• Marcinko
    324
    Sigurno bi neki drugi trener izvukao više bodova, ali pitanje za milijun dolara je možemo li mi dovesti takvog trenera, nije Jakir sam sebe doveo.
  • Izet Hajrović
    871
    to je problem sadašnje uprave koja je sve to odrađivala, a mi se nadamo promjenama u klubu koje bi trebale rezultirati daleko kvalitetnijom sportskom politikom.
  • plavac173
    2.6k
    onda se nekako nameće zaključak da nije pravi čovjek za taj posaoSajla

    Ili se namece pitanje da li postoji dublji problem u klubu koji nije usko vezan za trenera, odnosno drugim rijecima da im dodje bilo tko da li bi bilo isto? Takodjer je pitanje kao i to tvoje.

    bar si tu sve rekao. protiviš se stavu da SJ nije za Dinamo što bi trebalo značiti da po tebi on jest pravi čovjek za klupu našeg klubaSajla

    Kao trener, da, to mislim.

    Ali kao sto je rekao iznad forumas:

    ali je veći krivac za ovu sezonu uprava nego bilo koji trener i sve dok je tako za mene je deplasirano raspravljati o Jakiru.Marcinko
  • SjevernaStrana
    675
    Jer je Dinamo imao kadrove takve da je i Stevie Wonder mogao biti trener...
  • noezg
    0
    Znaš čega se najviše bojim? Da bi jedan Čačić, a znaš koliko smo ga svi srdačno podržavali napravio više s ovim kadrom. A da ne kažem Sopić.
  • austrijanac
    2.7k

    Dobro je znat da se dobre reklame čuju i u susjedne države :rofl:
  • SAS1987
    13.4k
    Dobro je znat da se dobre reklame čuju i u susjedne države :rofl:austrijanac

    Najprije u susjedne a tek onda u susjedne od susjednih :lol:
  • Sajla
    3.5k
    Ili se namece pitanje da li postoji dublji problem u klubu koji nije usko vezan za trenera, odnosno drugim rijecima da im dodje bilo tko da li bi bilo isto?plavac173

    bi li bilo isto da igrači zauzimaju druge pozicije na terenu, da neki igrači dobiju manje, a neki više minuta, da se biraju drugačije izmjene, itd.? da, u Dinamu bi bilo drugačije baš kao što bi u Rudešu bilo sve isto. zato što je ovo maksimum igrača Rudeša, ali nije maksimum igrača Dinama.

    a ako je tvoja teza da Jakir izvlači maksimum iz ovih igrača, onda je to samo još jedna stvar oko koje se nećemo složiti jer sam 100% siguran da igrači mogu više.
    s druge strane ako ovi igrači mogu bolje, ali netko (uprava? sami igrači?) sprječava Jakira da to postigne, pa tek onda nije pravi čovjek za taj posao. u tom slučaju ili je suučesnik, ili je kukavica koju sabotiraju o čemu on šuti, ili je budala koja ne vidi što se oko njega događa. kako god okreneš - nije trener kakvog Dinamo treba.
    treća opcija je da on jednostavno ne zna bolje. opet - krivi čovjek na krivom mjestu.

    na kraju se sve svodi na to da ti misliš da u ovim uvjetima nijedan trener ne bi mogao bolje, a ja mislim da bi.
  • rioda
    2.4k
    Nisam za Jakira niti protiv, ali tko god bio trener, da s trenutnim rosterom ti ni na pripremama ne isprobaš 3-5-2, meni nepojmljivo. Samo s Goricom u kuou smo tako igrali, nije mjerilo, ali je i prilično dobra naznaka
  • SjevernaStrana
    675
    ali nije maksimum igrača Dinama.Sajla

    Dok god se ne pomirite s tim da ovo ili malo iznad ovoga je maksimum možete mijenjat trenere i lajat na mjesec koliko hoćete...
  • plavac173
    2.6k
    ako je tvoja teza da Jakir izvlači maksimum iz ovih igračaSajla

    Ne to nije moja teza i nisam nigdje napisao da je. Napisao sam da snosi i on odgovornost i da drugi trener u gabaritima onoga koga Dinamo trenutno moze dovesti (citaj uprava) ne bi uradio puno bolje stvari.

    u tom slučaju ili je suučesnik, ili je kukavica koju sabotiraju o čemu on šuti, ili je budala koja ne vidi što se oko njega događaSajla

