• LM1995
    1.7k
    Tek što je stigao u GNK Dinamo Zagreb Mahira Emrelija dočekale su uz dobrodošlicu Modrih i novinski napisi da je u Poljskoj loše igrao jer se odao noćnom životu i alkoholu. Mahreli je odmah dao odgovor: "To su laži i podmetanja poljskih novinara. Ja sam musliman, vjernik i ne pijem alkohol, niti neću. Laž je i da sam često u noćnom životu. To uopće nije istina. Možda ponekad izađem negdje na večeru, ali i to je vrlo rijetko..."

    (CF)
    Stjepan
    Buš na sve teme stavio?
  • Markelo
    2.5k
    Ovaj intervju se trebao napravit tako da se pitanje pojavi na ekranu, između stavi muzika pa onda slijedi odgovor Emrelija. Ovako, djeluje kao da mu pitanje postavlja netko iz zadnjeg reda na iskrivljenom engleskom koje jedva da čujem
  • Praskaton
    1.8k
    Da jako lose odrađeno,titlovi na hrv nebi bili losi
  • Olmic
    2.7k
    Kao što sam i rekao ima problema s plućima, nema ga u kadru neko vrijeme...
  • Krizy
    35.5k
    Evo pošto se nisu potrudili iz kluba, preveo sam interview sa Emrelijem pa ako ima netko tko ne razumije engleski da može pročitati.
    Možda nije baš najbolje ali eto bolje išta nego ništa.




    DZG:
    Mahir, želimo ti toplu dobrodošlicu u Zagreb iako ovo nije tvoj prvi posjet, jer si nedavno igrao tu s Legijom.

    EMRELI:
    Kada sam došao svi su mi poželjeli dobrodošlicu, svi suigrači su me pozdravili i rekli da im se obratim ako nešto trebam, kao i trener i osoblje svi su super. Prvi osjećaj je dobar, sretan sam tu.

    DZG:
    Što mislite o kvaliteti momčadi?

    EMRELI:
    Mislim da ne treba pričati o tome, svi znaju za Dinamo i svi znaju za kvalitetu Dinama, način na koji igraju odnosno stil igre. Igrao sam protiv Dinama i već tada sam vidio kako su kvalitetni i stvarno je super biti dio ove momčadi.

    DZG:
    Jesi li već pratio Dinamove europske utakmice i rezultate zadnjih godina?

    EMRELI:
    Da, zapravo sam gledao par utakmica, naravno ovu povijesnu protiv Tottenhama, gdje je Dinamo pokazao da je ozbiljna momčad čak i ako je protivnik ozbiljan klub. Svi moraju poštovati Dinamo, mislim da su nakon te utakmice svi oprezniji protiv Dinama jer su pokazali da mogu napraviti velike stvari u nogometu.

    DZG:
    Bilo je lijepo čuti od tebe da je Dinamo simbol Zagreba i Hrvatske.

    EMRELI:
    To je tako, imamo primjer i iz moje zemlje jer Qarabag je igrao u europskim natjecanjima, pa su čak i navijači naših drugih klubova bili sretni da imamo klub u skupinama. Tako da mislim da je za Hrvate Dinamo simbol Hrvatske. Vidim kako ovdje svi imaju ozbiljan pristup, kako na travnjaku tako i izvan travnjaka. Mislim da ćemo nastaviti tako u napraviti velike stvari.

    DZG:
    Kako si vidio Dinamo u utakmicama protiv Legije?

    EMRELI:
    Zapravo se ne želim prisjećati te utakmice zbog Kevina (Theophilea) haha, jer mi nije dopustio da išta napravim u tim utakmicama.
    Ako pričamo o utakmici, iskreno mislim da su bile utakmice 50:50. Tada smo igrali drugačiji stil a Dinamo voli igrati s loptom u nogama, bili su opasniji i mislim da su se Dinamo zasluženo kvalificirao dalje.

    DZG:
    Bio si fantastičan u kvalifikacijama za EL protiv Slavije Prag, kada si postigao 3 pogotka u 2 utakmice. Možeš li se malo prisjetiti tih utakmica?

    EMRELI:
    Da, to je bilo fantastično. Za nove igrače većinom je potrebno 6-7 mjeseci da se uklope u novi klub i novu državu. Prvi put sam bio izvan svoje države i trebate vremena da se uklopite ali nisam čekao, imao sam odličan start i bio sam dio momčadi koja se nakon 4 godine kvalificirala u grupnu fazu. To je bio odličan osjećaj, pogotovo jer smo gubili 1:0 ali smo zabili 2 pogotka i kvalificirali se. Ali znate kako je u nogometu, prošlost je prošlost i moramo se okrenuti ka budućnosti.

