• Mali dioničar
    14.1k
    A sto se tice Stozica.. To je bila takav kriminal da bi i Bandic bio ponosan. Od toga da je bio preskup.SAS1987

    A u UEFA vodiču kao primjer odličnog projekta navedene Stožice. Vjerojatno nema veze sa Čeferinom. :smile: Iako je materijal prije njegove vladavine. Tu piše 35 milijuna eura.

    I Dugopolje je navedeno kao primjer.

    https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/EuroExperience/competitions/General/01/74/38/69/1743869_DOWNLOAD.pdf
  • SAS1987
    13.4k
    znaš kako je, UEFA vjerovatno ne provjerava ako je sve bilo zakonito :smile:

    Dugopolje je stadion model za klubove tipa Cibalia, Gorica, Šibenik, Zadar, drugi stadion u Zagrebu :smile: Jedino što mu fali je neki zid iza drugo gola da bi se zatvorio u arenu.
  • Carlos2
    67
    O istoku se nema kaj pricat. Ako je istinita informacija koja je bila pustena u medije , istok pitanje hoce li se ikada moci popraviti.Pucanje poprecnih greda direktno je narusilo stabilnost i funkcionalnost.
    Sjeverna tribina ak sam dobro bio shvatio najveci problem ima fasade , navodno su stakla u kriticnom stanju..ali to se lako rjesi , prekrije se.
    Zapadna tribina navodno nema narusenu nosivost , doslo je do pukotina i ostecenja , ali bez narusavanja nosivog sustava.
    Problem je samo kaj je sve NAVODNO , jedino se na ovim prostorima oko tako ozbiljne gradevine sve zataskava , i ne dijeli transparentno sa javnosti.
    Tako da odgadanje pregleda , zataskavanje stanja i odgoda radova na istoku ce vjerojatno potrajati jos dugo. Klasicna prica iz maksimirske 128.
  • reziser
    6.2k
    S jedne strane mi je drago. S druge nije.

    Drago mi je jer će se nešto morati napraviti. (nadam se novi stadion)
    S druge strane mi nije drago jer istočna tribina je legendarna tribina.

    Nije mi drago jer novog stadiona nema ni u kakvim projektima.. Znači, bar 4 godine veliki problemi sa stadionom.

    Po meni sanacija istoka bi bilo najgore rješenje.
  • NORTE
    9.1k
    Bit će uskoro problema za klub kad opet dođe velika europska tekma/e. Kapacitet stadiona bez istoka je oko 23 tisuće a trenutno 4 tisuće dobivaju gosti. Zapad gore maknuto preko tisuću stolica jer je većina njih neupotrebljiva (ne vidi se teren) i već je postavljena fiksna ograda gore zbog toga. Sjever dolje ima sličan problem jer reflektor smeta u pogledu na teren za možda tisuću stolica.
  • Infinity
    15.2k
    Taj istok je bio i najbolja tribina, bez ikakvih mana, al nece mi bit zao ako ce on biti kotac koji ce pokrenuti sve.

    Meni se ovaj tekst ne svidja s obzirom da se spominje kako su tri tribine u dobrom stanju i kako se istok moze sanirati. To jesu naklapanja, jer detaljni pregled nije izvrsen, al kao da netko priprema javnost na konacan ishod koji se nama ovdje nece svidjeti.

    Sto se novog stadiona tice, bio bih za pocetak sretan da sruse istok i naprave novi uz teren, pa ostalo nek dolazi kasnije. Vjerojatno bi duze vrijeme zapeli s tim, al to bi bio napredak u odnosu na sadasnje stanje, pogotovo ako bi tu dobili krov za nekih 6-7.000 ljudi. Najbolje od svega je to sto to ne bi bilo ni skupo ako sva infrastruktura ispod tribine budu mokri cvorovi i poneki sank za prodavanje hrane i pica. Pitanje je koliko love bi uzelo rusenje i odvoz starog istoka, al ni to ne moze biti neka cifra koja se ne moze platiti. Znam da sanjam, al nek Grad srusi i odveze stari istok, a nek klub napravi novi.
  • The Undertaker
    4k
    Sve se da sanirati. Samo je pitanje koliko je to isplativo.
  • Infinity
    15.2k
    Jedno je jasno, uvijek se vise love da izvuci kad se nesto krpi nego kad se gradi na novo. O namjerama doticnih je suvisno pricati.
  • NORTE
    9.1k
    Sanacija istoka je najgora opcija ali je moguća, jer stadion je vlasništvo Grada. Klub ne može rušit ništa na stadionu jer nije njegov, a Grad sigurno neće rušit ništa. Čekaju nas još puste godine ovakvog stanja kakvo je. Za godinu dana se otvara novi stadion u Osijeku (na novoj lokaciji) i tad će bit još slađe pratit stanje ovog našeg strašila.
  • Guinness
    1.9k
    Meni se ovaj tekst ne svidja s obzirom da se spominje kako su tri tribine u dobrom stanju i kako se istok moze saniratiInfinity

    To i je najgore jer debili očito pripremaju teren da je sve ok i nema "nikih" problema... A valjda će detaljni pregled reć nešto drugo jer nema boga da je kurčev istok neupotrebljiv a sa zapadom sve ok
  • Navijač Dinama
    7.3k
    S druge strane mi nije drago jer istočna tribina je legendarna tribina.reziser

    Po vašim i ne samo vašim pričama nego i pričama moga tate , koji je prijeratno vrijeme i posljeratno (prvih 6,7 godina poslje rata proveo na toj tribini)rekao bi da je taj istok stajanje u to vrijeme bio nešto kao sad sjever za primjer , e sad da li jest ili nije :smile:
  • Infinity
    15.2k
    Istok stajanje je proslost vec godinama, jer je srusen.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    jest,al po pricama to je bila "show "tribina
  • deda
    27.7k
    Apsolutno mladiću. Meni uvijek najdraža
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.