    Cekaj, a sta bi on trebao tu? Treba sazvati izvandrednu pressicu gdje bi pricao o upravi kakav posao radi?
    Sta da covjek radi npr kad ti uprava cijeli prijelazni rok plasira u medije da zeli neke vrhunske igrace poput Brekala, Lovrena i onda na 'aedromu' ga zovnu i kazu da ne znaju da li ce novi trener zeljeti Brekala da bi potom ostao isti trener a sav taj igrokaz je bio samo da plasiraju vijest u javnost da rade nesto a zapravo ga nisu ni zeljeli, kao ni Lovrena - bolesno. Sta bi on tu trebao?
    Pa npr Ten Hag sam zna da cijela navijacka baza zeli da uprava napusti klub, sta i on je suucesnik zbog toga? Mislis da Zekic ne zna da vlasnike kluba boli ona stvar za rezultate Osijeka, sta radi po tom pitanju? Suti i nastavlja raditi svoj posao.
  • sport
    2.3k
    Jakir je aktivno sudjelovao u dovođenju igrača kao neformalni sportski direktor.
  • plavac173
    2.6k
    Da, i kao takav je zvao Brekala i uradio sve sta je u njegovoj mogucnosti da dodje. Ostalo je na upravi.
  • Sajla
    3.5k
    drugi trener u gabaritima onoga koga Dinamo trenutno moze dovesti (citaj uprava) ne bi uradio puno bolje stvari.plavac173

    pa to je upravo ono što sam napisao - ako drugi trener ne bi mogao bolje, onda je ovo maksimum koji igrači mogu dati. kaj, treba nam trener od 3 milijuna godišnje plaće da bi se prestalo forsirati igrače kojima očito ne ide, napravio rotacije i izmjene u pravo vrijeme i sl.? ok. onda je to to, Dinamo ne može bolje od trećeg mjesta u HNL, rudešima, goricama, istrama, varaždinima se možemo nametnuti jednom u 5 utakmica, hvala i doviđenja, više sreće drugi put.

    Cekaj, a sta bi on trebao tu? Treba sazvati izvandrednu pressicu gdje bi pricao o upravi kakav posao radi?plavac173

    ne, jer mislim da je cijela teza o tome da mu momčad igra zakurac zbog uprave besmislena idiotarija. kakve uprave, Ten Hagovi, Brekala, Zekići i ostale pizdarije. dosta više o svima ostalima. njemu nitko od igrača ne igra onako kako može, a on ne odrađuje posao koji je u njegovoj domeni kako treba i to je kraj priče. Sergej Jakirović ne radi svoj posao na način koji zahtjeva klupa Dinama, amen. samo on nema sreće, a svima ostalima se nebesa smiješe pa kad nestane Pašalić dogodi se Bogojević, mi odigramo savršeno pa izvučemo jedva remi, a drugi stalno na sreću i mišiće minimalno pobjeđuju i slično. isprike za malu djecu. Jugović, Nejašmić i Čokaj pojedu Mišića, Baturinu i Sučića, Čabraja ga školuje 2 puta u par dana, Rudeš, Ballkani... mučenje iz kola u kolo - to je zbog uprave? nije. a kad bi bilo, onda bi trebao baš to, sazvati presicu i poslati sve skupa u 3pm, dati ostavku i objasniti nam kako je to točno uprava kriva što protiv ekipa koje 5-10 puta manje koštaju nakon što pola godine radi s momčadi mi ne možemo odigrati jednu smislenu akciju pa protiv jednog Rudeša na Maksimiru zove suca da svira kraj. možeš ne imati sreće jednom, možeš dvaput, ali ne iz kola u kolo.

    sad valjda ide opet nešto o "dubljim razlozima", limitiranim igračima, nesposobnoj upravi, možda i nešto o Xaviju i Tuchelu, tak da ovo stvarno nema smisla nikakvog.
    već smo zaključili - ti misliš da se s ovim igračima ne može bolje (a vidim da nisi sam u tome), ja sam uvjeren da se itekako može i da nije potrebno za to dovesti pravog Kloppa.
    Kaneko-Špikić, Vidović-Hoxha, Ademi-Sučić, rinse and repeat. ajde, sutra jedino nećemo gledati Ademija jer nije prijavljen. SJ je one-trick pony kojem ozljede i kartoni kroje sastav, a vrhunac taktičkih zamisli mu je guranje tjelesno inferiornog Kaneka u sredinu da skuplja Hoxhine eventualne ubačaje slabijom nogom jer igrača koji to mogu i moraju raditi tamo nema - bilo zato jer ih to ne zanima, bilo zato jer su na klupi. 6 mjeseci bez pomaka i bez ideje.

    toliko od mene na tu temu, ne da mi se više o očitim stvarima.
  • plavac173
    2.6k
    Nemam smisla odgovarati jer se ponavlja sve iznova i opet bi ti odgovorio isto, kao sto ti odgovaras isto. I nigdje nisam rekao da igraci ne mogu vise, zato sam i rekao da i Jakir snosi dio krivice, ali ne cijelu. Mogu ti navesti i milijune primjera ali opet cemo se vratiti na isto. Ali ajde, razumijem navijace Dinama jer smo navikli biti najbolji i kad nije sjajno propast je, zato sam se i referirao na Keka:

    Ne ide u klubu kao što je Dinamo da ćeš ti staviti sedam, osam novih igrača i da će sve preko noći biti na istom nivou kao prije. Zaboravite te priče, ne ide to tako jednostavno. Dinamo nekako prolazi kroz sve to, živ je u svim natjecanjima i protiv Betisa je pokazao da može biti pragmatičan i na tome mu čestitam."plavac173
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.