• martens
    323
    nismo mi jedini navijači koji se bore protiv uprave, tisuće ih se bori. Mi smo jedini koji navijamo protiv kluba.marcio amoroso

    A zašto je to tako? Jel do nas ili ipak nije? Šta ti misliš, koliko razumijem ozbiljan si čovjek i voliš klub.
  • marcio amoroso
    32.1k

    A do koga je nego do nas?
    Napisao sam već gore, razumijem da netko navija protiv iz xy razloga, neki su doživjeli svašta i razumijem, ali ne razumijem da se zamjera nekome tko navija za klub.
  • martens
    323
    Uvriježeno je mišljenje kako klub ne čine ni uprave ni igrači, da je klub ideal i nešto što nije svedeno na ljude, na rezultate... da se za klub navija zbog uprava i nekih odbora, složit ćemo se da nije istina. Da se navija zbog rezultata opet ne stoji, već pripadnost klubu ovisi o puno faktora, nikako samo o jednom ili dva. Netko ko navija za klub i prati ga neovisno o rezultatu možemo reć da je pravi navijač jel tako.
    Za klub se navija jer se možeš naći u nekome ili nečemu unutar kluba ili oko njega. Da li je to Zvone Boban, Ćiro, Eduardo ili Ademi, ovisi o dobi. Može to biti i klupska aura narodnog, nenarodnog, projugoslavenskog, prohrvatskog, gradskog, seljačkog... sve to određuje sklonost klubu.

    Znači da sam rezultat neće utjecat na pripadnost klubu. Klub je ideal, nešto što nije svedeno na ljude. U slučaju dinama recimo za nekoga iz Hercegovine npr. prohrvatski, Zvone Boban, skok na pandura, aura potlačenog, antirežimskog.... Zašto bi onda za navijača bila veća tragedija da li je Dinamo izgubio od nekih levata u Bugarskoj u pretkolu nekog europskog kupa... od toga da sve ovo zbog čega je desetljećima navijao za klub - više ne postoji. Ne da ne postoji, nego je skoro potpuno suprotno od toga.
  • marcio amoroso
    32.1k
    31
    Prije dosta godina sam imao priliku pričat s jednim bivšim igračem Dinama, vrlo popularnim i omiljenim, često mu se čestitaju rođendani i broje nastupi u Dinamu, pa i na zoni.

    I priča kako je u jednom periodu svoje karijere u Dinamu završio na klupi jer se nije nikako šmekao s trenerom i savršeno je opisao jedan osjećaj u stilu, znam da je pobjeđivanje bilo dobro za mene, za moje suigrače koje sam smatrao prijateljima, za klub i navijače koje sam volio, al sam mrzio iz dna duše kad bi za rezultate zasluge preuzimao lik kojeg mrzim iz dna duše. Nije svjesno, nije kalkulantski nego je takav osjećaj.

    I danas je taj čovjek u Dinamu, nebitno na kojoj funkciji.
    martens

    Simpatična usporedba, ali apsolutno nebitna i neupotrebljiva u ovoj raspravi. Kao prvo su kod njega osobni interesi u pitanju, kao drugo svi koji su igrali na bilo kojoj razini su nekad navijali protiv jer su bili na klupi.
  • martens
    323
    A do koga je nego do nas?marcio amoroso

    Aha, znači od tisuću navijača nekih klubova jedino kod nas dio takvih navija protiv kluba?
    Čak i da je to istina, a nije, znači li to da je zrak kod nas otrovniji, da nam stavljaju nešto u vodu, da smo specijalni kreteni.... ili da možda, MOŽDA je ipak malo drugačija situacija?
  • NORTE
    9k
    nismo mi jedini navijači koji se bore protiv uprave, tisuće ih se bori. Mi smo jedini koji navijamo protiv kluba.marcio amoroso

