• deda
    27.7k
    Propuštena je prilika i to je to. Poslije je sve bio otpor. I ta većina nas koja je bila za Građanski je prihvatila da treba vratiti Dinamo kad je već usrano 1991. i 1993.
  • Kwedi
    3.8k
    ma uzeo sam '93. čisto kao neki bazni primjer di se mogao opipati bilo naroda.

    mislim, ne govorimo o tisuću osamsto i nekoj godini; samo promjena imena neovisno što se radi o stupidnom opravdanju "previše komunistički" mi je dosta plitka u kontekstu da nisu svi bili povijesno pragmatični, odnosno teško mi je zamisliti (naravno, argument je trenutak vremena) da netko kaže ajmo mijenjat ime na koje si naučen cijeli život i sad odjednom - nemam ništa protiv, osim ako to nisam želio puno ranije i borio se za to.
  • xavier
    11.1k


    Ne sjećaš se tog vremena, ljudi se u tom trenutku željeli sve promijeniti. Brzo se to naravno sleglo i shvatili su da ne treba mijenjati baš sve, ali u tome trenutku se činilo da u roku par mjeseci treba promijeniti sva imena i nazive.

    Naravno da ne želim reći kako većina i dalje nije bila za Dinamo, ali vjeruj mi da je bilo jako puno onih koji nisu mogli zamisliti da bi se klub i dalje tako zvao.
  • Mali dioničar
    14k
    @markoli

    Tu piše da je 1.900 gol zabio Boro Cvetković u pobjedi u Novom Sadu od 7:1. Slažemo se da je rezultat malo čudan, kao i ostali u tom Šajberovom kolu. Kaj se to vodi u službenoj statistici ili ne...?

    sxn2koxeke8ybaof.jpeg
  • 000
    941
    7r0HtW4.jpg

    qTkhQG1.jpg

    d6BxSFe.jpg

    DIwpMnz.jpg

    WpnSdug.jpg

    LqAzLkn.jpg

    ZozgUKM.jpg

    Dao sam si truda pa prekopao dio arhive vezan za promjenu imena u onaj nesretni HG. Prije par dana se vodila rasprava o tome. Uglavno, naleti se na dosta zanimljivosti.
  • FLYZG
    27
    ...vrlo "lijep" materijal,bilo bi možda najbolje da opet napišemo peticiju da vratimo naziv Građanski i svi sretni i zadovoljni!
  • Hipo
    406
    Da ne bi...

    Uostalom imas Građanski u prefiksu Dinama.
  • xavier
    11.1k
    vrlo "lijep" materijal,bilo bi možda najbolje da opet napišemo peticiju da vratimo naziv Građanski i svi sretni i zadovoljni!FLYZG

    Nitko ne govori o tome da sad treba promijeniti ime nego da je '91 dosta ljudi smatralo da bi se klub trebao zvati drugačije. Ja sam i dalje prilično siguran da bi se klub i danas zvao Građanski da je onda promijenjeno (vraćeno) to ime. No umjesto toga, krenulo se s nespretnom složenicom i nakon toga više nije bilo povratka. Dinamo je u veoma kratkom vremenu postao simbol otpora i jedino moguće ime.

    Naravno da smo danas svi za Dinamo.

    Inače, zanimljivo mi je da si od svih problema koji postoje oko kluba u ovom trenutku, ti odlučio svoje prve postove posvetiti baš onom što se događalo prije 45 godina.
  • FLYZG
    27
    ...a daj mi reci prvo koji su to problemi oko kluba...?,a na post prije oko Građanskog sam se referirao prvenstveno zbog količine glorificiranja istoga i doslovno žaljenja za istim,pa eto malo sarkazma na temu...
  • xavier
    11.1k
    a daj mi reci prvo koji su to problemi oko klubaFLYZG

    Ma ništa, sve je divno i krasno :wink:
  • BluePhone67
    3.2k
    Ma ništa, sve je divno i krasnoxavier

    Ti si sigurno dijete jugooficira, komunjara i mrzitelj Hrvatske, a posto podrzavas DTSM moguce je da si i orjunas i dzeparos jer hoces ukrast novce iz kase sto je casna obitelj Mamic godinama punila, a i Dinamu zelis da bude na cetvrtom mjestu kao sto su jogurtasi iz Gayduka .. Puj, znam ja takve kao ti, nadji si neku drugu zanimaciju i hobi, kanite se Europskog Dinama i Mamicevog sina jer kaj te boli kuki sto ce on radit, a i sada kada je stigao buraz Lepi Zoka najbolji sportski direktor u svemiru, neces u Cavoglave dok smo zivi mi, baci bombu, goni bandu, preko izvora, za dom braco, za slobodu Dinama borimo se mi.
  • FLYZG
    27
    ...e ova ti je dobra...(fora,mislim):rofl:
  • BluePhone67
    3.2k
    @FLYZG Kaj se ti bojis da ce netko nazvati klub Gradjanski, evo ti imamo i tu temu ako nisi skuzio.. slobodno se ukljuci i stavi svoje misljenje.

    https://www.zonadinamo.com/discussion/142/referendumsko-pitanje-koji-bi-naziv-u-kona%C4%8Dnici-trebao-nositi-nas-klub/p1
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.