• mali M
    3.5k
    Ma neka daju dečkima da se igraju s grafitima i crtanjem đungle...
  • mali M
    3.5k
    Ja mislim da navijače nije teško vratiti na stadion ali treba na tome raditi.SAS1987

    Sas priča i je bila o navijačima u Zagrebu, što je bitna stavka.. ako si vidio prepisku mene i Vjeke upućujem na sve moderniji trendovski Zagreb u kojem je sport nekakvo nasljeđe prošlosti.
    Dakako već sam pisao da klub uopće ništa ne radi na izgradnju odnosa i privlačenja prosječnog navijača tako da se načelno slažem s tobom ali sam mišljenja i dalje da će to biti spor i dugotrajan proces
  • SAS1987
    13.5k
    ali sam mišljenja i dalje da će to biti spor i dugotrajan procesmali M

    Godinu dana i dupli nam je prosjek :smile:
  • Bosskovitz
    7.5k
    sve moderniji trendovski Zagreb u kojem je sport nekakvo nasljeđe prošlosti.mali M

    Vidiš, ovo je doslovno pitanje brendiranja.

    Sport ni po čemu nije naslijeđe prošlosti, dapače i nogomet i sport generalno kao "industrija" rastu, u njima se inovira, nalaze se novi kanali i novi načini povezivanja s publikom, ali je kod nas brendiran kao nešto staro i tradicijski. Puno tome naravno pridonose i stari stadioni i stari način praćenja isključivo putem TV-a (nevjerojatno je da nemamo neku PPV platformu i bilo kakav marketinško-informativni sadržaj prilagođen demografskim skupinama koje nisu gotovo pa arhetip navijača)... šusteri i videoteke su naslijeđe prošlosti, sport kao naslijeđe prošlosti je samo i isključivo pitanje percepcije. A percepcije se mogu mijenjati, stadion će tu biti odličan handle na koji se trebaju vezati druge promjene ;)
  • mali M
    3.5k
    boss nije ovo moje mišljenje da je nasljeđe prošlosti nego kažem da se tako tretira u modernom društvu... što se tiče navijačke perspektive. Ja sam u sportu na dnevnoj bazi tako da znam jako dobro benefite i poglede na sport. Gledam ove moje nećake i hrpu mladih, ma sport im ne da nije bitan nego je nepostojeći u njihovoj okolini i društvu...
  • Bosskovitz
    7.5k


    Sve ok, nisam ni mislio da je tvoje misljenje, ali je nesto sto je specifičnost nas ovdje. Nogomet je u Njemačkoj ili Engleskoj ili Španjolskoj u konstantnom rastu, sport raste u Americi i Aziji, LP i Svjetsko su svake godine sve gledaniji i gledaniji - nije to nikakvo naslijeđe prošlosti, ali kod nas se tako percipira zbog puno objektivnih i subjektivnih elemenata vezanih uz sport.

    Svjetske trendove ne mozemo mijenjati - ali ni ne trebamo jer su dobri, trebamo samo promijeniti percepciju u Hrvatskoj/Zagrebu. To nije lagan posao, ali je definitivno laksi od mijenjanja globalnih trendova. Stadion je tu alfa i omega svega, mi koji smo na njemu unatoč svemu to teško možemo i pojmiti.
  • NORTE
    9.3k
    Dižem temu da se u njoj držimo priče oko Maksimira.
    Vladina odluka je najveći zamašnjak izgradnji novog, jer upitno je koliko bi Grad kao vlasnik stadiona i dinamo čak i s europskim uspjesima napravili ako Crkva diktira igru.
  • mali M
    3.5k
    ako Crkva diktira igruNORTE

