• deda
    28.1k
    Ma jesu preskočili su jedan rang na početku samom.
  • deda
    28.1k
    Mene kod njih iritira to kmečanje cijelu godinu, a poguravani su zadnjih par godina debelo.
  • xavier
    11.1k


    Dobro, nije baš u redu usporedba. Lokomotiva je druga momčad Dinama i naša je sramota što nastupa u ligi. Varaždin nije ničija druga momčad. S druge strane, jasno je da su malo prelako preskočili neke prepreke te dobili stadion na korištenje iako je navijački Varteks osnovan prije njih. Super mi je u tom svjetlu kako se oni žale da "HNS preferira Šibenik". Zapravo mi je najbolje što se dio medija ponaša kao da je to onaj isti Varteks koji je nekad igrao u prvoj ligi.

    No s druge strane, klub je tu, očito zanima ljude (da me ne bi krivo shvatiti, zanimao bi ih i navijački Varteks da je na njihovom mjestu) i svima će koristiti Varaždin (mislim na grad, ne striktno na ovaj klub) u prvoj ligi. Pisali smo neki dan što se na kraju dogodi većini takvih navijačkih projekata koji nastanku iz bunta (iako je primjer Varteksa zapravo bliži Wimbedonu nego Unitedu ili Sazlburgu). Varaždin neće imati podršku WS i naravno da je to minus (neshvatljivo mi je kako neki pišu da to nije bitno), ali generalno bi trebao privući nešto ljudi na stadion. Ne vjerujem baš da će biti na prosjeku kakav neki očekuju, ali svakako više od Rudeša.
  • deda
    28.1k
    Što se prosjeka gledanosti tiče sigurno da euforija uvijek ponese prvu sezonu, ali ponavljam trebali bi se stabilizirati po meni na nekoj brojci od 1500-2500 dugoročno.
  • Infinity
    15.3k
    Svaki klub ima svoje mane pa tako i Varazdin. Meni je drago da su tu bez obzira da li je to stari Varteks ili nije. Po cemu je onaj navijacki Varteks stari Varteks? Imaju ime i navijacku skupinu. Al i Varazdin ima ime, jer je stari Varteks prije raspada postao Varazdin. I Varazdin ima publiku, nisu samo WS publika. Oni jesu ultras grupa, pruzaju podrsku koju je lijepo imati, ali to nije jedino sto je bitno. Koliko je njih, a koliko je ovih obicnih navijaca? Varazdin je na kraju 'ukrao' vecinu. Da su tu WS nitko ne bi nista govorio, rekli bi da je sve to super, da je to stari klub bla bla bla. Stari klub je otisao na dva dijela iz kojeg je trenutno NK Varazdin izvukao vise. Sutra ce mozda ovaj NK Varazdin imati novu ultras grupu koja ce ih pratiti. Mogu im se svi smijati, al sve grupe su nekad bile na pocetku.

    Ako ce neki Varazdinac navijati za Varazdin i ako ce itko navijati za Varazdin tko smo mi da im ista pametujemo? Kod nas je najbitnije reci umjetno, plastika, nema navijaca i pljuvati. Svatko mora proci svoj pocetak, NK Varazdin je tu da ispise svoju povijest, pa za 50 godina vidi jel plastika. Ima klubova koji su osnovani 50-100 godina prije nasih klubova, tovare u nizim ligama i ne pricaju o nama kao plastici, kao ni o klubovima 50 godina mladjim u njihovim ligama.

    I sve se to raspalo zbog imena, a ne nekih drugih problema. Sutra da Varteks udje u klub i da NK Varazdin promjeni ime u NK Varteks ta navijacka prica izgubit ce smisao jer se temeljila na imenu.
  • 000
    941
    Na utakmici je bio i novi dopredsjednik Uprave Hajduka Lukša Jakobušić koji je u društvu Zlatka Dalića gledao utakmicu.
  • xavier
    11.1k


    Ne, Varteks se nije raspao na dva dijela. Navijački Varteks niti ne govori da je "stari" Varteks dok Varaždin uvijek slaže priču na taj način da preskoči konkretno pisati o tome, ali između redaka se smatra istim klubom. No to nije ni bitno, klubovi nastaju i nestaju i to ni ne treba biti problem. Ja uopće nisam protiv Varaždina, to sam i odgovorio @Kwedi, samo mi je smiješno da se iz ovog kluba pozivaju na to da HNS gura Šibenik jer je Varaždin jako jak u HNS-u i upravo su oni zbog toga lagano preskakali neke prepreke.

