• marcio amoroso
    31.8k
    Kaj sa zapadom gore ?og1986

    Skinuli su dimnjake, nema više opasnosti.
  • SAS1987
    13.2k
    Kaj sa zapadom goreog1986

    Zapad gore je prakticki nova tribina, stara tek 20 godina i ne vjerujem da ima probleme sa statikom jer je neovisna od zapada dolje (popravite me ako sam u krivu).
  • og1986
    2.9k

    Mozda sam ja nešto pobrkao, ali sam mislio da je bio jedno vrijeme problem zapad gore. Tako da isprike.
  • immerwieder
    1.2k


    i zg i petrinjski potresi su bili dominantno sjever-jug, za južnu tribinu je problem bio smjer istok-zapad,
    u smjeru sjever-jug na potres nosi niz okvira na kojima leže tribine, u smjeru istok-zapad nije bilo nikakve stabilizacije i sad su postavljeni čelični spregovi koji preuzimaju potresnu silu u tom smjeru
  • reziser
    6.2k
    ova tema mi je najdraza
    he he
    a od stadiona, bojim se, i u daljoj budućnosti...NIŠTA :cry:
  • Jurki
    8.1k
    Izbori su blizu, maknite ovog klauna iz Pogane Vlake i nek se napravi novi stadion.. jbt nije to nuklearni reaktor
  • Beli
    149
    Kako nešto što je staro 20 godina može biti novo.

    Toliko godina na kiši, snijegu, suncu, vjetru... sve na Maksimiru je staro.
  • Dino
    2.2k
    Pa nije gradevina gradena prije dvajs godina stara hahah. U koju onda kategoriju ulaze ove koje postoje 50-60 godina? Prastare mozda... :wink:
  • SAS1987
    13.2k
    Pa nije gradevina gradena prije dvajs godina stara hahah. U koju onda kategoriju ulaze ove koje postoje 50-60 godinaDino

    Tribina je ko žena... nakon 20 tek postane prava a nakon nekog perioda ju je najbolje zamjeniti novom :lol:
  • Dino
    2.2k

    :lol: :lol: :lol:
  • Eduardo
    17.1k
    Krešimir Antolić gostovao je u emisiji Sport nedjeljom na Sportskoj TV.

    Jedna od tema bila je i ulaganje u sportski turizam u Hrvatskoj sada kako je korona virus napravio znatne štete nacionalnom gospodarstvu pa se cjelokupna situacija odrazila i na stanje u sportu. Antolić je istaknuo Istru koja prednjači u tome.

    - Mi kao Dinamo želimo napraviti iskorak u ulaganjima u infrastrukturu u Istru pa da na neki način to postane Dinamov kamp (pod navodnicima). Razgovarali smo o tome, nama Istra odgovara. Išli smo u Tursku, dvije godine u Španjolsku i nema nikakve razlike. Klimatski je sve u redu, na dva, tri sata smo od tamo... Istra je u tom nekom sportskom, nogometnom turizmu napravila ozbiljne iskorake i mislim da će svake godine ići naprijed - rekao je Antolić.

    Razgovaralo se i o novom stadionu, temi koja se hrvatskim sportom proteže već godinama.

    - Bili smo na sastanku da se iz EU fondova povuče novac da bi se izgradio gradski stadion. Ne nacionalni, o tome možemo isto razgovarati što je nacionalni stadion... Bila je to inicijativa koja je imala najozbiljnije konture, ali nisam više unutra. Jer, opet, sve završava u Zagrebu. Kroz neke elemente koji govore koliko se odvaja za stadion... U proračunu stoji iznos od 100 tisuća kuna za početne nacrte stadiona, koji, pak, ne nudi nikakvu natječajnu nagradu arhitektima za projekt i mi u Dinamu nismo zadovoljni. Problem stadiona u Zagrebu nije državni već na razini gradske uprave. Uzmimo za primjer žičaru, koštala je 600 milijuna kuna. Neki kažu 700, ali ja sam izračunao 600. To je više nego što je potrebno za rušenje Maksimira i izgradnju novog stadiona. Napravili smo najmoderniju žičaru u Europi da bismo se popeli na brdo, a već se mjesecima polemizira o stadionu.

    Jedna od ideja bila je i stadion u Sesvetama?

    - Postoji projekt stadiona u Sesvetama s pravomoćnom građevinskom dozvolom. Košta 10 milijuna eura i može biti dio rješenja Dinama. Pa neka mi nešto kaže zašto to stoji? Procjenjujem da će se u iduća dva, tri mjeseca nešto tamo početi kopati. Vjerojatno parking pa će se reći da se gradi stadion. I vidjet ćemo 17. svibnja gradi li se stadion i dalje - nasmijao se Antolić pa nastavio:

    - Mi možemo igrati u Maksimiru takvom kakav je. Sad smo napravili jug i kao veliki benefit je što nam je to gradska uprava dozvolila kao tekuću investiciju. Pa je li tekuća investicija popravljati tribinu nastradalu u potresu? To je održavanje travnjaka, tekuća voda i tako dalje. U javnom prostoru se stalno priča da je lako Dinamu kad mu Zagreb... Nije to baš tako.
    — 24H
  • SAS1987
    13.2k
    Opet uprava traži opravdanja za njihov nerad proteklih 20 godina :smile:
  • SAS1987
    13.2k
    Brišite ako ovoj sliki nije mjesto ovdje ali danas sam naisao na slovenski clanak o kraju ww2 pa je stavljena i fotografija vojnih ujetnika iz 1945 na stadionu u Maksimiru.

    Meni ovo nikako ne zgleda ko stadion? Prepozna tko na fotografiji bilo sta sto bi bio dokaz da je to stvarno podrucje stadiona? Jedino onaj dugacak zid izgleda ko da je to ipak neki kompleks

    qb77q7r1j4pdx6dy.jpg

    Nekako tako je tada izgledao stadion (ova fotografija je iz tko zna koje godine).
    lsnshjp8kdfqap8v.png
  • markoli
    1.6k
    Ova donja slika ti je Igralište Građanskog u Koturaškoj ulici. Fotka je iz 1937. godine.

    Ova fotka gore se ni meni ne čini kao da je na stadionu, možda negdje u neposrednoj blizini.
  • Crusades1986
    9.5k
    q5fsahbsfwtz5j1c.jpg
    Preuzeto iz grupe Zakaj volim Zagreb.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.