• The Undertaker
    4.4k
    Ovo što vi predlažete je zapravo prolaz prema sjevernoj strani Maksimirske ulice.
    Ako sam dobro shvatio kolegu db-izbjeglica, on zagovara rješenje neke vrste platoa gdje bi stadion, na neki način, postao integralni dio parka Maksimir.
  • Geonosis3
    11
    Zna li netko što se događa s tom studijom izvodljivosti za stadion Maksimir?
    Koji je rok za isporučiti to?
  • Bosskovitz
    8.2k
    Ako sam dobro shvatio kolegu db-izbjeglica, on zagovara rješenje neke vrste platoa gdje bi stadion, na neki način, postao integralni dio parka Maksimir.The Undertaker

    To je više puta predloženo rješenje koje se zbog omjera troška i benefita nikada nije uzelo u ozbiljno razmatranje. Bilo bi odlično da to sve bude de facto produžetak parka Maksimir koji bi zazelenio okolicu novog stadiona, maknuo automobilski i tramvajski promet od tamo te sve pretvorio u pješačku zonu, odnosno veliku fan zonu prije utakmica; ali bojim se da to nećemo vidjeti. I manji i jeftiniji, a korisniji projekti od toga teško idu naprijed.
  • mali M
    3.8k
    to malo slovo "d" bi po tvojoj ideji bilo dugačko cca 350 metara.
    za usporedbu, mamutica je dugačka cca 250 metara :grin:
    db-izbjeglica

    :lol: šalim se naravno, iskarikirao sam... Već je nekoliko puta spominjano od nekolicine nas podvožnjak do Šumarskog ali dobro veli Boss, i manji i bedastiji projekti nemogu dobit prođu ma koliko logični bili tako da se nećemo nadati previše... Dao sam nadu u jednu simpleton Kranjču da će izgraditi za očito 5 godina, za stadion se nadam da ćemo bar ko dedeki sa infuzijama dočekati... Ali nada umire posljednja...
  • Bosskovitz
    8.2k
    Ja samo apeliram da se ne širi negativa tamo gdje nema potrebe za njom. Volio bih upoznati tog koji je krenuo u neke veće radove u stanu i završio ih u roku, a nije morao imati javne natječaje, žalbe, izmjene projekata i slično. Sve što se događa, ova produljenja rokova od dva-tri tjedna, sve je to dio procesa i - nažalost - očekivano je i realno. Dok god nema nekih velikih i ozbiljnih zastoja ili nedajbože nestanka (političke) volje za stadionom, stadion ide naprijed, brže ili sporije. Eppur si muove!
  • Jurki
    9.4k
    samo ocekujem da se do trenutka preseljenja na Kranjcu.. rijesi sva potrebna dokumentacija kaj se Maksa tice. I da se moze doslovno sljedeci dan krenuti sa rusenjem stadiona.
    Mozda previse ocekujem jer znam kakva je nasa birokracija ali ima dovoljno vremena da se sve potrebne papircine srede.
  • Jaro
    5.9k
    samo ocekujem da se do trenutka preseljenja na Kranjcu.. rijesi sva potrebna dokumentacija kaj se Maksa tice.Jurki

    Nije bed, do preseljenja nece jos bar 3 godine, a vjerojatnije nikad...
  • badjibadara
    1.8k
    Ja samo apeliram da se ne širi negativa tamo gdje nema potrebe za njom.Bosskovitz

    and six minutes later

    Nije bed, do preseljenja nece jos bar 3 godine, a vjerojatnije nikad...Jaro
  • Jaro
    5.9k
    nekima realnost, nekima negativa... a nista, kumbaja i mozda se pojavi koji stadion/dvorana u Zg
  • Captain America
    14.8k
    https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/tomasevic-otkrio-sve-detalje-vezane-uz-gradnju-u-kranjcevicevoj-od-cijene-boli-glava-ne-diraj-20230607

    Stadion u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu ide u rekonstrukciju u proljeće 2024. godine i kada bude završen, to nogometno zdanje bit će kapaciteta 12 tisuća mjesta, najavio je Tomislav Tomašević, zagrebački gradonačelnik, na današnjoj konferenciji za medije.

    Za manje od mjesec dana je gotovo proljeće 2024., a tek nas na jesen čeka natječaj za glavnog izvođača. Jaro je s razlogom oprezan.
  • Mali Zeus
    10.4k
    igrat ćemo na Kranjči u sezoni 2025./2026.
  • Jaro
    5.9k
    igrat ćemo na Kranjči u sezoni 2025./2026.Mali Zeus

    Yep, kao gosti Lokomotive
  • db-izbjeglica
    13.5k
    Ja samo apeliram da se ne širi negativa tamo gdje nema potrebe za njom. Volio bih upoznati tog koji je krenuo u neke veće radove u stanu i završio ih u roku, a nije morao imati javne natječaje, žalbe, izmjene projekata i slično. Sve što se događa, ova produljenja rokova od dva-tri tjedna, sve je to dio procesa i - nažalost - očekivano je i realno. Dok god nema nekih velikih i ozbiljnih zastoja ili nedajbože nestanka (političke) volje za stadionom, stadion ide naprijed, brže ili sporije. Eppur si muove!Bosskovitz

    ja sam radio na nekoliko projekata koji su išli na javne natječaje, bili financirani javnim novcem i završeni su u roku ili u nekom zanemarivom zakašnjenju. nisu česti, ali ih je bilo! ukazivati na očito laganje, a odmah potom i na nesposobnost, čak i vrlo sumnjive radnje ne znači širiti negativu.
  • Mali Zeus
    10.4k
    Yep, kao gosti LokomotiveJaro

    Baš si partypooper.
  • Bosskovitz
    8.2k
    samo ocekujem da se do trenutka preseljenja na Kranjcu.. rijesi sva potrebna dokumentacija kaj se Maksa tice.Jurki

    I ja. Znam da neki ovdje pišu sada već floskulu o tome kako "Maksimir ne treba čekati Kranjčevićevu", odnosno da Maksimir treba graditi čim prije neovisno o Kranjčevićevoj, valjda računajući da će Maksimir biti u fazi za rušenje i prije dovršetka Kranjčevićeve, ali mislim da je to u kontekstu cijelog procesa oko Maksimira - od studije izvodljivosti i međunarodnog arhitektonskog natječaja, preko nekoliko projektnih natječaja sa svim svojim žalbenim procesima do javno-privatnog partnerstva i rušenja postojećeg stadiona - posve je nerealno očekivati da sve to bude gotovo puno prije ljeta 2026. Pogotovo još ako se recimo promijene gradska i/ili nacionalna vlast, što iako nije izvjesno nije ni nerealno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.