• SAS1987
    13.5k
    zato mi je i cudno da index non stop sere o zapadu gore. Iz istoka mi tribuna izgleda sasvim dobra ako se uzme u obzir da je bila građena za stadion koji je trebao primati 60k ljudi.

    Ne zna se koliko će trajati pregled i ta procjena, moguće je, teoretski, da postupak neće biti gotov do utakmice sa Slavenom BelupomSmotanihaker

    Nije to mali posao.. Nije samo statika, treba provjeriti i sva stakla na zapadu i sjeveru da se ne dogodi sranje i padne staklo po nekom itd :smile:
  • Infinity
    15.3k
    Ma ja nisam covjek koji ima neke visoke kriterije. Jest da sve to nije usminkano, ne izgleda lijepo, al tribina ko tribina. Hrpa betona i to je to. Ne znam kakav je pogled iz prvih redova, kazu da se ne vidi teren od onih kabina tu, al ja uvijek bjezim gore na vrh odakle je pogled zaista impozantan, kako na zapadu tako i na istoku i na sjeveru. Na jugu eto nikad nisam bio. Zapad dolje ti ima manu, imaju jedan red koji je jako nizak i koljena ti budu pod bradom :lol: To ne znam kako se napravilo tako, da li je taj red trebao biti nosiva greda za neku ogradu ili sto vec. Pojma nemam, al uzasno je. Ne sjecam se koja je tocno utakmica bila, al sreca da nije bilo ljudi pa sam se mogao premjestiti. Nakon toga sam cak negdje uspio naci da netko pise o tom.

    Maksimir ima stotinu mana, al gledajuci svaku tribinu pojedinacno mislim da je svaka dobra, da se iz svake da na isti sablon napraviti ekstra stadion, mada bi sve to bilo ogromnog kapaciteta s obzirom da su tribine ogromne. Ovi iz indexa sto se*u vjerojatno nisu obisli vise od dva stadiona koji imaju dvije etaze tribina. Tribine s vise etaza se inace i rade tako da gornja etaza ima veci nagib, pa cak i tribine s jednom etazom mozes vidjeti da ih ima da im nagib raste iz reda u red. To postepeno povecanje nagiba je pozeljno kod tribina koje su tik uz teren, jer se na taj nacin udovoljava gledateljima koji sjede iza, tj. stvara im se bolji pregled i ne smetaju im ljudi ispred. Teren je vidljiv svima zbog bilo kakvog nagiba, al ono sto ti je tu pred nosom, tj. uz aut liniju ces bolje vidjeti ako si na visocijem. Kad se projektira stadion moras uraditi bokocrt i povuci linije tako da vidis da li je cijeli teren vidljiv iz svakog reda. To se danas ustvari rijesi matematikom, tj. izracunom nagiba i porastom nagiba, al u sustini da uradis bokocrt, napravis zamisljenog navijaca u 23. redu, onaj iz 24. reda mora vidjeti blizu aut liniju od njegove glave. Ako su tribine tik uz teren i ako nagib ne raste onda je velika sansa da ce ovaj iz 24. reda biti uskracen za koji cent terena zbog glavonje ispred :rofl:
  • SAS1987
    13.5k
    Zapad dolje ti ima manu, imaju jedan red koji je jako nizak i koljena ti budu pod bradomInfinity

    Red za djecu do 14 godina i za talijane :rofl:

    Kad se projektira stadion moras uraditi bokocrtInfinity

    Znam.. U Belo Horizonteu (mali stadion, Idependencia) su to zajebali i sa gornje etaze ne vidis out linije :grin:

    Pricekajmo jos malo pa da vidimo sto kazu staticari pa cemo biti pametniji :grin:
  • Infinity
    15.3k
    U Belo Horizonteu (mali stadion, Idependencia) su to zajebali i sa gornje etaze ne vidis out linije :grin:SAS1987

