• BBBaranja
    1.8k
    Adrian Gula trener lidera slovačkog prvenstva Dunajske Strede,mislim da njega nije nitko spomenio..bio je dugogodisnji trener Žiline,izbornik mlade repke svoje zemlje te sezonu i pol u Viktoriji Plzen..
  • agramZ
    2.2k
    michael köllner. dugo s DFB-om kao koordinator za mlade, trener U-21, voditelj FCN akademije, prva profesionalna stanica u nürnbergu 2017., tamo odmah iz 2. u 1. bundesligu, nakon sto je 2019. otpusten u swansea-ju kao jedan od dva kandidata u uzem izboru, na kraju zavrsio u 1860 münchen-u. tamo je donedavno islo jako dobro, trener godine(sezone 2020/21.). inteligentan, otvoren tip (napisao je tri knjige, ukljucujuci "spielfähigkeit im fussball (cilj je brzi kombinatorni nogomet s prostorom za individualne kreativne akcije)" i posljednju "vodenje, treniranje, upravljanje u nogometu").

    evo nekoliko zanimljivih izjava (barem u teoriji sadrze gotovo sve teme koje bih zelio vidjeti od buduceg dinamovog trenera):
    Reveal
    od adventskog pjevanja preko predavanja do sastanaka kluba navijaca, potpuno ste se bacili u klupski zivot od samog pocetka. sto ste naucili o 1860 münchen-u?
    prije svega, to dozivljavam kao dio svog posla. ujedno zelim naglasiti da ovo stvarno uzivam raditi i da mi je to potrebno i za moj posao. moram razumjeti klub, moram ga osjetiti. cvrsto sam uvjeren da svoj posao kao trener mozete obavljati najbolje moguce samo ako ste emotivni prema svom klubu i poslu.
    [...]
    ucinili ste igru ​​ofenzivnijom s dva napadaca, sto je bilo i ostaje vrlo dobro prihvaceno u momcadi. koliko je to tada bilo riskantno?
    niposto, inace to ne bih ucinio. vise napada ne mora znaciti manje obrane. kljucno pitanje je kako se ponasati nakon sto izgubimo loptu i kako je sto prije vratiti? tim je jako puno radio na tome. igraci i momcad se svakodnevno razvijaju na treninzima. opcenito, uvijek sam navijac svoje momcadi. to znaci: zelim da igra atraktivno - ako kadar i razvoj momcadi to dopustaju, sto je slucaj s 1860.


    Reveal
    fcn.de: znaci li ovaj sveobuhvatniji pogled koji imate kao trener takodjer da nastavljate koristiti igrace na neprirodnim pozicijama, poput kevina möhwalda nedavno u berlinu ili s U21 igracima poput eduarda löwena, dennisa lipperta ili jonasa hofmanna?

    michael köllner: puno je stvari ukljuceno u takve odluke. ne radi se samo o taktickim promisljanjima, vec i o ljudima. na primjer, kakvu ulogu ima za grupu, sto pokrece u grupi? i onda prije utakmica konacno razmisljam o tome sto moramo uciniti kako bismo nadigrali protivnika.

    fcn.de: kako to mozemo zamisliti?

    michael köllner: u analizama identificiramo podrucja u kojima mozemo nadigrati protivnika. a za to su vam potrebni odredjeni tipovi igraca. u U21, na primjer, zeljeli smo imati visoku razinu posjeda i obicno smo ulazili u utakmice kao favoriti. onda vam treba netko na poziciji centralnog branica tko zna strukturirati i organizirati igru. igrac koji ima kvalitete razigravanja da donese dominaciju u protivnickoj polovici. stoga je bilo ocito staviti jonasa hofmanna, koji je u mladosti bio desetka, tamo.

    fcn.de: a kako igrac reagira kada odjednom mora igrati u obrani ili napadu umjesto u veznom redu?

    michael köllner: nije da mi takve misli nocu prodju kroz glavu kao prosvjetljenje. iza toga stoji plan koji pripremamo u tjednu treninga prije svake utakmice. u konacnici, stvar je odluke s kojim je sastavom najbolje provesti plan. a kad igraci shvate plan i osjecaju da su spremni za njega, nemaju s tim nikakav problem.
    [...]
    fcn.de: otkako ste ovdje, je li bilo utakmica koje su se jako priblizile vasem idealu?

    michael köllner: vec smo odigrali nekoliko jakih utakmica s U21. nasa igra u ingolstadtu II, na primjer: svidjelo mi se kako smo dominirali protivnika. ili prvo poluvrijeme u derbiju protiv fürtha. i tu smo mogli dominirati igrom u protivnickoj polovici. tako nesto me uzbudjuje.


