• cron1ck
    1.5k
    tfjt2krbmxyxoilp.jpg

    Moje mišljenje o finalu Lige prvaka.

    Što mogu reći o finale Lige prvaka? Vi "navijači", znate li da je ovo NOGOMETNO finale, a ne nekakva atrakcija kao dodjela oskara. Puno ljudi jednostvano ne razumiju da je nogomet preteška igra, a ne zabava za nedjelju popodne. Sve je spremno za ušminkani kraj, možda pokoja kap krvi od nekih igrača, i svima je dovoljno. Više se dobra utakmica ni ne priželjkuje, samo je zabava na cijeni. Tottenham ili Liverpool, svima je postalo svejedno, jer se sprema spektakl kako navode mediji.
    Drugo je vrijeme, vrijeme debelih džepova na rezerviranim sjedalima, sramežljivog pljeska i lažnih navijača koji danas pune stadione.
    A opet, svi jedva čekaju to finale. Svi osim pravih navijača. Ukrali ste im nogomet, zamotali ga u šareni papir i ponudili arapskim šeicima kao zabavu za milijune i milijune eura.
    I što nam se danas sprema? Reći ću vam što, propast nogometa; uz naravno konfete. Onog pravog nogometa, igranog u doba kada ti jedna obična kiša ne može pokvariti taktiku, kad nisi morao vaditi igrače zadnjih pola sata kako bi bio spreman za sljedeću utakmicu, jer je to previše za njega. Na starim stadionima bez umjetnih travnjaka , pivom u ruci, tribinom bez sjedala, bez kamera iz sto uglova i velikih plazma semafora. 70.000 stolica će biti popunjeno raznim sponzorima; mjesta će biti za klijente, predsjednike različitih mafijaških organizacija koje kroje sudbinu današnjeg nogometa; ljude kojima nogomet znači koliko i meni finale Eurosonga. Njihove starlete koje dovedu na stadion pitat će se gdje je Ronaldo i zašto ovi tamo pjevaju kad gube; i to će biti to. Kraj i prije nego što utakmica počne.
  • Dudu
    2.6k
    5cf2d5182400003b078566d7.jpeg
    Vrhunska izvedba Kinsey Wolanski i Liverpoolova šetnja do Lige Prvaka :D
    Attachment
    5cf2d5182400003b078566d7 (46K)
  • Eduardo
    17.1k
    Loša utakmica. Čestitke Liverpoolu ali sinoć su po meni bili baš loši, posebno drugo poluvrijeme.
  • Mr Blue
    3.3k
    https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=2090403

    "Sudac finalne utakmice, Slovenac Damir Skomina, od subote je bogatiji za 7300 eura. Naime, toliko je UEFA platila (5500 eura kao i obično za utakmicu LP-a te dodatnih 1800 za finale) slovenskom arbitru za odrađeni posao u finalu."

    Katastrofa.
  • Infinity
    15.1k
    Hmmmm... Meni se cini da je malo vise bogatiji. Suci rade za dnevnicu, a na utakmici LP se moraju pojaviti dan ranije, te ostati dan kasnije sto znaci tri dnevnice. Dnevnica suca iz A kategorije jeste 5.500 eura pa bi to trebalo izaci na 16.500 eura + bonusi.

    Davno sam citao taj pravilnik o sucima i prilicno sam siguran u ovo gore, al mozda i grijesim. Najvise su mi za oko zapali UEFA zahtjevi. Suci moraju u avionu putovati u najvisoj klasi, kao sto moraju odsjedati u hotelu s pet zvjezdica. UEFA snosi te troskove i to je onaj dio zahtjeva koji ces s osmjehom na licu ispuniti.

    Ovih 5.500 eura je lijepa lova kad mi ovako razmislimo, al ti ljudi isto tako ulazu u sebe i ja sam misljenja da zasluzuju puno vise, jer su pod stalnim pritiskom, a ujedno su dio cirkusa koji vrijedi milijarde. Ne mogu mi na terenu biti 22 covjeka koji za sedam dana zarade po 200+ tisuca eura i da sudac zaradi 2-3% tog novca. Nije bas toliko nebitan i nije bas toliko nezasluzan, rekao bih da suci jako cesto svojim kriterijom usmjere utakmicu u zanimljivu ili nezanimljivu.
123456Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.