• DrawTube
    3k
    nije ni teško zaključiti zašto, pojedinci svoja politička uvjerenja guraju u prvi plan, njima je tu stadion 10. stvar
  • Dudu9
    447
    Nadam se da ce Kranjčevićeva bit gotova 2025 i takav stadion, iako neki smatraju mali, ovo ono biti odličan stadion za Dinamo, natkrivene tribine koje su do travnjaka, i 12 tisuća sasvim uredu, jer ionako osim Hajduka i LP ne dolazi vise navijača, naravno i da se pokreni projekt Maksimir iako bit će tu dosta problema mislim financija jer cijena ce bit veća od 100mil eura pitanje kako toliko novaca zaradit, naravno tu ce navodno bit partnera koji ce htjeti hotel i popratne sadržaje HNS vlada UEFA itd ali nece to sigurno bit dosta novaca,vjerojatno cemo morati dizat kredit, ali to opet opterećenje kluba i manja ulaganja u igrace vidimo primjer Osijeka
  • Infinity
    15.3k
    Prestanite s politikom na ovoj temi. Bez onog 'samo jos ovo da odgovorim'!
  • Neki tip
    19.4k
    Prestanite s politikom na ovoj temi.Infinity

    Mislim da komotno onda možeš i zaključati temu. :wink:

    Dvije glavne poluge pomicanja s mrtve točke su Grad i Država, koje pritom vode dvije različite političke opcije, u godini pred izborima, ali nema politike na temi Stadion Maksimir! :brow:

    Čudi me da si onda tako pesimističan oko izgradnje, kad politika nije tema, a družba Pere Kvržice složno radi na izgradnji stadiona kako bi pokazala odraslima da se zajedništvom i dobrom organizacijom sve može postići.

    Mislim, i može (vidi pod "hrvatska nogometna reprezentacija pod vodstvom Zlatka Dalića" :snicker: ), samo ne znam kako politiku zaobići u toj priči.
  • deda
    28k
    Nije problem diskutirati o politici već pojedini forumaši zauzimaju hardcore stavove koji su naravno jedini ispravni, a svi drugi pogrešni. Onda iz tih rovova gledaju preko nišana svaki imalo drukčiji pogled na svijet.

    A ja ću reći ovako. Dinamo je vanstranačka udruga koja okuplja navijače Dinama svih da ih ne nabrajam društvenih grupacija. Kao takvom Dinamu je dužnost surađivati sa svakom gradskom vlasti bez obzira koje ona stranačke boje bila i u sklopu te suradnje štititi i promovirati Dinamove interese. S nekima je suradnja bolja, s nekima lošija. Ništa više, ništa manje. Ja se samo nadam da će se konačno pojaviti vlast koja je sposobna sa Dinamom dogovoriti izgradnju stadiona koja je od krucijalne važnosti za danji razvoj kluba. Jer to je za mene jedini kriterij. Sve vlasti koje su do danas vladale Zagrebom posljednjih desetljeća i ne imale srama gledati na što im liči jedan od simbola grada su za mene nesposobne. Čekamo, ili što bi rekao Gobac - next.
  • mali M
    3.5k
    12 tisuća sasvim uredu, jer ionako osim Hajduka i LP ne dolazi vise navijačaDudu9

    moje već davno nepopularno mišljenje je da Dinamo treba napraviti stadion od 20.000 i bok. Ne vidim razloge zašto bi trebao imati 35 ili 45... Ja bi rađe da imamo "dom" nego da radimo megalomanski da cijeli svijet vidi (karikiram). Ionako očekujem da će Dinamo u "modernom i trendovskom" Zagrebu uvijek moć računati na 10.000-15.000 vjernih kojima će samo trebat dat stadion koji je adekvatan njihovoj vjernosti. Mislim da pravi navijač ne pati od 100.000 sjedalica, njemu je samo jedna stvar na pameti, a to je ljubav prema klubu.. to smo i gledali u godinama kad ih je na sjever dolazilo 300 bezrezervnih..
  • vjeko1701
    5.9k
    A ja ću reći ovako. Dinamo je vanstranačka udruga koja okuplja navijače Dinama svih da ih ne nabrajam društvenih grupacija. Kao takvom Dinamu je dužnost surađivati sa svakom gradskom vlasti bez obzira koje ona stranačke boje bila i u sklopu te suradnje štititi i promovirati Dinamove interese.deda

    Potpis Deda...
  • Patak
    2.2k
    Malo sam proučavao onu nerast (degrowth) ideologiju koju podržavaju nemožemosi. Npr. kažu zašto bi svaki seljak imao kosilicu kad bi jedna mogla zadovoljiti potrebe njih desetero. I tako dalje...

