• deda
    26.3k
    Nakon što su poznati svi sudionici novoformiranog natjecanja red je da se otvori tema posvećena istom.
    Službeni naziv lige će biti 2. Nogometna liga iako se radi o 3. stupnju natjecanja. Oprečna su razmišljanja nogometne javnosti da li je to dobar ili loš potez kao i uvijek vrijeme će pokazati.

    Sastav lige:
    1. Croatia Zmijavci
    2. Sesvete
    3. Opatija
    4. Osijek II
    5. Zagorec Krapina
    6. Jadran Ploče
    7. Grobničan Mavrinci, Čavle
    8. Jadran Poreč
    9. Hrvace
    10. Dugo Selo
    11. Mladost Ždralovi
    12. Bjelovar
    13. Zrinski Jurjevac
    14. Belišće
    15. Marsonia Brod
    16. Međimurje Čakovec

    Raspored klubova širom Hrvatske je ravnomjeran tako da skupine jug, zapad, središte i sjever daju po 3 člana, a skupina istok daje 4 člana u novoformirani rang.

    Što se tiče propozicija za sezonu 2022/2023. Natjecanje se igra dvokružno, 2 puta po 15 kola. Prvoplasirani klub nove lige ostvaruje direktan plasman u 2. HNL (1. Nogometna liga). Drugoplasirani razigrava za mjesto u 2. HNL sa jedanaestoplasiranim klubom 2. HNL. Posljednja 2 kluba napuštaju natjecanje i padaju u 4. rang ( 3. Nogometna liga skupine jug, zapad, sjever, središte, istok). Prvoplasirani ili najbolje plasirani klubovi iz 4. ranga, a koji ispunjavaju uvjete za ovu ligu razigravati će za popunu 3 mjesta. Dakle, 5 pobjednika nižeg ranga plus četrnaestoplasirani klub ove lige razigravaju za 3. mjesta. Igrat će se tri para što će biti izvučeno nakon sezone. Još nije definirano hoće li se razigravanje igrati na jednu ili dvije utakmice. Važno je napomenuti da će troškove putovanja, smještaja momčadi na gostovanjima kao i troškove sudaca u prve dvije godine natjecanja snositi HNS kako bi omogućio lakšu financijsku prilagodbu svim klubovima na novo izazovno natjecanje.

    O bilo kakvim prognozama i najavama prerano je govoriti jer su momčadi trenutno na godišnjem odmoru, ali osobno očekujem ozbiljnu natjecateljsku ligu tj. uspješan projekt. Vjerujem da ova liga neće biti puno slabija od 2. HNL. Svakako treba spomenuti nekoliko klubova koji su s obzirom na najavu ove lige već napravili infrastrukturne iskorake posljednjih godinu-dvije. Bjelovar potpuno novi nogometni stadion kapaciteta 1.100 gledatelja, Mladost Ždralovi nova tribina za 833 gledatelja i nova upravna zgrada, Belišće nova tribina za 600 ljudi, Vukovar novouređen stadion, Marsonia gdje grad Brod izgrađuje novi stadion koji bi trebao zadovoljiti i prvoligaške uvjete za nekih 5-6 tisuća gledatelja. I ostali klubovi pokušavaju ušminkati postojeću infrastrukturu kako bi dostojno dočekali novoformirano natjecanje. Jedini klub u ligi koji neće igrati na igralištu u svom mjestu je Zrinski iz Jurjevca. Svoje domaće utakmice odigravat će na stadionu u Čepinu. Opatija pokušava urediti svoje igralište do početka sezone, ako ne uspije igrat će na Kantridi svoje domaće utakmice.