    Reveal
    NZ: kako se nosite s 28 razlicitih karaktera?

    köllner: to je izazov. sigurno sam i ranjiv kada primijetim da je igrac nezadovoljan. uvijek sam iskren i posten prema igracima. odluka mora biti vidljiva iz procesa treninga i potkrijepljena cinjenicama, onda ce je igrac prihvatiti. vrata moje kabine su uvijek otvorena, svatko moze doci svaki dan i objasniti cu mu sve odluke.
    [...]
    NZ: rijesili ste se "glavnih igraca" i zelite mijenjati svoju postavu iz tjedna u tjedan.

    köllner: sudac felix brych rekao mi je nakon utakmice protiv gladbacha: bio je ocit dobar sistem, "ali vasi igraci moraju puno trcati. nadam se da to mogu izdrzati." zato nije kljucno samo jedanaest-dvanaest ljudi, trebat ce nam cijela momcad kako bismo mogli reagirati na sve i svasta. ali svi igraci moraju raditi na sebi. njega, regeneracija, spavanje i prehrana za nas su takodjer bitni elementi na putu do uspjeha.
    [...]
    NZ: mehmet scholl je jednom posprdno skovao izraz "laptop-trener". niste neskloni modernim pomagalima, ali se oslanjate i na navodno staromodne metode kao sto su takticke ploce. kako biste sebe okarakterizirali kao trenerskog tipa?

    köllner: pokusavam koristiti sve sto pomaze momcadi. laptop je danas neophodan cak samo za dokumentiranje svih procesa. ali koristim i tradicionalne metode. plakat pokazuje sto tocno treniramo svaki dan. igraci znaju na sto se trebaju fokusirati. igraci takodjer cijene ako se prema njima ponasate kao prema odgovornim ljudima i povedete ih sa sobom na put.
  • Mlađi referent
    10.2k
    Zanima me bi li Bišćan bio voljan napustit u21 radi nas s obzirom da je u lipnju Euro
  • Mali Zeus
    9k
    Cekaj, kaj stvarno Bjelica ? Ak je sjebao osijek i ispadao od nekih anonimusa iz vukojebine, a dobio za osjecki pojam neogranicen budget , mislim da u povijesti tog kluba nikad nitko nije imao ni 1/3 te love i nije mogao blize od -7 za namaAli

    Da, stvarno Bjelica.
  • Zagi
    4.7k
    Pitamo Dilavera tko je najveća snaga ove Rijeke.

    “Trener. Ima ideju, zna što želi, način kako da dođe do toga i maksimalno kako da iskoristi ono što ima u svlačionici u svrhu tog cilja”.

    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/dilaver-za-germanijak-rekao-sam-akiju-da-cu-ga-uzeti-u-sevu-na-njegovu-oprostaju-a-njegov-dres-mi-ide-na-zid/111040
  • nemapredaje
    1.9k
    Ja sam za povratak Jovičevića, ali nažalost niš od toga.

    Mislim da nam ovo ljeto dolazi Jakirović
  • plavi67
    920
    fala kljuno, ali dosta nam je
  • Rex Ramae
    2.3k
    Kažem ja je isto slobodan ako ćemo već reciklirati, meni jedan od boljih.
  • Mlađi referent
    10.2k
    Je li Jovićević otpao nakon ovog danas? :rofl:
  • Droljo
    4.6k
    ..kao ratkapa..
  • Armagedon13
    958
    Negdje sam pročitao da će Antiša na kraju sezone izmijeniti svoj stožer.Možda nas iznenadi
  • Captain America
    13.1k
    Uvest će revoluciju. Kao što mu pomoćna radna snaga zamjenskih igrača stvara nepotrebno opterećenje, tako mu i pomoćni treneri samo smetaju.

    Antiša sam protiv svih, u svim boljim kinima od ljeta 2023.
17891011Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.