• LovroZG
    1.3k
    Varaždin tak dobro stoji financijski da žicaju novac od svake općine u županiji. Ne znam dal im je to prošlo, al baš i ne zvuči obećavajuće.
  • Infinity
    15.3k
    Ma da dobro, al nema navijača pravih tu. Nema White Stonesa. Funcuti nadglasaju cijeli stadion.
    20 minutes ago ReplyOptions1
    Majki-Papi2111

    Kao da je to toliko bitno. Dodje 8.000 ljudi danas, a da na 1.HNL dodje 3-5.000 to ce biti super. Ne moras imati ultrase da bi mogao reci kako imas dobru i vjernu publiku. Lijepo je kad imas huk s tribina, al nemam bas nista protiv klubova koji nemaju ultrase, a imaju dobru gledanost.

    Ovo u Varazdinu je danas lijepo izgledalo. Bila je dobra utakmica, a i publika nije samo sjedila i gledala. Skakalo se, galamilo, uzdisalo. Igraci su u svakom slucaju mogli osjetiti kako ljudi na tribinama zele jos, kako zele gol nakon odlicne sanse i kornera. Varazdin ima publiku, Varazdin zanima gledatelje i to je najbitnije. Sibenik ima ultrase i to je lijepo, ali Varazdin bez ikakvih ultrasa ima pet puta bolju posjetu ove sezone ako racunamo danasnju utakmicu. Pa da je sva ta posjeta ponekad i navucena imaju opet tri puta vise publike nego Sibenik kojem takodjer zelim svu srecu i da udje u 1.HNL.
  • Majki2111
    2.7k
    Publika koja u 50 minuti ode doma radi kiše. Jako ih zanima nogomet...
  • Infinity
    15.3k
    Takva je publika svugdje. Otici ce vecina ljudi. Jedini koji ce po kisi i ostati jesu ti ultrasi, al oni ne cine vecinu na stadionu. Sutra da udari kisa u Sibeniku i tamo ce se razici kucama vecina onih koji se ne uspiju ugurati pod krov.

    Dinamo je ove sezone na malim utakmicama uvijek gledalo oko 2.500 ljudi. Protiv Lokomotive je prijetila kisa i dodje oko 1.100. Kasnije protiv Gorice oko 600. Ljudi ne zele kisnuti. Ima onih koji ponesu kisobrane, kabanice, spreme se za kisu pa ostanu, ali ima i onih koji odu kad kisa podje padati. Danas je na istoku ostao dio ljudi, a onda se dio pokupio nakon drugog gola, nekima se i dalje cinilo neizvjesno pa su otisli nakon treceg, a dio je ostao do kraja utakmice. I sam komentator je rekao da kisa bas jako pada i da im je prokisnula komentatorska kabina.

    Po tvome razmisljanju ni na jednom stadionu ne bi trebao krov, jer ako volis nogomet onda ces ostati i po kisi.
  • Majki2111
    2.7k
    Ma znam, ljudi su fine guzice da. Dođu na nogomet da se zabave. Kikiriki,kokice, zanimacija. Pa kolko puta je na istoku gozba, dođe se na tekmu lijepo se najedeš obasice, popiješ pivu, slikaš selfi i onda odeš kat ti se sprdne. Ne znam meni je to ne shvatljivo. Dođeš na tekmu i odeš na pola bez obzira kakav je razlog.

    Al za zadnju rečenicu se slažem. Niti sam za krov niti protiv njega. Kisnuo sam više puta dobrano na stadionu. I kisnut ću još, nema problema.
  • Infinity
    15.3k
    A gledaj, meni je npr. neshvatljivo otici pet minuta prije kraja da se izbjegne guzva, ali razumijem ako netko ima neke obaveze pa pogleda samo poluvrijeme, samo sat vremena ili koliko vec vremena ima. Treba cijeniti takve navijace, jer su i pored obaveza ipak odvojili vremena koliko su imali, dosli i pogledali koliko mogu. Netko tko se digne i ode bez razloga sigurno nije stalni posjetitelj i tesko da ce doci vise od jedan-dva puta u narednu godinu-dvije. Al dobro, cijenim i te, dosli su, vidjeli su da to nije za njih i odose. Sutra ce doci drugi, svidjet ce im se i ostat ce, dolazit ce stalno. Nitko se nije rodio sa sto utakmica na tribinama, svi mi dodjemo prvi, drugi, treci, peti, deseti put. Svi prodju taj put privikavanja.

