• NitkoBitan
    11.9k
    Ja Šimiću vjerujem.
  • Nino Bule
    11.4k

    Naravno da postoje nagrade/premije za LP ali su bazne place trenutno velike, poanta je da neplasiranjem u grupe europe prihodi padaju na tipa 30 mil eura u sezoni, a place nam ostanu na 25-30 (bubam sad brojke), osim teske financijske situacije, prijetit ce nam i ozbiljne kazne uefe zbog krsenja sustainability pravila. U engleskoj prem ligi sad(i ubuduce zbog velikih ulaganja) se bori puno klubova za mali broj mjesta koji vodi u ligu prvaka, nove ugovore koje im daju sastavljeni su na nacin da plasmanom u ligu prvaka placa povecava, npr. sterling ima 250k funti tjedno, neplasiraju li se u LP placa mu pada na 150k funti tjedno (opet bubam brojke ali tako je iskomunicirano athleticu/telegraphu bas u slucaju chelsija i sterlinga,enza,mudryka). Tako nekako bi ja i skrojio kod nas place, jedan bruno bi imao 700k eura placu, ulaskom u skupinu EL 900k, ulaskom u skupinu LP 1.1 mil (konkretni brojevi opet nebitni) i na 25 igraca prve momcadi bi se rashodi jako smanjili u slucaju neplasmana i poslovanje bi bilo puno stabilnije
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    Realno treba nam povečanje prihoda, ali i smanjenje troškova. Samo što to smanjenje treba bit u nepotrebnom bloatu u i oko kluba. (sigurno tu ima uhljeba pun k) Igračkog balasta smo se riješili većinom, a što se tiče ovih limita s plaćama, realno mi smo uvijek to imali samo se nije govorilo o tome. Jedino je problem što je s obzirom da market i inflaciju ovih 800 tisuća kao limit smješno...
  • The Undertaker
    4k
    Malo sam čitao ta pravila i nisu baš jednostavna. Ne gleda se svaka godina pojedinačno već, ako se ne varam, tri (ili pet) godina. Još imaš i neke kriterije minusa i duga. Dinamo jedna godina neigranja grupa europskih takmičenja ne bi trebala jako pogoditi. Dodatno, uvijek možeš malo više prodavati.
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    Mislim da se gleda period od 5 godina.
  • The Undertaker
    4k
    Jedino ako Šimić misli (zna) da je u plaće ugrađen toliki rikverc.
  • Nino Bule
    11.4k

    Naravno da se ne gleda jedna sezona i da se moze prodati ako se bude moralo ali to nije optimalno, bolje osigurati stabilnost nego se spasavat. Nisu sigurno u chelsiju i liverpoolu debili pa bezveze mjenjaju politiku kakve ugovore nude, a imaju puno vece proporcionalno prihode od tv prava, matchdaya i komercijalne.
  • Zagi
    4.9k
    Tko je uopče izvan tog limita 800k?
    Orša dok je bio , mislim da se za Drmića pričalo o nekakvih 900k. Eventualno su Petko i Ademi tu negdje rubno.
    To bi okvirno bilo to?

    E da, KTC definitivno i Laurisen možda.
  • LovroZG
    1.3k
    Lauritsen ne, Livija si zaboravio.
  • Zagi
    4.9k
    Hmm Livi sigurno ima visok ugovor ali 800-900? Može bit.
  • Ludovic IX
    5.2k
    Smanjit će se cifra odlaskom ktc-a. Vjerojatno je barem 200-300k mjesečno na igrače koji nikad neće igrati u prvom sastavu.

    Ja sam pobornik onog sustava di nitko ne smije iskakakati sa visinom plaće. Iznimka mogu biti samo top igrači koje dovedemo tj da dignu igra dinama sami za 20%.. a takve ćemo teško dovest.
  • Neki tip
    19.1k
    Ja sam pobornik onog sustava di nitko ne smije iskakakati sa visinom plaće.Ludovic IX

    S obzirom na politička opredjeljenja.. ne iznenađuje. :snicker: (šalim se malo, naj se srdit.. :wink: )
  • Nino Bule
    11.4k
    Trebaju postojat platni razredi i svakako senatori/nositelji moraju bit najplaceniji, koja je magicna cifra za njih ne znam, ali livi petko misic bi trebali imat manje vise istu placu, tako isto bi ristovski, spikic, peric trebali imat slicnu placu, itd.
  • xavier
    11.1k


    Što u praksi znače platni razredi nego da bi svatko trebao imati plaću kakvu zaslužuje?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.