• Droljo
    5.8k
    Ja nigdje nisam napisao da je bjelica imao reference a za vahu sam napisao donekle. Kužu ne spominješ jer je zaštićen. Kako prozirno...
    ali i ovako znaš da Bišćan ne valja?xavier

    Molim te gdje sam to rekao?
    U biti nemoraš odgovarati jer ja više ne želim pisati. Rekao sam svoje i nije komplicirano da bi morao po četvrti put objašnjavati tri rečenice...
  • DiddyGuela
    1.2k
    Gledam sazetak i izjavu trenera nakon utakmice i ne vjerujem sta cujem.

    Trener se zali na ritam od dvije utakmice tjedno? Pa zadnjih 15 godina imamo ovaj ritam. U cemu je problem? Zasto izgledamo tako nespremno? Zasto nemamo snage za postenih 60 minuta protiv Gorice na domacem terenu.

    Gdje su rotacije, gdje je ta famozna sirina kadra, sto uprava radi, zasto fali kvalitetne sirine na dan 5.8.2022. ?? Jel i njih iznenadio ritam od dvije utakmice tjedno?

    Ej pazi... pa mi pricamo o samom pocetku sezone a vec smo u crvenom. Pa na sta ce to izgledat tamo u 10. ili 11. mjesecu kada dođe logican pad forme zbog rano pocetka sezone. Pa blatnjavi tereni u Varazdini ili Koprivnici.

    Gledam Misica koji ganja Mitrovica i Ndockyta i pokusavam si objasniti vaznost rotacije i dvije utakimice tjedno... pa ako smo jucer izgledali umorno a nismo odmorili kljucne igrace, sta onda uopce mozemo ocekivati u utorak?

    Razumijem da Biscan i Simic nisu bilotko ali ne treba od njih raditi svete krave. Pocetak sezone ne obecava, nervoza je sasvim sigurno prisutna jer tek nam dolaze prave utakmice a mi smo vec u situaciji gdje moramo loviti konkurente u ligi i istovremeno ganjati rezultat u Europi kako bi imali sto bolju poziciju za iducu euro sezonu.
  • Fanboy
    2.3k

    Po čemu je to Bjelica imao lošije reference od Bišćana i od kad su to Maribor, Rudeš i Rijeka veći klubovi od Austrije Beč, Spezie i Lech Poznana ?

    Kad govorimo o posudbama u Sloveniju svi se sprdaju sa kvalitetom gdje Tolić sa 20% koncentracije izdominira ligom, Rijeka kupi naše ono što Dinamo odbaci, a Bišćan je tu sezonu unatoč osvajanju kupa ostao iza Dinama 25 bodova što je valjda najveći zaostatak Rijeke skoro u desetljeću....

    Ja Bišćana ne sudim, čak ću reći onu ne baš omiljenu da nije imao sreće sa golovima i nespretnim reakcijama Livija, promašenim penalima Brune i jučer barem 3 vrhunske obrane Banića...Nije igra toliko loša kada se zapne koliko fali pravi golgeter koji će utrpati šanse.

    Međutim, Bjelica je trenirao klubove u jačim ligama sa jačom konkurencijom nego Bišćan...
  • Kaktus Car
    376
    Po čemu je to Bjelica imao lošije reference od Bišćana i od kad su to Maribor, Rudeš i Rijeka veći klubovi od Austrije Beč, Spezie i Lech Poznana ?Fanboy

    Bjelica nije imao nikakve rezultate u tim bezveznim klubovima, u bezveznim ligama. Nije osvoji ništa, nije se zadržao dugo.

    Najozbiljniji klub koji je trenirao prije Dinama bila je Austrija Beč, koju je preuzeo kao branitelje naslova i u kojoj nije izdržao do kraja sezone jer je bio daleko od europskih pozicija, a o naslovu nije mogao ni sanjati. Prezentirati poljsku ligu ili serie B kao nekakve strašne lige i moćne reference u usporedbi s nekakvom Rijekom je upitno, posebno kad se uzme u obzir da tamo nije napravio ništa vrijedno spomena.

    Bišćan s druge strane ima rezultate u svakom klubu koji je trenirao, išao je korak po korak, nije preskakao stepenice kao neki drugi i došao je postepeno i zasluženo do klupe Dinama. Zaslužio je bar malo kredita, bar onoliko koliko su imali njegovi prethodnici, ali eto diže se hajka i graja kakva se nikada nije dizala dok je prijašnja garnitura drmala klubom, pitam se zašto?
  • Fanboy
    2.3k


    Po toj logici su treneri u ligama petice koji ništa ne osvoje gori od onih koji po Kosovu osvajaju naslove..

    Bišćan je došao u Rijeku koja je bila osvojila HNL i koja je iduću sezonu bila na minus 3 da bi ju on ostavio na -25.. Uvijek stvari možeš okrenuti narativnu koji ti odgovara u diskusiji.
    Serija B je daleko jača liga od bilo koje navedene gdje je Bišćan vodio..