    DZG:
    Kako bi opisao sebe kao igrača, koje su tvoje prednosti?

    EMRELI:
    Moj nedostatak je moja desna noga, nisam tako dobar sa njom. Većina lijevonogih nogometaša ne može koristiti desnu nogu tako dobro kao što desnonogi mogu koristiti lijevu nogu.
    Ne želim pričati o svojim prednostima, želim raditi na svojim slabostima i mislim da u Dinamu mogu poboljšati te slabosti.

    DZG:
    Koja je tvoja glavna pozicija na terenu? Igrao si kao špica i desno krilo.

    EMRELI:
    Ovisi, počeo sam kao krilo ali kasnije sam dostao igrao i napadača. Za mene to nije važno, mogu igrati obje pozicije, ovisno o igri i protivniku, nije mi problem mijenjati pozicije.

    DZG:
    Idemo nazad na Qarabag. Pet uzastopnih sezona si igrao u skupinama europskih natjecanja Lige prvaka i Europske lige. Što tvoje iskustvo znači za tebe i tvoju novu momčad?

    EMRELI:
    Tada sam bio mlad a za mladog igrača iz Azerbajdžana, koji nije toliko popularan u nogomet, igrati u skupinama Europske lige te kasnije i Lige prvaka je bio poseban osjećaj. Pogotovo protiv ozbiljnih protivnika poput Chelsea, Atletica, Rome i Arsenala, skupio sam dosta iskustva koje će mi koristiti i u budućnosti. Čak i sada kada se sjetim tih utakmica, to me motivira. Ali kao što sam rekao, ne volim pričati i prošlosti jer sada se želim fokusirati na Dinamo i dati sve od sebe za ovu momčad.

    DZG:
    Na Maksimiru si već igrao i za reprezentaciju, sigurno se sjećaš te utakmice u kvalifikacijama kada ste poveli ali je završilo 2:1 za Hrvatsku.

    EMRELI:
    Da, bila je to jako teška utakmica za nas jer svi znaju da je Hrvatska jaka momčad, koja to pokazuje i na Svjetskim i na Europskim prvenstvima. Imali smo šansu napraviti senzaciju ali to se nije dogodilo, ne mogu reći da smo zaslužili neriješeno ali dali smo sve od sebe na toj utakmici i bilo je sjajno igrati protiv odličnih igrača poput Modrića, Brozovića te ostalih. Čak i kada igraš protiv njih, možeš nešto naučiti od njih. Kasnije u Bakuu smo napravili senzaciju i remizirali protiv druge reprezentacije svijeta, to je bio poseban osjećaj za nas.

    DZG:
    Debitirao si u dresu Azerbajdžana pod izbornikom Robertom Prosinečkim a poslije si igrao i pod Nikolom Jurčevićem, obojica su naši bivši igrači, pa par riječi o njima.

    EMRELI:
    Robert Prosinečki jedan je od trenera s kojima nisam radio dugo ali uvijek se sjetim nečega što mi je rekao. Bio sam mlad kada me pozvao u reprezentaciju, imao sam 19 ili 20 godina i trebali smo igrati protiv Norveške, gdje sam trebao debitirati. Kao mladi igrač, bio sam zabrinut i mislim da je on to osjetio pa me nakon ručka pozvao i rekao da nema ništa bolje nego biti nogometaš, da bih trebao uživati i ne previše razmišljati. To me motiviralo i toga se često sjetim.
    Mnogima u Azerbajdžanu Prosinečki nedostaje jer smo pod njim kao izbornikom igrali vrlo dobro, čak i protiv Njemačke. Pobijedili smo Norvešku kući te ga se svi sjećaju.
    Nikola Jurčević je sjajna osoba i sjajan trener, nije dugo ostao kao izbornik ali pod njim smo napravili senzaciju i odigrali neriješeno s Hrvatskom, bilo je sjajno raditi s obojicom.

    DZG:
    Vratimo se na klupski nogomet

    EMRELI:
    Oprostite ako pričam previše hahaha

    DZG:
    Ako bi morao birati, koja bi bila tvoja najdraža utakmica u karijeri? Možda one dvije utakmice protiv Slavije, neriješeno sa Atleticom, pobjeda protiv Leicestera kada si zabio jedini pogodak.

