• martens
    323
    netko nonšalatno kaže da navija protiv Dinama ili će navijati protiv Dinama. To nije norma koju želimo na ovom forumu jer bi ga onda otvorili za navijače Zvezde, Partizana i Hajd.u.k.a.deda

    Znači netko ko prizna da navija kontra ovdje je u istom košu sa zvezdašima i hajdukovcima. Pa dobro, ok.
    Objašnjeno je sve i predugo ta situacija traje da se netko pravi lud zašto je došlo do tog fenomena kontriranja.

    Najlakše je sve svesti na - ma mi smo stoka, uvijek smo protiv, nama ništa ne valja.
  • martens
    323
    Ponavljaš se stalno sa “patetikom”
    Šta ima veze ako netko naglasi da voli klub? To nešto loše?
    marcio amoroso

    Ne naglašava se tu da se voli klub. Nego se naglašava da "se klub voli neovisno kako se s njim upravlja" u ovakvom specifičnom tipu rasprave što je velika razlika.To priprosto, šablonsko moraliziranje s visoka i ulaženje u sferu nečijih osjećaja koji nisu uopće ni svjesni ni kontrolirani.

    Kao on jel voli dinamo a ovaj drugi je juda.

    Debilno izrkavanje za priglupe pratitelje mamićevskih stranica. Iste fraze deset godina.

    I sad neki naši ljudi šta su 40 godina pratili klub po gostovanjima, pratili ga i doma na slobodi iz tuzle, pazinki i inkeru, danas kažu da nemaju želudac to pratit i da bolje nek se raspadne nego da je ovako.

    Takvi su jude. Ima tu aktivnih boysa neka kažu otprilike generaciju 40+, ako su mlađima već prišili etiketu mrzitelja kojima ništa ne valja. Koliko iz te generacije i dalje "voli klub neovisno kako se njim upravlja"
  • deda
    27.5k
    Nemoj si to radit, ni sebi ni meni. Nemoj mi stavljat riječi u usta. To je jedna od stvari koje najviše mrzim kod ljudi.

    Rekao sam da nismo napravili javni forum za sve navijače, već za navijače Dinama. To sam rekao. I od navijača Dinama ne očekujem da navijaju protiv Dinama.
  • marcio amoroso
    31.9k

    Ma neka ne prate, tko ih tjera da prate?? Ne znam koja je svrha dolaska na forum Dinama ako Dinamo ne pratiš i želiš mu poraze?
    Nemaju želudac za pratiti? Nemoj pratiti i šta.
  • martens
    323
    Rekao sam da nismo napravili javni forum za sve navijače, već za navijače Dinamadeda

    I ko ovdje nije navijač Dinama? Onaj koji trenutno ne navija za SPORTSKI REZULTAT Dinama?
    Evo ti ga ovdje jedan momak, od glave do pete, neću ga imenovat da ga ne razapnu i izbace s foruma. Kvizaš i to vrhunski, redovit na utakmicama, sportski fanatik... pa je više kontra nego za, iako bi rekao da ga više i boli ona stvar trenutno.

    Ali vratit ću se na početak ove sulude, besmislene rasprave i podjele koju je inicirao i stavio u prvi plan netko vrlo pametan. Nemoguće je da dvoje ljudi koji jedan klub doživljavaju na jedan, a prate na drugi način, mogu razumjeti reakcije i unutarnje stanje jedan drugog.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Mene samo u toj cijeloj priči/raspravi zanima jedno a ne spomenuto.

    Zar nije glavna stvar prvenstveno da se nogomet igra radi NAVIJAČA?!?!?, ne neke slave, glave, pobjede , uprave lijevoga i desnoga i ostali .. to je pitanje stvari kako tko gleda i iz koje perspektive.

    Zapitam se radi onda radi baš ovakvih rasprava tko smo to MI(navijači), i za koga mi u nekome širem smislu zapravo navijamo??
  • flexXy
    1.9k
    Da trosimo energiju ovih medusobnih prepirki na zajednicke ciljeve, gdje bi nam kraj bio.
  • martens
    323
    ....
    Ne znam koja je svrha dolaska na forum Dinama ako Dinamo ne pratiš i želiš mu pobjede?marcio amoroso

    Di je problem ako netko dođe ovdje i komentira neke stvari oko kluba. Pa i transfere, rezultate igrače... i napiše onda da je neutralan ili da mu se to sve gadi.

    Evo meni se gadi transfer Štefulja iz Rijeke jer slučajno nažalost moju znam koja je pozadina, gadi mi se jer je protiv svih mojih uvjerenja i shvaćanja nogometa uz prilično veliki prag tolerancije koji inače imam.

    A vi ga tu komentirate kao, jebeno, Čabraja i Štefulj će dijelit minutažu, Leovac odlazi blabla... a meni to komedija jer je pozadina i jednog i drugog transfera za ispovraćat se. I sad vi ovdje top dinamovci, ne mračite ništa.

    Smiješno sve skupa to patroniziranje i držanje lekcija. Još da je to iz neke pozicije pa ajde. Nikada mi na pamet nije padalo da nekome solim pamet kako se voli klub i jel ga netko voli ili ne voli.

