• Keyser Soze
    8.3k
    A gle, i dalje ostaje činjenica da nas je on odveo na sva natjecanja što prije njega nije uspjelo ni Biliću pod kojim smo igrali najbolji nogomet. Tanka je granica između tog da te pamte kao vrhunskog i samo dobrog izbornika i to se najbolje vidi po usporedbi Bilić-Dalić jer je po meni Bilić puno kvalitetniji trener, ali se njemu dogodio Semih Senturk, a Dalić je dvaput prošao na penale.
  • Mlađi referent
    11.1k


    Kao nositelj i u skupinama kakve je imao, sve osim odlaska na sva natjecanja bi bio teški debakl. I tu se puno previše mučio

    Ali ljudi i danas prepoznaju da se kod Bilića jednostavno igralo bolje i da si bio jači nego kaj si sad. Bez obzira kaj je ovaj potpisao slučajnu medalju, a drugi ispao radi jednog Semiha.
  • Jurki
    9.2k
    potpisujem sve kaj si napisal. Igre nema, atmosfere nema, igraci se pozivaju ocito bez kriterija. Ako veli igraju najspremniji i najkonstantniji.. onda se toga drzi. A on se posere sam sebi u usta.
  • Zdravko Maček
    121
    Sorry, bolno je uopće za reć, ali ta medalja je došla na nekakvim temeljima faking Ante Čačića. Kakav je to točno Dalićev potpis bio na igru na SP? On je rekao Subi di da se baca kod penala ili Raketi di da pošalje loptu?Mlađi referent

    Čačke je imao tu istu repku, pa čak i u većem prime-u 2 godine ranije na euru, pa nije uspio ostvariti značajni rezultat. Svaku tekmu na euru smo krenuli dobro i dobro smo izgledali, ali čim je izbornik protivnika napravio neke korekcije Čačke se pogubio. Imao je 3 zamjene svaku tekmu, svaka ista, svaka u istoj minuti. Super on složi igru, ali reakcije tijekom tekme i prilagođavanje situaciji jako loše. Nakon toga kvalifikacije krajem kojih ga je i zamjenio Dalić, potpuno pravdano pošto smo izgledali totalno loše, a dolaskom Dalića smo u gostima ubili Ukrajinu 0:2 uz igru da gledaš i ne živciraš se jer je sve izgledalo logično posloženo.
    Naravno, male su razlike na tim razinama i moraš imati sreće. Protiv Portugala je nije bilo, ali realno nismo je ni "izazvali" (kako bi rekla reklama za lutriju) pošto smo bili jalovi, a u Rusiji nam se vratilo.

    Kako god bilo, ova izjava da je serviser složio temelje za Rusiju mi ne drži vodu. Imao je priliku i napravio je kitu (i to 2 godine ranije kad je genracija po meni bila u zenitu).
  • Frodo
    65
    Mediji 2018. nakon svega onoga s Mamićem? Koliko se sjećam prognozirao se kolaps dok nismo pobijedili Argentinu, nakon toga je sve išlo prirodnim putem, nitko nije lud da blati reprezentaciju u takvom momentu. Ili mi je ostao krivi utisak.
  • Jurki
    9.2k
    Kaj se tice repke tj izbornika. Mislim da je ista stvar ko u Dinamu. Para ima, velika reputacija.. dopeljaj i plati stranog dobrog trenera koji ima jeben CV i to je to. Ok naravno da to ne garantira rezultat..al kaj budemo uvijek lutali s nekakvim polovnim rjesenjima. Struka ko i obicno ne prati razinu kadra.. jbg
  • Mali Zeus
    10.3k
    Sorry, bolno je uopće za reć, ali ta medalja je došla na nekakvim temeljima faking Ante Čačića. Kakav je to točno Dalićev potpis bio na igru na SP? On je rekao Subi di da se baca kod penala ili Raketi di da pošalje loptu?Mlađi referent

    Ti to ovo ozbiljno?

    Ali ljudi i danas prepoznaju da se kod Bilića jednostavno igralo bolje i da si bio jači nego kaj si sad. Bez obzira kaj je ovaj potpisao slučajnu medalju, a drugi ispao radi jednog Semiha.Mlađi referent

    I nije se plasirao na Svjetsko.
  • Mlađi referent
    11.1k
    Ti to ovo ozbiljno?Mali Zeus

    Da, ozbiljno. Repka je igrala značajno bolje nego Dalićeva u ijednom trenutku, kakve to mehanizme je Dalić usvojio u 5 tekmi? Možeš reći nekaj konkretno?