    Ja prvi ne dižem hajku i čak mislim da igra nije bila loša koliko su nažalost rezultati ispali takvi. Da pače, mislim kada se zaista momčad koncentrira da se igra dobar nogomet gdje fali realizacija. Međutim, Bjelica je radio u dobrim klubovima i itekako je imao reference.

    Da završim ovo jer sam bio jedan od prvih skeptika oko Bišćana, no sad čak imam vjere da možemo ostvariti najbolju sezonu euro još od tekme sa Villarrealom. Loš uvod u sezonu me ne brine i stvari će se itekako posložiti.
  • Keyser Soze
    8.5k
    Ljudi, dođite na stadion, dajte podršku igračima i treneru kojeg se ovdje kritizira, a uletio je tu usred sezone nakon Čačića i zbog Dinama napustio mladu reprezentaciju s kojom je imao europsko prvenstvo pred vratima. Bišćanu nije trebalo ništa od ovoga i zato mu dajte barem malu dozu poštovanja jer taj minimum zaslužuje.
  • Kaktus Car
    376


    Koje veze imaju treneri iz liga petice s Bjelicom? Bjelica je trenirao dobre klubove u neimpresivnim ligama u kojima je trenirao, ali nije imao rezultate, ali nije ni važno, odnosno ne bi trebalo biti važno jer na kraju krajeva Bjelica i njegova karijera prije i poslije Dinama nije bitna.

    Pitanje koje se povlači, koje neki zlurado i bez argumenata guraju je je li Bišćan zaslužio mjesto trenera Dinama ili ga je postavio njegov prijatelj. Činjenice su da je malo koji trener Dinama u zadnjih 20 godina imao bolje reference od Bišćana i bio logičniji potez od Bišćana i još uz to dugo bio priželjkivan od velikog postotka navijača kao što je to bio Bišćan.

    Opet, ponavljam pitanje, nije se ovakva hajka dizala na niti jednog Bišćanovog prethodnika, kako, zašto? Ovo što se njemu radi je sramota. Zaslužio je bar malo mira, bar malo kredita.
  • Olmic
    2.9k
    Opet, ponavljam pitanje, nije se ovakva hajka dizala na niti jednog Bišćanovog prethodnika, kako, zašto? Ovo što se njemu radi je sramota. Zaslužio je bar malo mira, bar malo kredita.Kaktus Car

    Na biscanovog prethodnika je bila veca hajka
  • Jaro
    5.9k
    i na onog prije. A bogme i na krimosa... Nakon Bjelice, jedino se Krznara nine docekalo na noz, ali kad je pokazao svoje (ne)sposobnosti zasluzeno je dobio svoju porciju kritike.
    Za Cacica je gotovo jednoglasno bas ovdje, na Zoni zakljuceno da ne smije postati stalni trener, a za clana Hajduka ne znam da je itko rekao ista pozitivno...
  • Tongo Doumbia
    2.6k
    Ne mogu vjerovati da netko uopće poteže pitanje jel Igor trebao doći na mjesto trenera i jel ima kompetencije za takvo što. Obično imamo nepovjerenje prema " domaćim " trenerskim proizvodima, a on je kao takav baš u svakom klubu i projektu na kojem je radio imao rezultat, opipljiv i oku vidljiv. Na kraju krajeva napustio je dosta komfornu situaciju sa U-21 reprezentacijom, da bi preuzeo Dinamo u jednom konfuznom i teškom razdoblju.

    Radije bih postavio kontra pitanje. Tko bi ozbiljan došao trenutno u Dinamo, i što bi mi konkretno postigli sa smjenom trenera nakon šest utakmica u sezoni, od kojih smo pet pobijedili i nadigrali protivnika, a u barem tri izgledali vrhunski pripremljeni? Mislim da je Igor u ovom trenutku, gdje je dosta stvari nedefinirano i gdje smo svi skupa u jednom tranzicijskom razdoblju, najbolje rješenje i da će u kontinuitetu dokazati da je bio pravi izbor.

    Ajmo svi skupa malo više podrške i Sjevera/Zapada, a malo manje tastature!
  • The Undertaker
    4.4k
    Ako se držimo standarda koje je postavio Bjelica i klub za vrijeme Bjelice onda Igor Bišćan nije trener za Dinamo. Imena su ovdje nebitna već profil trenera koji su već igrali u LP, koji znaju kako se priprema ekipa za igranje na dva kolosijeka, kako rotirati i držati svježinu, kako pripremati mlade igrače za preuzimanje ključnih uloga te, posebno, kako upravljati svlačionicom gdje ima "Zidanes i Pavones", zadovoljnih, manje zadovoljnih i onih željnih odlaska. To Igor nije imao gdje naučiti i izgledno je da će se učiti u Dinamu.
    Drugi je par rukava što je on bingo u odnosu na one što su trenirali klub nakon Bjelice.
    Sad imamo to što imamo i za nadati se da će učiti brzo i da nas njegovo učenje neće previše koštati.
  • Fanboy
    2.3k
    bingo u odnosu na one što su trenirali klub nakon Bjelice.The Undertaker

    Mamić je krimos, ali nije loš trener i igrao se itekako dobar nogomet u mandatu nakon Bjelice...

