• deda
    28k
    Imam ja jednu ideju, ali većini ljudi kojima sam to zasad rekao se baš ne sviđa, a to je premium članstvo tj. viša cijena članstva za ovakve slučajeve.
  • Neron53
    294

    A ne znam koja je bolja ideja?.
    Ako klubovi ne suradjuju po tom pitanju, koristi se statistika koja je nasima dostupna.
  • Neron53
    294

    Zasto ne....kao sto slicnih primjera ima po svijetu, ali i sto se tice mogucnosti glasanja tj odlucivanja na izborima.
  • ksapi
    2.2k
    Nije aktivnost samo odlazak na utakmice, biti ultras je puno vise od toga. Primjera radi - ima ljudi koji su proveli desetine sati na izradi koreografija, slaganjima tribine itd. Kako cemo to evidentirati?

    Zbog toga je napostenije da grupa dobije sve karte, tu se dobro zna tko je sto zasluzio i zasto.
  • blackbully
    4.4k
    Ljudi koji idu godinama na pule, splitske kaveze, osijeke, na domaće protiv gorice, na kup gostovanja po selendrama, na ne baš zgodne toliko termine radnim danima, ti ljudi su karte apsolutno zaslužili, zašto bi itko od njih izvisio radi nekog kibica, koji ce na tekme ic kako mu se k...digne, a ovi prvi jer su prije svega mazohisti, u ovom slučaju za Dinamom, tako da meni ovo i više nego korektna odluka što se kluba tiče.Navijač Dinama

    Zašto si toliko uvjeren da ne postoje ljudi van "grupe", odnosno ovih 400, koji nisu zaslužili ulaznicu?
    Osobno poznajem dečka koji ide na sjever i ove sezone je propustio samo 3 utakmice (sva natjecanja), odradio kako ti kažeš kup "selendare" poput Oriovca. Možeš mi pronaći sliku gdje je naših, odnosno zasluženih 400 na utakmici u Oriovcu?

    Znači da se ne gleda isključivo dolazak na utakmice nego i neke druge stvari o kojima je ovdje "zabranjeno" pisati, a očito su one veći i bitniji uvjet za dobiti ulaznicu.

    Bilo je rečeno na početku sezone da će svi godišnjaci imati pravo prvokupa za gostujuće utakmice. Neki su isključivo iz tog razloga kupovali godišnje ulaznice. Očito preko noći ova odluka ne vrijedi...
  • deda
    28k
    Mogu vam garantirati jedino da će se sustav lojalnost unaprijediti u odnosu na današnji kada imamo razinu godišnjak, član, ostali tj. bit će više razina s kojima će naravno svi biti na vrijeme upoznati.
  • nemapredaje
    2k


    Mislim da se ustrojstvo ili ideja kluba za koje smo se borili cijelo vrijeme debelo kosi s pojmom “premium” članstva, a posebno ako će se do toga doći izdvajanjem većeg iznosa za članarinu od ostalih.

    Iskreno, to bi mi zgadilo cijelu priču.
  • Neron53
    294

    Zato sam i napisao, nisi citao, da takvi moraju imati prednost ali jednostavno, barem minimalni kontingent mora biti dostupan i van "jezgre grupe". Grupa i jezgra grupe nisu isto.
    Ne moze se pravila o prodaji korigirati svako malo nego se treba postaviti sto posteniji nacin distribucije i od njega ne odustajati. Vjerodostojnost se inace gubi jako brzo.
  • deda
    28k
    Sve je to relativno, zato moramo ustrojiti jasna pravila što kaže Neron. Ako imamo jasna pravila bit će manje šanse da se netko buni.
  • Juznjak
    3k

    Premali broj karata ti u ovom slučaju ne dopušta ni taj “minimalni kontingent”. Prevelika se priča oko ovoga pokrenula. Ksapi je zapravo sve objasnio, tako je kako je, nikome nije zabranjeno da počne, osim odlaska na utakmice, još hrpu vremena odvajati i za grupu i za klub.
  • Cosey
    435
    Za Kranjčevićevu bi bilo najpoštenije kontinuitet godišnje ako već dođe do velike navale.
    Još bolje kontinuitet tekmi, ali to je već jako teško provjeriti.
  • deda
    28k
    To je 99% sigurno.
  • Paggini
    6.9k
    nikome nije zabranjeno da počne, osim odlaska na utakmice, još hrpu vremena odvajati i za grupu i za klub.Juznjak

    Pa nije zabranjeno, ali nije ni omogućeno, što je posve jasno da tako i treba biti. Ja bih, recimo, htio pomoći u aktivnostima grupe, ali ne znam nikog unutar same grupe i jezgre pa šta sad da ja radim? Nije da grupa oglašava radne akcije i slično ;(
  • Purgeri
    423
    To i je najbitnije, da bude sustav bolji od ovoga sada koji je sad i zapravo i nije sustav.

    Mislim da je daleko najpoštenije da rangiranje bude po dolascima s time da bi trebao biti uvjet i članstvo. Neće biti lako, ali mislim da se to može riješiti - podaci koje klub ima jer prodaja ide preko njega - tipa Split, Varaždin, Osijek itd. Naravno i Europa iduće godine. Možda bi se nekakav deal mogao dogovoriti i s dijelom ovih klubova koji sami prodaju karte, a imaju nekakve normalne sustave prodaje, tipa Gorica ili Slaven.

    I ovi dolasci na Maksimir, ali baš dolasci, za što isto treba riješiti problem (ne)evidentiranja ulazaka.

    Kažem, nije lako ali vjerojatno nije ni nemoguće, bar u nekoj zadovoljavajućoj mjeri. Plus, poticalo bi ljude da idu na utakmice.

    Protiv "premium članarine" nisam samo principijelno (a mislim da to i principijelno nije dobro rješenje) nego i zato što bi sigurno dosta ljudi bilo spremno to platiti i onda bi opet s ovakvim smiješnim kapacitetima izvisilo što znači da to onda ne bi imalo ni svrhu.
  • BBB Mataa998
    1.3k
    Kao sto je vec receno mi ovaj problem imamo na Rujevici i Pampasu. Smatram da nebi trebao biti problem prepustiti tih par stotina ulaznica BBB a ostali neka se pokusaju nekako snaci sa ostalim tribinama…
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.