    I nije se plasirao na Svjetsko.Mali Zeus

    Površno gledanje, Bilić je imao slabiju ekipu i nije bio nositelj već mu je Engleska bila u skupini koja je mirisala osvetu jer ih je ovaj sprašio dvije godine ranije
  • Jaro
    5.9k
    serviser je ispao s Eura nakon bezze izgubljene lopte Strinica u napadu... Ubijao j taj Portugal dobrih sat vremena... jbg.. nije proslo, kasnije u kvalama uzas ko i svi i dobio pedalu jer se ko i uvijek kod nas radilo spasavaj sad kad je voda do grla. Dosao Dalic, prosao dodatne kvale i kasnije bez velikog eksperimentiranja i uz veliku dozu srece do finala. Cim se poceo mijesati i postavljati igru - krenulo nizbrdo i sada je realno - kaos u toj repki - igra se drzio jer u vezi imas Modric - Kovacic - Brozovic, ali sve ostalo je lutanje... Tu i tamo ga spasi Perisic na individualnu akciju, prosle kvale ga je Petkovic na individualnu kvalitetu i inspiraciju nosio...
    Sad spasava Vlasica, dok je Livakovica na prvo lose istrcavanje sutnuo s klupe... Orsic i prilika na krilu je vec opjevano (tko je sinoc podvalio loptu Sucicu prije penala na Krami?). Vida u repki je u 2018oj vec bio problem, danas je to vec patologije (svaka cast njemu na svemu, ali igrac koji ne zna dodat loptu i sudjelovati u izgradnji napada nema mjesta ni u HNLu vise), srecom Lovrena nema jer bi inace imali 2 takva... I dalje "kaljenje" ovih u U21 - sata Sutalo ili eto i ovaj Erlic imaju vise tamo cekati? Sosa je skoro izgubljen jer su ga tamo drzali do 23e a u A repki nema ko igrat tu poziciju... Kak ces imati toliko prizeljkivanu sirinu kadra ako nikome ne dajes priliku? Pa liga nacija je stvorena za to, 10 dana - 4 tekme - 12 dana ekipa na okupu - di ces bolje za provjeru sirine kadra i uigravanje nekih sablona...
  • Mali Zeus
    10.3k
    Da, ozbiljno. Repka je igrala značajno bolje nego Dalićeva u ijednom trenutku, kakve to mehanizme je Dalić usvojio u 5 tekmi? Možeš reći nekaj konkretno?Mlađi referent

    Ajd da ja tebi dam protupitanje. Kakve je to mehanizme imao Čačić da bi to bio kao temelj za Dalića?

    Površno gledanje, Bilić je imao slabiju ekipu i nije bio nositelj već mu je Engleska bila u skupini koja je mirisala osvetu jer ih je ovaj sprašio dvije godine ranijeMlađi referent

    Obični izgovor. Engleska mu je bila jedina poštena ekipa u grupi.
  • Ludovic IX
    5.8k
    Treneru se potpis mora vidjeti u igri. To kod dalića nema. Istina, on je izbornik i teško je uigrwt nešto za par dana ali kako mogu Nijemci, ili Nizozemci imati uvijek igru sa potpisom.

    A da je čačke bolji trener, bio bi u Realu sad. Barem onom u zazagozi. Ali da je stvorio igru , to je istina. I da nema nikakvu reakciju na stanje na terenu, i to je istina. Ovaj Dalić nema ništ od toga.
  • Mlađi referent
    11.1k
    Kako god bilo, ova izjava da je serviser složio temelje za Rusiju mi ne drži vodu. Imao je priliku i napravio je kitu (i to 2 godine ranije kad je genracija po meni bila u zenitu).Zdravko Maček

    To je zato kaj je i serviser teletabis skoro pa jednak ovom kaj je sad na klupi.

    Ono kaj je i dalje fakt je da je repka pod Čačićem imala nekog smisla, Dalić nije promijenio ništa osim kaj je digao atmosferu i imao sreće na penalima. Da je ispao protiv Danske, iste godine bi bio bivši.
  • Mali Zeus
    10.3k
    serviser je ispao s Eura nakon bezze izgubljene lopte Strinica u napadu... Ubijao j taj Portugal dobrih sat vremena.Jaro

    Ovo je mit. Ubijao Portugal, jedinu pravu priliku imali pred kraj kad je Vida pogodio prečku.
  • Mlađi referent
    11.1k
    Ajd da ja tebi dam protupitanje. Kakve je to mehanizme imao Čačić da bi to bio kao temelj za Dalića?Mali Zeus

    Čak i solidne s obzirom na Čačićev* CV. Dosta loši bekovi su čak i donosili nešto i imali jasne sheme dolazaka naprijed i spuštanja iza. Ekipa je u tranziciji bila masu opasnija, a igra je bila osjetno tečnija.
  • Ludovic IX
    5.8k
    I koliko god čudno bilo, ono sa Kalinićem na SP mu je pomoglo. Inače bi ovaj igrao umjesto mandže koji tekmu i ispali bi mi već od Danaca
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.