    Al ljude koji odu zbog kise razumijem. Netko jednostavno mrzi kisu. Mrzi kisu vise nego sto voli nogomet ili odredjeni klub, ali to ne znaci da ne voli klub. Imas ljude kojima je klub na prvom mjestu, a imas ljude kojima nije. Velika vecina su oni kojima nije i neka, ja sam lud za Dinamom i nogometom, al nekad treba 'stati na loptu' i reci da ima bitnijih stvari u zivotu. Ima ljudi sa zdravstvenim problemima, ima onih kojima postane hladno pa ce mozda imati zdravstvene probleme, al najjednostvanije od svega, ljudi ne vole kisu, ne vole kisnuti, biti mokri. Nije to pokisnuti, preci cestu, uci u kucu i odmah se presvuci. Mnogi ljudi putuju na utakmice, neki i stotine kilometara i takvima se sigurno ne da mokrima voziti.

    Ne znam, o svakakvim izgovorima mozemo raspravljati, ali mi nema nekog smisla raspravljati o tome da se ljudima ne da kisnuti na utakmici. Pa barem to je razumljivo. Stadioni sirom svijeta imaju krov da bi gledatelji bili zasticeni od kise, jer bi u suprotnom i na usminkanim ligama tipa Premiershipa s vremena na vrijeme gledali poluprazne tribine. I ne, nije da ljudi ne vole nogomet, ljudi ne vole kisu. Vise mrze kisu nego sto vole nogomet, pogotovo kad imaju alternativu u toplom pred TV-om. Ne mozes reci da ljudi pred TV-om ne vole nogomet, jer zasto ga gledaju?
  • Mr Anderson
    5.7k
    Stari, nisu mi baš jasni tvoji upisi. Tko su za tebe prabi navijači? Samo oni na sjeveru? Nogometna utakmica i treba biti zabava uz kikiriki, koštice, pivu itd. Bez toga sve nema smisla. Idem godinam a na istok nakon što sam prestao ići na sjever i znam hrpu ljudi tamo. Jedan jedini put sam otišao ranije s tekme, protiv Lyona, ne radi vremenskih neprilika nego radi sramote i takva je većina ekipe koja redovito dolazi na istok. Kad sam imao 20 godina nije mi bio problem kisnuti i smrzavati se po tri sata ko protiv Porta ili Olympiacosa. Ali sada da bi ja kisnuo protiv Gorice zato jer nitko nije u stanju napravit normalan stadion, a šutke se odobrila pljačka 300 milja, stvarno mi ne pada na pamet, a tako razmišlja i velika većina ljudi s istoka.
  • Mr Anderson
    5.7k
    Replicirao sam Papyu.
  • deda
    28.7k
    Meni je drago da je Varaždin ušao. U prvoj sezoni očekujem prosječnu posjetu od 3.500. Ako ostanu u drugoj će to pasti na 2.500, u trećoj na 2.000. Vjerujem da se dugoročno mogu stabilizirati na razini 1.500-2.500. To znači da su 5. klub po gledanosti u ligi. Iduće godine možda i treći.
  • Majki2111
    2.7k
    A da drugačije perspektive imamo. Ja gledam nekako, ako nećeš bit cijelu tekmu tu nemoraš niti doći. Trenutno u ovim godinama nebi nikada otišao ranije. Ali ima i ljuidi s 20 godina koji odlaze ranije, Neka ih.
    Priznajem, možda nemam iskustva sa tekmi ko vi neki stariji tu, ali sam u ovih 4 5 godina kaj sam na stadionu skupio dobru brojku domaćih tekmi i vidio kak se većina ponaša tako da stojim iza onog što sam napisao.
  • deda
    28.7k
    Majki, sve su ti to godine, mjenjaš se s vremenom. Neki kao ja ne. Ja u životu nisam otišao prije kraja s utakmice osim u slučajevima kolegijalnog bojkota.
  • Majki2111
    2.7k
    Respekt. Znam da su godine, ali koliko mladih isto zna doći na stadion kad bude neka veća tekma, pogotovo sada na reprezentaciji, lijepo se ured,i vjerojatno za selfi. I onda se ne vrati. Ne bih ništa rekao da se od takvih ljuidi ne izrodi nekakva konstanta koja će kasnije dolazit, ali nula bodova. Šteta.
  • Kwedi
    3.8k
    Veseliti se Varaždinu jednako kao veseliti se Lokomotivi.

    Naravno da kmeče za pomoć županije i općina kad je izbornik posudio preko sto hiljada eura i treba mu ih netko vratiti.

    O tome kako je osnovan, kako je dekretom preskočio par rangova je dno dna.
  • deda
    28.7k
    Dobro Kwedi sve je to poznato. Ja ih ne obožavam zbog navedenih razloga. Ali isto tako HNL treba takve nogometne sredine. Ja se veselim tome da se u Varaždinu igra prvoligaški nogomet, da se provezem do Vž na gostovanje, da na tribini bude 5-6 tisuća ljudi. Ne može se u tome djelu to nikako usporediti s Lokomotivom.
  • LovroZG
    1.3k
    Pa dobro, kolko ja znam oni su za treću ligu kupili licencu nekog raspadnutog kluba. Niš nelegalno sad...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.