    Možda je stvar u specifičnosti upravljanja našim klubom...Pogledajmo naš stadion, to je najbolji prikaz odnosa uprave prema navijačima kluba. Općenito govoreći, uprava koja nema dijalog s navijačima je loša uprava, bez ali. Bezuvjetno navijati za uspjeh kluba koji donosi novac nelegitimnoj upravi koja ugnjetava navijače i podržava pljačku kluba je također neshvatljiva stvar.


    razumijem da netko navija protiv iz xy razloga, neki su doživjeli svašta i razumijem, ali ne razumijem da se zamjera nekome tko navija za klub.marcio amoroso

    Sloboda navijačima i antinavijačima.
  • martens
    323
    Kao prvo su kod njega osobni interesi u pitanjumarcio amoroso

    Jesu, to je istina. Ali sam naveo karikirani primjer. Koliko ti je važno da je dotični svojedobno etiketiran polubogom i dinamovcem od glave do pete sam procijeni.
  • Stihl
    3k

    Ma pajdo nisi ti mene shvatio. Nisam uopce povezivao hdz i nogomet. Nego to razmisljanje: nisam tu, ne znam kaj se događa ali navijam za Dinamo i to je ono kaj je najbitnije...isto tak i ovi kad glasaju, samo ADZ-e, a nemaju pojma kaj se događa.

    Nigdje nisam rekao da djecu treba ucit mrznji prema mamicu, nego upravo suprotno, ucit ih da zavole klub. To je podloga za sve, svi smo tako poceli. Nisam sigurno dosao na stadion jer mrzim mamića, dosao sam zbog ljubavi prema klubu. Deca kasnije kad stasaju neka sami stvore svoje misljenje kako i kaj. Nama je ta emocija oduzeta i pokusavamo ju vratit, ako cemo uspjet vratit Dinamo na pravi put, ako cemo mu uspjet vratit dušu i ako cu opet doc na maksimir i osjetit emociju, a da na tom putu trebam navijat kontra ovakvog dinama onda biram navijat kontra ovakvog dinama. I dalje mislim da sa losijim rezultatima ce se stvorit veca masa nezadovoljnih koja bi kak @SAS1987 kaze mogla stvorit pritisak i da se napokon rijesimo ovih govana.

    Nemoj nas djelit na "vas" i "nas". Svi smo tu zbog iste ljubavi, a to je Dinamo i zbog istog cilja, a to je uređeni Dinamo.

    Opet kazem, svatko ima svoje misljenje i svako od nas na ovu borbu ima svoj pogled. Ali ok, zato smo tu. Raspravljamo, ljutimo se, veselimo, gubimo vrijeme ali svi zbog iste nam drage stvari. Postujem tu svacije razmisljanje, osim onoga ko mi kaze da je mamić dobar hahaha. Nista, idemo dalje sa nadom u bolje sutra. Jednog dana cemo uspjet u ovoj nasoj borbi, a ko zna kaj nas onda čeka. Nažalost, mi navijači Dinama nikad s nicim nismo zadovoljni tako da vjerujem da nam nikad nebu dosadno hahahah.
  • marcio amoroso
    32.1k
    Ma pajdo nisi ti mene shvatio. Nisam uopce povezivao hdz i nogomet. Nego to razmisljanje: nisam tu, ne znam kaj se događa ali navijam za Dinamo i to je ono kaj je najbitnije...isto tak i ovi kad glasaju, samo ADZ-e, a nemaju pojma kaj se događa.Stihl

    Ja itekako imam pojma šta se događa. Imam više utakmica na stadionu nego mnogi koji žive dvije tramvajske dalje. Svi koji me poznaju osobno će to potvrditi.
    U pravu si, Dinamov navijač se uvijek bori protiv nečega, valjda nam je to suđeno.
    Ja sam rekao, respektiram svačije mišljenje, ali zona nije mjesto na kojem će se vrijeđati Dinamo i proricati navijanje protiv. Previše vremena, truda itd dalje ulažemo da tako nešto dopustimo.
  • martens
    323
    mi navijači Dinama nikad s nicim nismo zadovoljniStihl

    Evo. Čovjek piše više manje sve u redu. Ali evo te rečenice, tog najljepšeg voleja koji je okot iz kancelarija u maksimirskoj u rašlje zakucao zbunjenoj navijačkoj masi.