    U Dugopolju na zapad dolje kad sjednes u zadnji red vidis sve, al kad se ustanes ne vidis dio terena od gornje etaze koja je prenisko. I kad golman ispuca loptu ne vidis ju dok je previsoko.
  • SAS1987
    13.5k
    https://sport.hrt.hr/624020/bandic-o-maksimiru-sve-to-skupa-otpeljati-na-jakusevac

    Pregled staticara ce biti zavrsen do 25.5. Bandic bi gradio novi stadion od 25-30k.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Bandic bi gradio noviSAS1987

    Ovo se spominje zadnjih 20 godina :lol: :lol:
  • SAS1987
    13.5k
    sledjece godine radimo stadion :joke:

  • Navijač Dinama
    7.4k
    "next year is our year"

    Lpoolovi navijaci vec unazad 30 godima za titulu to govore, i mi eto za stadion, valjda ce doc ta jedna OUR YEAR
  • Bosna86
    11.6k
    prijatelju za zdravlje svih nas, zaključaj ovu temu :smile:
  • xavier
    11.1k
    Po ovom što piše u tekstovima, nije Bandić rekao da će napraviti novi stadion odnosno krenuti u taj projekt nego da bi "bilo najbolje odvesti ovaj na Jakuševac i napraviti novi". To smo znali i prije 10 godina, ali i dalje ne znamo tko planira platiti novi stadion...zapravo znamo, nitko :wink:
  • SAS1987
    13.5k
    tek je pocela stadionska trakavica.

    Index:

    Građevinska inspekcija izašla je ovaj tjedan na teren kako bi detaljno pregledala cijeli stadion i dala mu ili oduzela uporabnu dozvolu. Inspekcija će odluku donijeti u ponedjeljak, no kako neslužbeno doznajemo, Maksimir će dobiti djelomičnu uporabnu dozvolu. U prijevodu, Dinamo će moći igrati na svojem stadionu.


    No kad su u pitanju europske utakmice te potencijalno Liga prvaka, Maksimir je u tom kontekstu prošlo svršeno vrijeme. Uefa je godinama gledala Dinamu i Hrvatskoj kroz prste i dopuštala igranje na Maksimiru, ali pomoći više nema. Betonsko ruglo, jedan od najvećih simbola korupcije u Hrvatskoj, više neće biti domaćin ni europskim ni reprezentativnim utakmicama.

    https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=2189991
  • NORTE
    9.3k
    Di ćemo igrat Europu u idućoj sezoni, ako neće moć Maksimir onda Rujevica ili Varaždin? Neće valjda Gradski vrt. Ustvari to su onda slatke brige jer ćemo se riješit ovog strašila, samo teški moroni bi ga išli krpat.
  • xavier
    11.1k
    samo teški moroni bi ga išli krpatNORTE

    Nezgodno je što povijest kaže da ovim nisi eliminirao ekipu koja odlučuje o stadionu odnosno da mene, koliko god to bilo suludo, ne bi uopće iznenadilo da se opet krene u neko nebulozno skupo renoviranje...iako se nadam da je to i za njih previše.

    Što se tiče stadiona gdje ćemo igrati, prilično sam siguran da će biti Rujevica.
  • Kwedi
    3.8k
    Mislim da će se desiti riječki scenarij; obećanje o novom Maksimiru, a upicanit će Kranjčevićevu koliko je nužno za Europu, ubacit mjesta iza oba gola i pojeo vuk magare. Imate stadion, kaj oćete?


    Najjeftinija i najpraktičnija varijanta, a ne da Dinamo godinama igra doma Europu u Rijeci, Osijeku ili Varaždinu
  • Guinness
    2k
    a upicanit će Kranjčevićevu koliko je nužno za Europu, ubacit mjesta iza oba gola i pojeo vuk magare. Imate stadion, kaj oćete?Kwedi

    Baš to, isto mislimo a mislim da sam to na drugom forumu i napisao... Ova klika sklona je guranju stvari pod tepih i doktori u "prijelaznim riješenjima"
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.