• FLYZG
    27
    ...super,hvala na obavjesti,upravo sam dao svoj glas...,nego izjasnio sam se ja već prije nekog vremena na temu Građanski,Dinamo,povijest '45 ili '11,ali stvarno ponekad se "zabrinem" za sadašnji naziv,jer ovo "Građanski" ovdje strši gdje got se okrenem...
  • Kwedi
    3.8k
    Fred Kremenko bi manje lagao od Fredija

    On je baš ko naziv filma "Kramer protiv Kramera"
  • FLYZG
    27
    Famozni "naš" Fredi,ja mislim da bi sljedeća monografija ili što već trebala imati naziv "malo ovako,malo onako,uglavnom nikako"!
  • BluePhone67
    3.2k
    Njega je jedino zajebo onaj Gizdic kod tovara, taj je vec napisao 20 knjiga o Hajduku i ratnim stazama, Visu i hajdukovoj murvi, do najboljih hajduckih trenera, golmana, napadaca, a vjerojatno ima i knjiga o Bakinom golu iz kornera i kako je Stanko Bubalo zvani Ronaldo iz Turcinovica zavaljao Butinu.... Jedino ne znam dali je uzeo vise od love od Fredija, jer cisto sumnjam da su mu ovi davali koliko je ovaj strpao u dzep.
  • Kwedi
    3.8k
    E, kad smo mi tu već oko Građanskog zapalili...

    Nebitno jel formalni ili neformalni nasljednik Dinama, prati kontinuitet - ajmo neki dopis složit prema Gradu da postave spomen ploču na Martinovku, u Kupsku kako je tu bilo nekad davno igralište Citya?

    Može se pitat Dinamo, mjesni odbor i gradsku četvrt za podršku(proceduralnu i eventualno financijsku)?
  • BluePhone67
    3.2k
    Moze zasto ne.
  • 000
    941
    vrlo "lijep" materijal,bilo bi možda najbolje da opet napišemo peticiju da vratimo naziv Građanski i svi sretni i zadovoljni!FLYZG

    :cool: e ovo je vec nova razina fobije... Gradjanskifobia.

    Nisam izvlacio clanke iz tog razloga, vise da bi se stekao neki politicki kontekst toga vremena.
    Kada procitas to sve skupa, vidis da 90% ljudi koji su odlucivali o necemu tom periodu nije imalo pojma o materiji. Gurala se promjena po inerciji. I naredbi sa vrha.
    Ne znam covjeka koji nije bio sretan na ONO Valentinovo.
    Druga stvar, nisam primjetio da se Gradjanski glorificira, naprotiv. Premalo paznje mu se pridaje.
    I onda imas situaciju kao nedavno sa Velikim Svetozarom Dzanicem, gdje su odredjeni novinari, odredjenih struja njegovo ime koristili nekim drugim konteksima.
    Jbg, ima nas Dinamovaca do kosti, ali i navijaca Gradjanskog istovremeno.

    E, kad smo mi tu već oko Građanskog zapalili...

    Nebitno jel formalni ili neformalni nasljednik Dinama, prati kontinuitet - ajmo neki dopis složit prema Gradu da postave spomen ploču na Martinovku, u Kupsku kako je tu bilo nekad davno igralište Citya?

    Može se pitat Dinamo, mjesni odbor i gradsku četvrt za podršku(proceduralnu i eventualno financijsku)?
    Kwedi

    Bas sam prije par dana bio tamo, i razmisljam kako fali neki podsjetnik, ploca ili spomenik... Bilo sto.
    Trebamo otvoriti temu sa idejama da ne pozaboravljamo sve to skupa.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Nešto u ovom stilu.

    sorjtxcqxdt2uzed.jpeg

    Samo maketa stadiona Gradjanskog. Daj @BluePhone67 pliz iskopaj, ima ona drvena maketa koju je onaj zanesenjak napravio.
  • BluePhone67
    3.2k
    To se nalazi u knjizi od Tomasevica ako se dobro sjecam, ali nije mi knjiga doma.. Tek sutra popodne iza posla.
  • 000
    941
    lq47ko90drgvi43c.png

    Edicija Dinamove legende


    Na današnji dan 1924. godine rođen je Drago Horvat, branič koji je Dinamov dres nosio od 1945. do 1956. godine i u tom razdoblju osvojio 2 prvenstva i kup!

    Odigrao 116 natjecateljskih utakmica (preko 300 utakmica kada se ubroje i prijateljske). Bio je zaista svestran sportaš, a tome u prilog govori da je u nekoliko utakmica bio i golman (nakon bijega Monsidera i Babića), a bio je i reprezentativac u velikom rukometu te igrač stolnog tenisa. Imao je i uspješnu sudačku karijeru te je sudio i polufinale Kupa pobjednika kupova 1968. te je bio pomoćni sudac na SP 1970.
  • BluePhone67
    3.2k
    Jel si ziher da je ovo Drago, da nije brat Ivica, da sada ne trazim po slikama jel imam u ovom formatu i jednog i drugog :cool:

    @Cavalera
  • 000
    941


    Zar Ivica nije imao svjetliju kosu i nos malo u stranu?
    Provjeri ipak, tesko je nekada razluciti po tim starim fotkama.
  • BluePhone67
    3.2k
    dl350dmkz51jlv05.jpg

    Ipak je ovo Ivica :grimace:

    Slikano lose, za moje potrebe ali se vidi..

    Srednji red lijevo Ivica, srednji red desno Drago...

    Na slici desno ispred Horvat pise D kao Drago, a kod Ivice samo Horvat.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.