trenera koji nije u stanju složit napadačku igru i odredit uloge niti ovom kojeg je našao ovdje, niti za ovog na kojem je inzistirao da dođe. Ili barem to još nije u stanju.
  • Zagi
    5.1k
    Sve su vam to, okovi Brune Petkovića.
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.8k
    Jedan je slatki i simpatični Šimićev Japanac, genijalno otkriće za 1.5 milijun eura koji s 25 godina nije dobio pravu priliku pa je zato igrao u prosječnom klubu J1, a drugi je glupa Jakirovićeva šiptarska raketa kojem je s 25 godina vrhunac Slaven Belupo jer je obično smeće koje ne zna hodat, a plaćen je bezobrazno skupih 1.5 milijun eura.Mlađi referent

    iznesite točne podatke
    kaneko plaćen 400k uz mogućnost otkupa, ugovor nekih 200-250 k koliko se sjećam natpisa
    arberov transfer citiram iz sportskih nakon što je prešao kod nas

    Kad smo, pak, kod Hoxhe, treba naglasiti i sve parametre tog transfera koji se dogovorio u ponedjeljak. Dakle, ukupna vrijednost transfera je uz sve bonuse i dogovore koje su postigli Dinamo i Slaven Belupo negdje oko 1,8 milijuna eura. Hoxha je plaćen milijun eura, ali u cijeloj igri još su Ante Crnac i Matej Šakota. Naime, njih dvojica u otišli u redove Farmaceuta uz aneks ugovora da Dinamu pripada pravo na novac od budućih transfera te dvojice igrača. Crnac je u međuvremenu otišao u poljski Rakow, ali ZG-klub se zbog dolaska Hoxhe odrekao prava na taj postotak od transfera. Odrekao se i postotka od moguće buduće prodaje Šakote. Međutim, zadržao je pravo prvokupa napadača za pola cijene ukoliko im naravno bude potreban, a Slaven Belupo ga želi prodati.

    Zašto sam Kanekov odvjetnik, ne zato jer je on svjetska klasa, već zato što naspram hoxhe i špikića ima bar malo nogometne inteligencije, ako tome pridodamo financijski aspekt za ovu dvojicu je einstein. I onda kad vidim tulavu facu Yakira sve mi je sve jasnije, on i njegove rakete.

    Pisao sam već prije, Taki u nekom mom Dinamu može biti rotacijski igrač, pogotovo za te novce, ali kako je krenulo nećemo ići u otkup jer se ne uklapa u planove svetog Serheja Yukira
  • Mlađi referent
    10.6k


    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/transferi/dinamo-zavrsio-drugi-ljetni-transfer-modri-dogovorili-posudbu-napadaca-moguc-otkup-za-1-3-milijuna-eura-15355109

    Ja se ravnam po ovim nekim brojkama, za Hoxhu sad stolji milja eura na TM, tako da je sve to šunka sir. Ok, ovo zbrajanje za igrače na koje ne računaš, tu dođe skuplji

    Obojica u 10 deka
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.8k
    pošteno, bar nas je ovih deset deka sushia održalo na životu u prvom dijelu prvenstva. Za kosovarskih deset deka ipak se nadam sladoledu a ne lisnatom. Bumo videli
  • Rex Ramae
    2.5k
    Ni jedan ni drugi nisu za Dinamo kakav želimo, u ovaj Jakirov se idealno uklapaju.
  • Kristijan992
    214
    https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/sto-se-dogodilo-kaneku-evo-sto-nam-je-o-njegovom-padu-rekao-dario-simic/2544060.aspx?index_tid=475537&index_ref=rubrika_sport_prva_m

    Šimić: Kaneko mora igrati široko na strani, a ne se uvlačiti u sredinu

    "Kaneko je igrač kojega se mora izolirati na stranu jer je jedan na jedan najjači. Tako je igrao krajem prošle sezone i bio je jako dobar. U Dinamo je došao s idejom da se lijevi bek diže visoko gore, on da bude desno i da momčad napada u sustavu 3-5-2", kaže Dario Šimić, bivši Dinamov čovjek zadužen za sportska pitanja, koji je radio na dolasku Kaneka i nastavlja:

    "Sad se igra drukčije, a lijevi bek Mauro Perković ne sudjeluje toliko u napadu jer nije pravi lijevi bek. To radi Stefan Ristovski i tu Kaneko ulazi u probleme. Ristovski, kojemu je to prirodno, zavlači se Kaneku iza leđa i Japanac mora ulaziti više u sredinu, gdje je puno manje opasan nego široko na strani. Na malom prostoru, s puno igrača oko sebe, Kaneko ne može puno napraviti.

    Morat će Dinamo na tome malo poraditi, ali moguće je da je Kaneko malo pao i fizički i psihički jer je, kao i čitava momčad, odigrao jako puno utakmica. Možda mu ne paše uvijek stil igre. U Osijeku su i on i Hoxha, recimo, nakon dobrog ulaska u utakmicu, trčali nazad za bekovima i strašno su se puno trošili.

    Kad su dobili loptu u noge, nisu više imali snage, a mislim da nije bilo toliko potrebe da se troše u obrani. Ovo je jako teška sezona za Dinamo i nije lako ni treneru ni igračima. Kaneko je pokazao koliko može biti opasan i siguran sam da će se vratiti u formu."
  • MarK
    231
    lako se može primijetiti da je najjače oružje i Takija i Hoxhe dribling na slabiju nogu i onda niski ubačaj na prvu stativu. U tome su jako dobri. Kad oni krenu u dribling Bruno mora zauzeti tu prvu stativu i staviti stopera na leđa što on svojom masom itekako može i onda neka dribla, daje povratnu ili što god. Trenutno tu nemamo nikoga i svi ti ubačaji propadnu.
  • jedan u nizu
    6.1k
    ja cu se usuditi reci - trenerov potpis.

    On i dalje igra na istoj poziciji, ali igra drugu ulogu, drugi tip krila nego je igrao prije.
    I tu se ne snalazi, ne pase mu to.
    jedan u nizu

    ali gledaj mu stil igre. Cim dobije loptu, prepusta je Riletu i zabija se u sredinu.

    Kada je lopta na lijevom krilu on nam glumi drugu spicu koja ulazi na drugu stranu (sto je trener i rekao da su upute sta da radi).

    Covjek je najcisce krilo koje mozemo imati. Nije krilni napadac. Krilo je.
    I onda ga se ugusi sa ulogom nekog bocnog igraca meduprostora.
    jedan u nizu

    Mozda da se kod nove vlasti prijavim za nekog skauta?

    Iskreno se nadam da ce ovakvi clanci doci do naseg populista i da ce promijeniti stvari kako inace zna mijenjati kad javnost stisne
  • bbbruxelles
    83
    mislite li da cemo otkupiti Kanekov ugovor na kraju sezone?

    Je li zasluzio da ga se otkupi? ne znam sto da mislim o ovom covjeku... je li moguce da je toliko jednodimenzionalan da ukoliko mu se procitaju kretnje/dribling, da covjek nema sto drugo ponuditi?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.