    Krznar je zagrizao prevelik kolač, ali relativno radi dobar posao u Mariboru i mislim da bi mogao izrasti u jako dobrog trenera...

    Čačić je imao loš rastanak, ali je i takav ostavio klub na +7 ispred konkurencije, izborio LP te dobio Chelsea i izborio otkaz dojučerašnjem treneru koji je osvojio LP. Ušao u sezonu sa 9 pobjeda i remijem gdje je ostvario najbolji ulazak u sezonu u povijesti HNL-a te ostao u zimskom prijelaznom roku bez najboljeg igrača. Sezonu prije je spasio kolaps nakon Kopića i rastavio u nekoliko navrata tovare na proste faktore.

    Nije isto voditi Dinamo i manje klubove gdje je pritisak daleko manji i gdje smiješ kiksati, igrati bunker te onda kontrirati. Ovdje si uvijek na tapeti jer prvenstvo moraš osvojiti, a u Europi se većinom očekuje iskorak.

    Jedino je daleko iznad Kopića za kojeg mi je smiješno da je uopće prišao blizu klupe kao što je klub renomea Dinama. Međutim, ovi gore su svi više manje dobri treneri i ne mogu reći da ih Bišćan sad šiša ne znam koliko. Pa nismo doveli Ancelottija.
  • The Undertaker
    4.4k
    Na Mamića sam zaboravio. Poanta je da je Bjelica došao u trenutku kad je trebalo napraviti rekonstrukciju iekipe i igre i to je napravio odlično. Postavio je standarde i igre i kvalitete i pristupa (generalno govoreći). Na tome su "jahali" svi treneri poslije njega dodajući svoj štih i detalje, manje ili više uspješno. Sada je Igor u istoj poziciji kao Bjelica kad je došao. Ekipa ide u rekonstrukciju i pitanje je što ćemo dobiti na kraju procesa, koliko će on trajati i koliko će nas koštati. Drugo pitanje je da li je Igor pravi čovjek za to.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Imam dobar osjecaj, neka ne odu nasi kapitalci, igrati ce se dobar nogomet
  • xavier
    11.3k
    Ne razumijem zašto dobar dio ljudi ovdje doživljava ovo kao Bišćan vs Bjelica raspravu i to očito danas ide samo tako. Real vs Barca, Ronaldo vs Messi, Mourinho vs Pep...i moraš biti ili za jedne ili za druge, nema sredine.

    Meni je Bjelica odličan trener, upravo ono što je Dinamu u tom trenutku trebalo. Isto tako, trener koji zna da rezultat u Europi ne možeš postići "umiruću u ljepoti" nego moraš biti više pragmatičan. Upravo zato sam priželjkivao Bišćana, jer je isti tip trenera, a kako sam napisao, smatram da jedino tako možemo biti konkurentni u Europi.

    No isto tako, nitko nije savršen trener. Odnosno ako i je, takav nikad neće trenirati Dinamo. Problem Bjelice je što je "Mourinho za siromašne". Od načina igre do cijelog onog dijela van terena. Prvi dio mi se sviđa, ali drugi baš i ne. Po meni ne možeš biti gospodin kad sve ide kako želiš, a kad ne ide, onda su ti krivi i protivnici, i suci, i publika, i novinari, i temperatura zraka, i promet, i položaj mjeseca i zvijezda u odnosu na zemlju. I kad je bio trener Dinama imao je svakakvih verbalnih ispada, ali to je ljudima bilo simpatično "jer je naš". Kad je isto ponovio kao trener Osijeka, onda je postao smrtni neprijatelj iako je samo napravio što uvijek radi.

    Bilo mi je neizmjerno žao kad je mlađi Mamić odradio cijeli cirkus oko Bjeličinog otkaza i branio sam ga i uvijek ću ga braniti jer je kod nas na klupi bio odličan. No isto tako treba reći i da prije nas nije imao neke ne znam kakve rezultate s renomiranim klubovima, a nakon nas je imao odličan početak s Osijekom da bi se onda uspio posvađati sa svima tamo i od ganjanja Dinamo do kraja prvenstva doveo klub na puno niže grane.

    Meni Bišćan gaji veoma sličnu nogometnu filozofiju kao Bjelica, ali je za razliku od Bjelice uvijek gospodin. Možda na kraju stvari ne ispadnu kako se nadam i možda on ne kraju neće biti dugoročni trener. To je nogomet. No ja u ovom trenutku i dalje apsolutno stojim iza njega i ne mogu shvatiti što je napravio da se tolikima uspio na taj način zamjeriti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.