    Varaždin zaslužuje prvoligaša, a navijački Varteks realno nema taj kapacitet. Uz to mi se taj navijački projekt sviđa nešto manje nego u startu iz razloga što su stvarno malo previše bliski Hajduku.
  • BluePhone67
    3.3k
    A i oko navijackog tovarskog Varteksa su bili isto neki repovi koliko se sjecam. Ne pratim ih bas, ali nesto je bilo ili su usli u visi rang kao 5 jer ovi sto su bili bolji nisu imali uvjete ili su trebali ispasti pa zbog uvjeta si ih ostavili.. Nesto u tom stilu, ponavljam ne pratim ih ali znam da je bilo nesto da su pokleknuli u nekoj situaciji da budu cistunci. Tko zna vise neka napise, ovo napamet govorim pa je sigurno krivo.
  • deda
    28.1k
    Varaždin je dovoljno velik grad da ima prvoligaša i bar 2 trećeligaša. Tako da vjerujem da će i navijački Varteks opstati ako prestanu biti isključivo protest. Dakle to si što jesi i ćeraj dalje. Gledaj u budućnost, a ne stalno prošlost.
  • Mr Anderson
    5.4k
    U svakom slučaju Varaždin zaslužuje prvoligaša kako god se on zvao, u njihove interne sukobe ne bih ulazio. Isto tako se nadam da ćemo i Cibaliu uskoro gledati u prvoj ligi. Šibenik na žalost mislim da zasad nije kapacitet za prvu ligu makar im je protivnik raspala Istra.
  • deda
    28.1k
    Jučer je trebalo biti izvješće o licencijama za sljedeću sezonu. Ni a, ni b.
  • 000
    941
    Rekordna 83 gledatelja na Rudeš - Slaven u Kranjči. Pa njih ni mame ne dolaze gledati.
  • xavier
    11.1k


    Već sam pisao kako je taj isti Rudeš u nižim ligama imao gledatelje, čak i ultrase, ali svi klubovi u Hrvatskoj, osim 4 "velika" su u osnovi lokalni klubovi (ili u slučaju zagrebačkih, kvartovski) i ne mogu funkcionirati kad ih preseliš van njihovog doma, makar to bilo u istom gradu.

    Rudeš u kvartu zanima ljude. Rudeš u Kranjči ili Maksimiru ne zanima nikog.
  • 000
    941

    Istina. Pratio sam ih malo pod Bišćanom (a i tetka ima stan sa pogledom na igralište :lol: ), i znao se skupiti fini broj kibica.
    Bila je i ta malo bučnija skupina, ne bi ih baš nazvao ultrasima, ali za neku III ligu sasvim ok klub.
    Bezveze mi je što uopće zagrizu Prvu ligu. Znaju koliki je to zalogaj, sve i sa tim ograničenim baskijskim kapitalom kojim su ih pogurali.
    Tako da će ta rošada sa Varaždinom ipak u jednu ruku biti korak naprijed za našu malu močvaricu. Zgodno bi bilo da HNS odradi izmjenu travnjaka u Vž, kao što je napravio na ostalim terenima.
  • xavier
    11.1k
    Zgodno bi bilo da HNS odradi izmjenu travnjaka u Vž, kao što je napravio na ostalim terenima.Cavalera

    Ako izbornik ne može barem to progurati, onda ga ni ne treba oko kluba :wink:

    No naravno, pa napisao sam da je bolje za ligu imati Varaždin, Šibenik i Cibaliju nego ZG klubove kojima zapravo uopće nije u interesu igrati prvu ligu. No teško je to samom sebi reći, a opet, koja je poanta igranja druge lige, ako ti nije cilj ući u prvu...teško je to kod nas kad je premalo stabilnih klubova.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.