• DrawTube
    3k
    Nadam se da je zelenjava samo za biračko tijelo a da će u realnosti staviti nekakav lim ili drugi tanki sloj za prekrivanje tribine. S obzirom da je teško travu pokositi ne vidim kako bi se redovno održavale biljke puzačice i penjačice na Kranjči
  • mali M
    3.5k
    ma pazi mi ne pričamo da je to žir koji baciš u maksimir pa neka ga kiša zaljeva, kako će se to vjerojatno pokušat prikazati. ako pričamo o ozbiljnim biljkama na sve četri tribine to je ogromna količina. imam iskustva sa tim velikim biljkama pa zato velim. po slikama samo južna tribina ima 46 tih rupa sa biljkama u koji ako sam odokativno vidio ide 5/6+ velikih biljki. Istok 68 rupa, pa pretpostavimo da sjever i zapad imaju isto znači to je oko 228 tih velikih rupa sa biljkama. pa buraz to je oko 1500 biljaka.. ako ne zaposle na ful tajm 10 botaničara za to to piši propalo.. a ako to sve propadne onda bu zgledalo ko nekakva rupava nezavršena građevina.. okej, malo sam se zanio oko biljki, al glupo se praviti da to nije jedno od pitanja. Opet više mi je pitanje kakva bio bila akustika stadiona koji nije zatvoren nego ima te rupe iza leđa na tribinama... jel se kuži ko u to?
  • Captain America
    14k
    To sa zelenom površinom je vjerojatno fora da bi imali naklonost svog glasačkog tijela i kao takav mi je ok.vjeko1701

    Kao netko ko je blizak s jednim od autora, nema to nikakve veze s Možemosima. Moderna arhitektura ide u smjeru što više zelenila i ovo su htjeli kao moderni dodatak.

    Ako se odrzava moze trajati 'vjecno'.Infinity

    Navodnjavanje biljaka će biti automatizirano. Kolko sam shvatio, automatski će se skupljati kišnica i ravnomjerno zalijevati zeleniko.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Rok za dostavu ponuda je istekao prije 3 dana.
  • mali M
    3.5k
    lko sam shvatio, automatski će se skupljati kišnica i ravnomjerno zalijevati zeleniko.Captain America

    pa neka ga kiša zaljeva, kako će se to vjerojatno pokušat prikazati.mali M

    ne volim samog sebe quotati, ali kad je prigodno.. nisam ni znao planove ali eto, bilo je očito
  • Patak
    2.2k
    U Staroj Vlaškoj koju su zatvorili za aute prošle godine, stavili su velike ružne betonske žardinjere i posadili neke biljke u njima. Godinu dana nakon su tamo žardinjere s grafitima, a u njima uvenule biljke tak da bez tog automatiziranog zalijevanja ne bu dobro.
  • Oluja
    3.7k
    Posaditi kupinu i onda nema straha da se nece zeleniti
  • mali M
    3.5k
    zato što se ne razmišlja dalje od "sutra". sa starom Vlaškom su napravili veču gužvu na Palmotićevoj, poružnili uličicu i doslovno nisu dobili nikakvu "produženu šetnicu" jer tamo ide samo onaj koji mora tamo proći kao i prije... normalno da je sve povenulo, da se sve zašaralo, i da su samo uništili malu skretnicu za rasterećenje centra.. to su sve mogli napraviti i da su ostavili prolaznu usku uličicu bez parkinga za rasterećenje Palme. al eto.. čisto zato mi se ne sviđa načelno simpatična ideja sa biljkama po tribinama...
  • mali M
    3.5k
    Posaditi kupinu i onda nema straha da se nece zelenitiOluja

    hahahhahaha i onda prodavati i Kranjčevićevo vino od kupine!
  • vjeko1701
    5.9k
    Stavi lozu i nazovi ga "Stadion pod brajdama"
  • Dudu9
    447

    I ja mislim da bi stadion trebao imati Max 30k, s tim da se moze na slabijim utakmicama zatvoriti gornje etaže, sa nekim pokrovom tako da bi 12-15k bile donje etaže sto bi bolje izgledalo kad dodje 7k, jer na 30k bi jako lose to sve izgledalo kad je slabija posjeta sto se moze ocekivat
  • SAS1987
    13.5k
    mislim da smo naučili da se jako jako teško i sporo navijače vraća na stadionmali M

    Ja mislim da navijače nije teško vratiti na stadion ali treba na tome raditi. A kapaciteta koja nam treba je po meni min 25k - do max 30k.

    Posaditi kupinu i onda nema straha da se nece zelenitiOluja

    Posadit ćemo marihuanu :lol:
  • nemapredaje
    2k


    I baci se par baklji na to i evo ti veselja (al doslovno) :lol:
  • SAS1987
    13.5k
    I baci se par baklji na to i evo ti veselja (al doslovno) :lol:nemapredaje

    Genialno :lol: Marihuana i brajde uz pjesmu "...sve je pijano i drogirano..." :rofl:
  • kibic
    1k
    Vladimir Kasun autor prijedloga nove Kranjče:
    https://teleskop.hr/hrvatska/prijatelj-tomasevicevog-zamjenika-dobio-prestizan-posao-preko-veze-a-i-supruga-mu-je-izabrana-na-listi-mozemo/


    Zelene površine na stadionu je sam Kasun rekao da ima stadion u Tokiju. Zašto ih više nema, treba preispitat.

    Zato se ne treba uzdat u te 3D fotke koje se naruče za medije, isto kao i brdo 3D fotki novog Maksimira koje se naruče svaki put kad se u medijima zavrti tema stadiona.

    Zelene površine na arhitekturi jesu trend, i stambenjaci se guraju s tim zelenim krovovima pogotovo jer od EU fondova dobiš više love za "zelenu politiku".

    Na prvotnim fotkama to uvijek zgleda super, a onda u izvedbi stave čičke i neki korov kaj se ne mora puno održavat i s prvim jačim suncem imaš krov presahlih biljaka. Jedino koliko toliko uspješno je takav princip inkorporirao Hundertwasser, al bi trebalo pitat stanare kak uživaju u krovu koji se kišnicom navodnjava i kakvu vlagu imaju u stanovima.

    Gurat takve fore na stadione gdje je bitnije imat odlican prilaz stadionu i tribinama, krov i akustiku je nepotrebno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.