    EMRELI:
    Ono čega ću se uvijek sjećati je utakmica protiv Kopenhagena u play-offu Lige prvaka. Imao sam samo 20 godina i u Bakuu sam zabio gol u pobjedi, bio sam dio povijesne momčadi koja se kvalificirala u Ligu prvaka. Onda utakmica s Leicesterom, jer sam dugo igrao skupine s Qarabagom ali uvijek sam bio tužan jer nisam zabio gol u grupnoj fazi. Čak i protiv Leicestera sam razmišljao o tome i rekao sebi da ću zabiti taj dan. Kada sam zabio trčao sam i imao osjećaj da letim, to su mi dvije najdraže utakmice u karijeri.

    DZG:
    Koja su tvoja očekivanja na klupskom i osobnom planu nakon dolaska u Dinamo?

    EMRELI:
    Na klupskoj razini svake godine biti prvi u ligi i kvalificirati se u Ligu prvaka, jer Dinamo je momčad koja ima velike ciljeve te želim biti dio povijesnih uspjeha koje ćemo napraviti.
    Na klupskom planu želim se dokazati, želim uživati u nogometu u ovom velikom klubu. Svi sz sretni u mojoj državi jer nemamo puno poznatih igrača. Svi su bili u iščekivanju za koga ću potpisati, a kada su vidjeli da sam potpisao za Dinamo svi su bili sretni jer znaju da sam potpisao za sjajnu momčad. Sada žele vidjeti što mogu napraviti u Dinamu.

    DZG:
    Imaš veliku obitelj, što oni kažu o tvom dolasku u Dinamo?

    EMRELI:
    Moja majka i moj ujak znaju dosta o nogometu i kada smo dobilo par ponuda, govorili su da je Dinamo prvi, drugi i treći izbor a nakon toga ostali klubovi hahaha.
    Bili su jako sretni, nisam majku nikada vidio tako sretnu. Siguran sam da svaku noć moli da budem uspješan, vidjeti ćete u njenim očima i shvatiti sve hahaha.

    DZG:
    Već si rekao da si imao priliku raditi s Prosinečkim i Jurčevićem, igrao si s Ozobićem koji je bio u našoj mladoj momčadi. Jesi li naučio neke hrvatske riječi?

    EMRELI:
    Kada sam bio u Poljskoj, trebao mi je mjesec ili dva, da u potpunosti razumijem što pričaju jer pričam ruski a imaju dosta sličnih riječi. Sada ovdje ne mogu sve povezati i pričati u rečenicama ali mogu shvatiti o čemu pričate.

    DZG:
    Možeš li nam reći par riječi, ali pristojnih riječi?

    EMRELI:
    Ne mogu, vjerujte mi to nisu lijepe riječi hahaha.
    Hvalo, kako si, dobro, što radiš, ništa, sam. To je tih par.

    DZG:
    Okej, hvala lijepo.

    EMRELI:
    Nema na čemu, hvala vama.
  • Zagi
    4.9k
    Svaka čast Križy.
  • ZgBlue
    484


    Svaka čast Krizy.
    Samo napomena da ti se prvi dio intervjua ponavlja pa da editaš :nerd:
  • Krizy
    35.5k
    https://www.zonadinamo.com/discussion/comment/148475

    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/emreli-theophile-mi-nije-dao-disati-a-ono-sto-mi-je-rekao-prosinecki-pamtit-cu-do-kraja-karijere/95808

    Mogli su bar navesti "Zona Dinamo" kao izvor. Nešto sitno promijenjeno, samo da nije skroz isto ali tek su nakon ovoga mog napisali :yum:
    Današnje novinarstvo je pregledavanje raznih foruma i čupanje informacija jbg.
    Lesički i ekipa, zaposlite par forumaša, ne budite škrti :razz:
  • Keyser Soze
    8.1k
    Kad Emrelija možemo očekivati na terenu?
  • maddaddam
    2.9k
    Nema ga smisla forsirati obzirom na posljedice korone. Neka to sanira, pa krene “punim plućima”.
  • Crusades1986
    9.6k
    Taman za Lokomotivu sljedeći vikend i za uzvrat protiv Seville.
  • cron1ck
    1.5k
    4korlvny0whlcd6p.jpg
    Ajmo :cool:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.