    Onaj ko ne voli klub i koga ne zanima, neće doć ni ovdje nit će mu se pratit išta oko kluba. Svi drugi vole klub, na ovaj ili onaj način.
  • Eduardo
    17.2k
    Mislim da je svima nama (uključujući @Pop corn) krajnji cilj isti - bolja i transparentnija budućnost Dinama. Vjerujem da to nitko ne spori. Razilazimo se u načinu razmišljanja kako doći do cilja kojem stremimo, a ono što je najveći problem u ovoj raspravi je način na koji kolega pokušava progurati svoj stav i način razmišljana koji smatra jedinim ispravnim dok s druge strane nema razumijevanja i tolerancije za suprotno mišljenje. Oni koji se ne slažu s tim su etiketirani kao slijepci, mamićevci i sl.

    Osobno smatram da navijanjem protiv kluba postajemo samo još jedan uteg Dinamu i da taj način nije način s kojim se mogu složiti i koji mogu prihvatiti. To je po meni autogol, ništa drugo. Taj ¨mentalni sklop¨ kako bi ga neki nazvali nije nešto što bi nas trebalo činiti šupkoliscima i ostalim epitetima kojima se zna tepati određenim navijačima Dinama.

    Jasno je ko dan da nismo svi platili istu cijenu navijanja za ovaj klub, ali dosta toga u tim upisima zvučalo je kao jednoumlje i ukazivanje da je samo jedan put ispravan i pravi put. Mislim da je puno toga dobro napisano, ali je prezentirano na krivi način zbog kojeg je došlo do cijelog sranja.
  • marcio amoroso
    31.9k
    , i za koga mi u nekome širem smislu zapravo navijamo??Navijač Dinama

    Za pravdu i zakon :strong:
  • deda
    27.5k
    Ja ne sporim ljudima ogorčenost, jad, mržnju prema izvjesnim ljudima jer i sam to sve osjećam. I znam da ste mnogi prošli pakao i da nema te kazne za Mamića koja može donijeti satisfakciju. Ali ja bih pitao tebe osobno Martens, treba li nama Zona Dinamo ili neka slična platforma? Ja kažem da treba, svima nama. Ali ako nam je norma da neki glupan poput mene ili nekog drugog glupana želi malo pogledat nogomet i veseliti se tome, svako malo dobije verbalnu šljagu kako može, onda nam ne treba Zona.
    Tu ljudi pišu o jebenom Liverpoolu, Manchesteru i neznam kakvoj buraniji i vesele se i tuguju nad njihovim pobjedama i porazima. A svi su Dinamovci. Ali nad Dinamovim rezultatom ne bi smjeli, da se ispravim ne da ne bi smjeli nego nema potrebe da me se krivo ne shvati. I svi jebeni sukobi na ovom forumu proizlaze samo iz toga. Što netko nekog proziva kako može govorit o rezultatu, taktici, igračima bla bla dok je ovaj tu. Nema apsolutno niti jednog napada u kontra smjeru. Niti jednog. Osim reakcije naravno.

    Ja čak nikom ni ne zamjeram što je prestao navijat za Dinamo, što je postao ravnodušan,što mu se sve ogadilo, što mrzi sve i što želi poraz Dinama. Svakakve faze sam i sam prošao. Ali odredit to kao standard ponašanja nema pravo nikom nametati.
  • martens
    323


    I opet i opet i opet iznova isto. U početku možda, prije 10 godina, a neki i ranije, su razmišljali u stilu - ako ispadnemo od Sparte Prag, Gyora ili Sheriffa... stvorit će se kritična masa. Sve iza tog početka nije nikakvo proračunato kontriranje ili predumišljaj nego unutarnje stanje pojedinca. UNUTARNJE.

    Do kad se misle šiljit iste mantre.
  • martens
    323
    Za pravdu i zakonmarcio amoroso

    Kuriš i provociraš na vrlo perfidan i nizak način.

    A doći će netko drugi pa će na isto pitanje odgovorit za Zokijeve bonuse pa će bit kmečanje da klub se voli nebitno ko je uprava.
  • Dudu
    2.6k
    Iz svoje perspektive mogu samo konstatirat da ne bih nikad ni bio na ovom forumu, niti bi se deklarirao kao navijač Dinama, ako se to smije biti dok je Mamić tu, u slučaju da su me bombardirali pričama o Mamiću i malverzacijama. Ako se ne varam on je na visokoj poziciji od 2002-2003, a ja sam tada imao 6 godina.

    Danas je 2021. godina, tako da svi uče djecu isključivo da mrze Mamića i ne raduju se pobjedama Dinama, do danas bi izgubili 18-19 generacija.
  • martens
    323


    Ja mogu komentirat ono što sam ja napisao, za druge ne. Ono što pišu ovi drugi s ciljem da se namjerno jebe u mozak ove šta danasnavijaju za rezutat, za njih sam napisao šta mislim i da mislim da su gori od ovih šta ponavljaju da nebitno kako se vodi klub blabla

    Nek nitko ne shvati krivo al iz osobnog iskustva moram reć da sam ovu raspravu koja se vodi ovdje prošao doslovno na stotine i stotine puta sa stotinama različitih ljudi na stotinu različitih načina i vodim borbe sa svojim demonima deset godina i kad kažem da ne postoji doslovno gori osjećaj od kontriranja protiv rezultata kluba koji voliš onda mi vjerujte na riječ da ne pišem na pamet.

    Svatko ko misli da netko uživa u tome ili da to radi svjesno nema blage veze o čemu priča.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.