    Onda si mislim Kranjča sa 12000 je taman dovoljna da zadovolji sve zagrebačke klubove prvoligaše u okviru nerasta, a Kranjča + Max bi bila nepotrebna megalomanija u tom smislu. A još kad se uvede 15 minutni grad koji također zagovaraju isti, onda je opet Kranjča u centru grada i zadovoljiti će sve sa svojim kapacitetom od 12009 ljudi. Za sve ostale tu je televizija i lokalni klub unutar 15 minuta.
  • mali M
    3.5k
    okej maknuvši se od politike, drugim riječima, bojiš se da nakon (ako) izgradnje Kranjče, Dinamo više nikad neće vidjeti drugi/novi stadion?
  • vjeko1701
    5.9k
    Po trenutnim okolnosti i brojkama si apsolutno u pravu ali i ovakvi možemo napuniti do 35k u 5-6 utakmica godišnje minimalno. Mislim da se to apsolutno isplati a s vremenom bi možda bilo i više.

    Zato stadion mora biti pametno isplaniran. Jednoetažna navijačka sjeverna tribina a istok i zapad u dvije etaže čije gornje etaže se mogu zatvoriti u utakmicama u kojima se očekuje manje od 18k uz prikladan pokrov preko njih. Znači kapacitet od otprilike 20k sa zatvorenim istokom i zapadom gore a nekih 32-34k ukupnog kapaciteta.
  • Patak
    2.2k
    Da, ak se Kranjča napuni do vrha tri do pet puta godišnje što je realna situacija reći će da je bacanje novaca izgraditi još jedan veći stadion.
  • Mali Zeus
    9.8k
    ↪Dudu9 nije ni teško zaključiti zašto, pojedinci svoja politička uvjerenja guraju u prvi plan, njima je tu stadion 10. stvarDrawTube

    Prije bih rekao svoje opsjednutosti i zatucanosti.

    O stadionu se nemre pričati bez politike.
  • mali M
    3.5k
    Po trenutnim okolnosti i brojkama si apsolutno u pravu ali i ovakvi možemo napuniti do 35k u 5-6 utakmica godišnje minimalno. Mislim da se to apsolutno isplati a s vremenom bi možda bilo i više.vjeko1701

    a razumijem šta govoriš.. vodila se već jednom ovakva rasprava/razgovor. Ja ne znam.. Zagreb nam postaje moderan, drukčiji je mentalitet, vrijednosti i vjernosti ovakvim kolektivima gube na snazi... Ne znam da li nas očekuje baš nešto bolje vrijeme. zato sam i rekao ako mi od 40-50 utakmica 5-6 napunimo do vrha, onda ne vidim smisao.. rađe onda da imamo 20.000 i da ga držimo skoro uvijek punim ili krcato punim na "jačim" tekmama...
  • vjeko1701
    5.9k
    Moguće, mada ja mislim da bi samo trenutnim promjenama i novim stadionom barem imali nekih 20-30% porast prosjeka. Ja sam siguran da bi prvih par godina imali 10-15 utakmica u sezoni puni stadion a na klubu bi bilo da te ljude zadrži.

    Al mislim da je onda moje rješenje najbolje od oba svijeta. Imaš dojam dobre popunjenosti do 20k ali i mogućnost to 34k po potrebi. Baš taj dojam je najbitnija stvar za privlačenje ljudi.
  • mali M
    3.5k
    mislim da bi samo trenutnim promjenama i novim stadionom barem imali nekih 20-30% porast prosjekavjeko1701
    slažem se skroz, ali i to bi bilo taman za 10-15 kako smo pričali.
    Al mislim da je onda moje rješenje najbolje od oba svijetavjeko1701
    a neznam.. al ako se puni samo par puta godišnje onda imaš i dojam da koja je bila poanta.. mislim da smo naučili da se jako jako teško i sporo navijače vraća na stadion. ne govorim o pojedinim europskim uspjesima pa to privuće koju tisuću/dvije kratkoročno, nego dugoročno pričamo.. mislim da trebamo prestat maštat šbbkbb i da jednostavno udarimo "dom" +malo iznad ovome što imamo. za sada navlačimo do deset jedva, mislim da bi duplo bilo sasvim dovoljno..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.