    Neka igre počnu, dobro nam došla 3. jedinstvena liga! :heart:
  • Mališan
    1.7k
    Jel se zna kaj o televizijskim prijenosima za drugi i treci rang? Kolko bu se prenosilo (ak se uopce bude), jel ima kakva kvota tekmk ili je to sve u zraku...?
  • deda
    26.3k
    Baš raspravljamo kako može biti predsjednik Nk Mladost i član uprave Nk Slaven.
  • thomas22
    256
    Moram i ja poceti pratiti Ždralove iako u zdralovima nisam nikad bio u zivotu. Razlog je mali Bruno Bujan, prijateljev sin i odlican mladi nogometas kao i jako dobar i pristojan mladić.
  • deda
    26.3k
    Baš mi je drago da takav dečko dolazi u Ždralove. Intenzivno ću ga ispratit. Znam da će igrati i za juniore u prvoj ligi jer smo tu tražili pojačanja.
  • deda
    26.3k
    Nakon što je Inter Zaprešić odustao od natjecanja u Prvoj nogometnoj ligi, Izvršni odbor Hrvatskog nogometnog saveza donio je odgovarajuće odluke o popunjavanju mjesta u Prvoj i Drugoj nogometnoj ligi.

    Temeljem rezultata iz prethodne sezone, Croatia Zmijavci popunit će upražnjeno mjesto u 1. NL.

    Izvršni odbor je također potvrdio da će u trećem stupnju natjecanja (2. NL) sudjelovati 16 klubova kako je bilo i predviđeno te će za jedno upražnjeno mjesto kvalifikacije odigrati Trnje i Hrvatski vitez, također na osnovi prošlosezonskih rezultata.
  • Infinity
    14.9k
    Mozda sam zao, al nije mi nesto zao Intera. Zao mi je infrastrukture jedino, al cini mi se da netko izjavi da ce omladinske kategorije i dalje igrati, pa se ne bi trebalo dogoditi ono sto se dogodilo u Velikoj gdje je opcina na kraju prodavala podtribinske prostore lokalnim poljoprivrednicima da naprave hladnjace, skladista i slicno.
  • deda
    26.3k
    Prevelik je Zapresić grad
  • blackbully
    4.1k


    Vjeruj mi malo tko u Zaprešiću žali za gašenjem Intera. Sve ti govori kada su to jedva dočekali donedavni prvotimci. U klubu se godinama kralo, tipični menadžerski klub koji je to najbolje dokazao dolaskom agencije Kvrgića kada je ubacio 80% svojih igrača odmah u momčad, a prvotimce (uključujući i kapetana) poslao na tribine. Ne na klupu, nego na tribine. Laljak slobodno spada u kompaniju Sinovčića, Medića, Žužula i sličnih grobara domaćeg nogometa.

    Priče oko omladinske škole ne puše ni oni najmlađi. Roditelji limača i prstića su osobno tražili peticiju odlaska Laljka i dolazili klubu na vrata. Dečkima iz okolnih sela su se obećavala brda i doline, dopisne škole, stipendijski ugovori da bi ih se šutnulo prvom prilikom.

    Jučer je osnovan Inker, a u upravi i skupštini glavni uhljebi HDZ-a iz gradskog vijeća.
  • deda
    26.3k
    Znači perspektiva je blistava
  • Jaro
    5.1k
    A i novinari koji Laljku daju prostor gdje ovaj krivi sve osim sebe za propast kluba... nakon dinama koji nije kriv ali..., sad su grobari 2 igraca koji su "pobjegli" iz kluba a fifa presudila unjihovu korist...
  • deda
    26.3k
    Danas premijera nove 2. Nogometne lige. Od 17.30h u Čakovcu se sastaju domaće Međimurje i lanjski drugoligaš i jedan od glavnih favorita lige - Sesvete.

    U drugom susretu moji Ždralovi gostuju u Čepinu kod Zrinskog iz Jurjevca. Jurjevčani će sezonu igrati na stadionu u Čepinu jer njihov teren ne zadovoljava uvjete lige.
  • deda
    26.3k
    Zrinski -Mladost 0:0
    Teren u Čepinu teško krumpirište. Strašno. Nogomet se nije dao igrat.
  • zgšd
    156
    Medimurje - Sesvete 2-2
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.