    koliko živaca i tipkovnice sam potrošio na razbijanje ovog mita, al ok... netko je zbilja uvjerio javnost da je Crkva kamen spoticaja oko Dinamovog stadiona.. od toga nije radio problem ni Franjo ni Bandić niti itko spominjao (jer je Crkva izjavila da neće raditi probleme valjda milijon puta) dok nije došla gradska vlast i to je postao glavni fokus i problem... Pazi nije problem grad koji je VLASNIK stadiona, a koji kontradiktorno pere ruke da on tu nema šta za reć, da je to na vladi i Crkvi, dok istovremeno grad mora riješiti vlasnički dio s Crkvom, ali grad neće ni centom sudjelovati u izgradnji.. ja ne kužim.. ako grad kao takav je najmanji problem šta uopće sudjeluje u pregovorima i dogovorima.. ako grad ne daje niti dozvole niti ima veze sa papirologijom niti financijama, zašto se uopće grad išta pita u ovom slučaju??? i mi dalje govorimo da je Crkva problem... zamislite si gif onih par frajera kaj sarkastično polako plješću
  • Dudu9
    447

    Pa zasto bi grad isplaćivao crkveni dio iz svog proračuna, kad država mora to odradit, i kako to grad ne daje dozvole nego ko ce odobriti prenamjene itd
  • Neki tip
    19.4k
    i kako to grad ne daje dozvole nego ko ce odobriti prenamjene itdDudu9

    Sori na dociranju, ali mislim da nisi shvatio. Čitaj i sagledaj cjelinu, a ne rečenicu po rečenicu kao da je neko odvojeno tkivo od ostatka teksta.

    Piše ovako:

    ako grad kao takav je najmanji problem šta uopće sudjeluje u pregovorima i dogovorima.. ako grad ne daje niti dozvole niti ima veze sa papirologijom niti financijama, zašto se uopće grad išta pita u ovom slučajumali M

    Dakle poruka je da grad pere ruke (ne tvrdim ja, nego tumačim ono što je Mali M napisao) od svega, da ispada da ništa oni ne odlučuju i onda se u tome slučaju postavlja pitanje - kaj ih se išta pita.

    Mali M ne iznosi tvrdnju da ovi ne izdaju dozvole, to je samo usputni hipotetski primjer, nego stavlja u suodnos uzrok i posljedicu - ako jedno, onda drugo..

    Ako se od svega ograđuju i sve je na drugima, koji klinac ih se išta pita..

    To je ono što je Mali M htio reći, s priličnom sigurnošću mislim.

    Kao što i sa 100postotnom sigurnošću mislim da ću biti potpuni idiot što sam išao objašnjavati, ako ne bude tako. :lol: Ali preuzimam taj rizik.
  • mali M
    3.5k
    Kao što i sa 100postotnom sigurnošću mislim da ću biti potpuni idiot što sam išao objašnjavati, ako ne bude tako. :lol: Ali preuzimam taj rizik.Neki tip

    :rofl: dobro si pojasnio.. moj kaotični uzrujani upis je logično doveo do potrebe za jednostavnijim objašnjenjem. jednostavnije bi bilo da sam rekao da se igraju ping ponga sa odgovornošću, ali bi i jedni i drugi bili na kraju spasitelji...
  • Dudu9
    447
    Pa grad se mora pitat, jer na kraju njihovo je zemljište sve prenamjene opet se grad pita, gradonačelnik je izjavio da nece davati novac za izgradnju ali daje ti zemljište u vrijednosti 80mil eura, dozvole izgradnje stadiona, hotela i soping centra
  • mali M
    3.5k
    pa kako onda TT kaže da to ne ovisi o njemu/gradu nego se čekaju pregovori Crkve i države? jel kužiš zašto mi se to opet čini ko igranje s navijačima... Jedino sreće imaju što Kaptol za sada ne talasa sa objavom u medijima jer ima drugo poslanje u svom postojanju, ali neka se samo malo promjeni narativ prema medijskoj šutnji vladajućih na Kaptolu (a to je sa Kutlešom vrlo izvjesno) mogli bi i čuti zašto je u slučaju stadion Crkva najmanji problem...
  • Dudu9
    447

    Zato sto ce na kraju država obeštetit crkvu, sve te lokacije koje traži crkva država ce platit onom čija je to zemlja bilo grada ili privatno
  • mali M
    3.5k
    Pa grad se mora pitat, jer na kraju njihovo je zemljišteDudu9

    Zato sto ce na kraju država obeštetit crkvuDudu9

    Sve jasno.. neznam kako mi se do sada ovo činilo kaotično...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.