• xavier
    11.1k
    marketing i moć medija su čudo, a oni na kraju neće osvojiti ništa :lol:db-izbjeglica

    Nisam htio ništa pisati neki dan kad su stavljeni koeficijenti, ali ista stvar mi je prošla kroz glavu. Nominalno su jaki, ali teško da bih se kladio na bilo koji od engleskih klubova da će uzeti LP ili EL.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    u zadnjih 10 godina, od 20 trofeja u europskom nogometu, 12 osvojili španjolci, al prvi favoriti su uvijek - englezi. logično!

    čak na račun tog otočkog "pumpanja" rangersi dobro stoje, koeficijent na rangerse manji nego na benficu ili šahtar, što je suludo.
  • Keyser Soze
    8k
    U Euopskoj ligi mislim da stvarno jesu favoriti, Manchester United, Tottenham, Leicester, Arsenal... Ne znam ima li netko jači od prva dva dok su Leicester i Arsenal zajebani. Možda se Napoli ili Milan mogu ugurati u borbu za trofej, ali od ostalih ne vidim nekog boljeg. Što se tiče Lige prvaka i ja mislim da neće ništa osvojiti, a repka im je najkvalitetnija u zadnjih nekoliko godina (sigurno jača od one iz Rusije), samo je pitanje može li se toliko talentiranih igrača izbalansirati i pretvoriti u dobru momčad jer kvalitete sigurno ne fali.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    ja vidim hrpu klubova koji mogu izbaciti bilo koje engleze.
    sve je to vrlo relativno i snaga engleskih klubova je poprilično precijenjena.
    pa prošle godine je taj united skoro ispao od kopenhagena, je da je bilo na jednu utakmicu - al ono.
    a kamoli šta ja znam, villarreal ili šahtar.

    uostalom, od kud uopće da će arsenal proći? igrali su prvu sa benficom 1:1, a sad imaju uzvrat u grčkoj, ne vidim zašto benfica ne bi prošla. leicester isto, imaju nulu sa slavijom iz prve tekme, al eto - napoli ih ne može izbaciti.
  • Keyser Soze
    8k
    Kao što sam i napisao u postu prije, Arsenal i Leicester su zajebani jer mi se čini da im dosta znači ovo natjecanje. United i Tottenham imaju najbolje igrače daleko, pa ovi su razvalili Sociedad 4:0 usred Španjolske... Mi možemo igrati s apsolutno svima tako da koga god da izvučemo (u slučaju prolaska u četvrtak) imamo šanse.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    lige prvaka - manchester city
    europa lige - manchester united
    eura - engleska
    db-izbjeglica

    Kao prvo, City igra daleko najbolji i najači nogomet trenutno, mislim da ih ozljede jedino mogu sputavat, ali nemaju pretjerano problema sa njima, tako da ne vidim po čemu nisu favoriti.

    United istina favorit, ali ako ne oni tko će? Zar neće možda zvezdana ili Šahtar? Imaju i Arsenal i Spursi tu također i Leicester.

    A Euro, osim njih(engleza) , Francuske i Belgije tko bi trebao biti favorit???? Da neće možda "Lijepa Naša"?

    Jasno je "favoriziranje" engleskih klubova, ali da ove ekipe ne osvoje ova pomenuta natjecanja, moraju se desit neki mahom neočikvani događaji(ozljede, ili sretna neočekivana pobjeda protivnika, kao ona Lyona protiv Citya)

    Toplo bih ti preporučio da odgledaš malo engleze, pa da vidiš zasto su favoriti i zašto je njihova liga i dalje najatraktivnija i najbolja.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    city to ima i zadnjih ohoho sezona pa ne mogu dalje od četvrtfinala.
  • vjeko1701
    5.9k
    O klubovima neću, realno jesu jedni od favorita svojih natjecanja ali pisati o reprezentaciji ko glavnom favoritu...pa i ta posprdno "lijepa naša" ima veće uspijehe od "gordog" albiona. Neka se prvo dočepaju koje medalje na nekom velikom natjecanju pa da se o njima priča kao o nekim favoritima.
  • über alles
    1.4k
    Bili su prvaci svijeta i brijem da imaju dva treca mjesta sa europskog...kolko ja znam to su medalje.
  • vjeko1701
    5.9k
    Isprike, mislio napisati u zadnjih 50 godina...al istina, imaju jedno treće mjesto 1996. Jbt pa Dinamo ima više proljeća u europi u tom periodu nego engleska medalja. Kaj ti je pol stoljeća...FAVORITI!
  • über alles
    1.4k
    Kakve veze ima proslost sa trenutnom ekipom ? Pa belgije nije bilo 20 godina kaj to znaci da nisu bili favotiti na zadnjem sp I realno druga najjaca ekipa poslje francuza ?
  • vjeko1701
    5.9k
    Ima velike veze. Misliš da na nijednom prvesntvu od 1966. Engleska nije imala jaču ekipu on one koja je bila prvak? Msiliš da Dinamo u 49 godina nije imao nijednu ekipu vrijednu prezimljavanja? Al eto, nije se dogodilo. Zašto se nije? Tu bi se dalo raspraviti. Psihološki aspekt - blokada, nošenje s pritiskom i očekivanjima, kultura pobjeđivanja ključnih utakmica, kultura osvajanja, pobjednički mentalitet, stil nogometa i njegova efikasnost. Igra ega, precjenjivanje vlastitih mogućnosti...itd. itd.

    Nogomet igraju pojedinci ali u njemu pobjeđuju momčadi a jedna medalja Engleza u 50 godina, sve te momčadi uz svu klasu nogometaša koja ih je kitila ipak govori nešto. To je jako lijepi statistički uzorak i na temelju toga njihova reprezentacija bi mi uvijek bila u nekoj drugoj skupini favorita. Kvalitetu imaju i uvijek se može dogoditi neka povijesna generacija...ali.
  • xavier
    11.1k
    Englezi imaju jako talentiranu i mladu reprezentaciju. E sad, hoće li ti igrači sazrijeti kako se oni nadaju i kliknuti, to ne možemo znati. No slažem se da nema smisla povlačiti paralele iz prošlosti jer gdje su bili recimo Španjolci prije nego su postali velesila...
  • vjeko1701
    5.9k
    Na kojem prvenstvu su Španjolci bili favoriti prije nego su postali velesila? Ili se ipak treba malo i dokazati prije nego te istim smatraju.
  • Majki2111
    2.6k
    Podcjenjujete nas. Dajem svoju desnu ruku ako se mi u ovom trenutku nebi nosili ravnopravno sa svim ekipama tu osim Uniteda i možda Leicestera. Totenham nije u formi i kolko sam čuo imaju velikih problema u kreaciji napada. I nas se pita nešto.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.