    Od zadnjih 30 godina, trećinu toga klub se nije ni zvao Dinamo, a dvije trećine toga je služio kao izlog Mamic Sport Agency pod raznim imenima. Ideš na stadion koji 20godina stoji nedovršen, sprdaju te da si kreten nedostojan bilo kakvog kritičnog razmišljanja po pitanju kluba, tjeraju te sa stadiona.. a ti si uvjeren da je problem u tebi.
  • marcio amoroso
    32.1k
    Jesu, to je istina. Ali sam naveo karikirani primjer. Koliko ti je važno da je dotični svojedobno etiketiran polubogom i dinamovcem od glave do pete sam procijeni.martens

    Nebitno mi je to, ne zamjeram mu jer je to apsolutno normalno.
  • martens
    323
    ali ne razumijem da se zamjera nekome tko navija za klub.marcio amoroso

    Ali kome se i gdje i kako zamjera? Zašto pravite problem koji ne postoji. Napisao je netko da mu nije jasno da je nekome bitan rezultat sada, a ovaj drugi kontrirao sa bujicom patetičnih fraza o ljubavi prema dinamu.

    Ako dio ljudi podsvjesno se ne osjeća lagodno dok im je rezultat primarno u fokusu, to isto nešto govori.

    Kada je netko u fazi da mu se život svodi na iščekivanje one sljedeće utakmice i prati to maksimalno ja sumnjam baš da mu puca ona stvar šta o tome misli pero ili ante.
  • marcio amoroso
    32.1k
    Ali kome se i gdje i kako zamjera?martens

    Ne znam koliko dugo si na zoni, ali možeš slobodno kad uhvatiš vremena naći rasprave gdje se zamjera. Pa ćeš onda vjerojatno naći i ljude koji priznaju da ih je mržnja prema mamiću odvela tome da navijaju protiv.

    Ponavljaš se stalno sa “patetikom”
    Šta ima veze ako netko naglasi da voli klub? To nešto loše?
  • deda
    27.7k
    Svi smo mi emocionalna bića i kad nije sve po našem imamo osjećaj tjeskobe, nemira, razdražljivosti. Samokontrola je ključ.

    Ono što nas ovdje zna dovesti u sukobe je što netko nonšalatno kaže da navija protiv Dinama ili će navijati protiv Dinama. To nije norma koju želimo na ovom forumu jer bi ga onda otvorili za navijače Zvezde, Partizana i Hajd.u.k.a.
  • Stihl
    3k

    Da, slazem se s tobom. Samo ova moja rečenica nije trebala baš tak ispast, tu sam se vise referirao na poteze grupe i slijednih događaja u upravi kluba koji nam truju klub. Borili smo se za povratak imena i tad nam je to bio problem i mislili smo kad ga vratimo to je to. Vratili smo ime i onda novi problemi. Pa krene bojkot pa opet problemi, sad se borimo na ovaj nacin protiv glave i ekipe i izborit cemo se i mislit cemo eto, uspjeli smo, a onda ce opet nastat neki novi problemi i nazalost to tako u krug...kak marcio amoroso veli, Dinamov navijač se uvjek bori protiv necega...

    @marcio amoroso
    I da, niko nikome ne zamjera navijanje za klub. Ali to je ono kaj treba shvatit. Neko svoje navijanje za klub smatra navijanje da dinamo pobjeđuje, a neko svoje navijanje za klub trenutno smatra to kaj bu prizeljkivao da dinamo izgubi u svrhu viseg cilja. Opet kazem, svaki pojedinac ima svoje misljenje oko ove borbe i to je tak.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.