• Infinity
    15.2k
    Naravno da Corluki i Lovrenu nije zao, a vec sam rekao i da oni sigurno svi zele prije igrati za Hrvatsku, al da bas nitko ne bi izabrao BiH? Netko tko ima 20 godina, zeli cim prije upisati nastup za reprezentaciju, a realno nece zaigrati za Hrvatsku uskoro, taj bi mozda dosao u BiH. I nisu samo top klase jedini hrvati iz BiH. Ima tu hrvata koji su za Hrvatsku u najboljem slucaju klupa ili siri popis, a za BiH bi bili u prvih 11. NFSBiH je takve igrace propustio. BiH je igracki puno slabija i neki hrvatski otpadak bi bio pojacanje za BiH.

    I nemaju svi hrvati u BiH bas toliku odbojnost prema BiH. Evo ja prvi bi dugo razmisljao da sam u situaciji da moram birati. Hrvati igraju za BiH u vecem broju u drugim sportovima, nogomet je jos jedini ostao bauk.

    Siroki imaju jaku nogometnu skolu koja cini preko 50% njihove A ekipe i da za BiH nema igraca iz dijaspore sirokobrijezani bi cinili dobar dio BH reprezentacije. To je samo jedan primjer.
  • Neki tip
    19k
    sirokobrijezani bi cinili dobar dio BH reprezentacijeInfinity

    Misliš da bi htjeli i da bi njih htjeli?
  • Infinity
    15.2k
    Mislis da ne bi? Eto ti Menalo primjer iz prve ruke. Hrpa ih igra za mladu BiH, samo sto kasnije nema mjesta za njih, kao ni za djecu iz Sarajeva recimo, jer bolje igrace razviju Austrija, Njemacka...
  • Neki tip
    19k
    Malo kasnim s obećanjem, ali evo, stiže i poneka zanimljivost..

    Usporedio sam malo brojke po kategorijama i, premda nema neočekivanih nalaza, ima statistički značajnih povezanosti koje vrijedi spomenuti.

    Zanimalo me postoji li kakva povezanost između omiljene maksimirske tribine i odgovora da je Zoki na klupi Dinama "apsolutno najgora (nogometna) vijest za svakoga tko voli Dinamo; potpuno je nebitno kakav je "Zoki" trener jer je oštetio s bratom klub za milijune i nema što tražiti van zatvorskih rešetaka, a kamoli na klupi voljenog kluba".

    Odgovor je očekivan - postoji, ali nije suviše značajna, jer je od ukupne anketirane populacije više od 88% ispitanika dalo upravo navedeni odgovor. Među navijačima sa sjeverne tribine, taj je udio još nešto viši i iznosi 94,37%.

    Među navijačima s istoka i zapada, udio ispitanika koji su odabrali taj odgovor je malo manji od ukupnog prosjeka i iznosi 77,42% za istok i 75% za zapad.

    Sljedeće što sam provjerio je imaju li godine starosti navijača kakve veze s odabirom tog, statistički najčešćeg odgovora kad je u pitanju "Zoki na klupi Dinama". Imaju, ali zbilja malene. Vidljivo je da s godinama starosti opada udio onih koji biraju taj odgovor, no statistički jedva zamjetno. Naime, oni do 27 godina starosti taj su odgovor odabrali u 91,23% slučajeva, oni između 28 i 35 godina u 87,88%, a ispitanici stari između 36 i 45 godina u 85,71% slučajeva.

    Godine, za razliku od tribine, nisu imale niti posebno izraženu ulogu kada su u pitanju odgovori na pitanje o očekivanjima od Dinama u novoj sezoni u rezultatskom smislu.

    U ovom sam slučaju odlučio grupirati odgovore "dok je lopov na klupi, rezultat je u drugom planu i ne zanima me previše" i "što gore - to bolje; izgleda da drugačije ne možemo srušiti bandu", jer ih jasno povezuje izostanak očekivanja da Dinamo u rezultatskom smislu u novoj sezoni bude uspješan.

    Podsjećam da je u ukupnom uzorku udio ispitanika sa sjeverne tribine 59,7%, međutim, udio navijača sa sjeverne tribine među onima koji su odabrali jedan od ova dva gore navedena odgovora je statistički ipak zamjetno viših 75%. Nije iznenađenje, ali jest ipak zanimljivo.

    Kad su godine u pitanju, utjecaj je manje zamjetan.. U ukupnom uzorku udio mlađih od 28 godina (27 i niže) ima 47,9% dok je postotak te populacije među ispitanicima koji su odabrali gornje odgovore tek nešto viši i iznosi 52,94%.

    Ima još dosta korelacija koje želim obraditi i hoću, no pozivam sve koje ovo zanima da me i sami pitaju za povezanost između pojedinih odgovora, ako imaju kakvih želja i interesa. Bilo da se radi o odgovorima na pitanje o HNL klubovima u Europi, reprezentaciji ili bilo čemu. Odgovori se, naravno, ne moraju uvijek uspoređivati s godinama starosti ili tribinom, već mogu i međusobno pa se i u tom smislu mogu pronalaziti eventualne poveznice (npr. očekivano je da "što gore to bolje" biraju isti ispitanici kako za Dinamo tako i za reprezentaciju, ali provjerit ću, možda i nije tako). Slobodno pitajte za koji god odnos u odgovorima želite, odgovorit ću na sve..
  • Navijač Dinama
    7.3k
    ako se vec moze vidjet , zanima me dob ispitanika u vezi reprezentacije, ako može naravno?? :smile:
  • Neki tip
    19k
    ok, ali što u vezi reprezentacije? :) koji odgovor u vezi reprezentacije te zanima? Preciziraj malo pitanje što želiš znati u vezi reprezentacije i dobi..
  • Navijač Dinama
    7.3k
    nisam se dobro izrazio(napisao) priznajem, zanima me općenito dob osoba(dakle u %) koji su odgovarali na pitanje o reprezentaciji(cini mi se uspjeh na Euro21) pa ako moze dobna skupina za svaki odgovor :smile: , nadam se da sam sad barem malo uspio objasnit, za razliku od gore komentara, sry
  • Neki tip
    19k
    Za svaki odgovor postotak po dobi? Ma puno usporedbi za malo zanimljivosti, zlorabiš dobru volju! :) Šalim se, ali evo izvući ću zanimljivosti po godinama za grupe odgovora..

    Za početak, premda je u ukupno ispitanoj populaciji 47,9% mlađih od 28 godina, ističe se podatak da je postotak takvih među onima koji reprezentaciju ili ne prate i ne zanima ih ili žele što gore rezultate (naravno da to nije isto, ali je grupirano jer ni jedni ni drugi nemaju očekivanja i želje spram uspjeha rep. na Euru) ipak statistički primjetno manjih 34,8%!

    Ono što se podosta ističe kod mlađe populacije su, naravno, visoka očekivanja. :) Naime, od reprezentacije najmanje polufinale ili pak finale/naslov očekuje 30,2% ukupne populacije, a ako izvojimo one starije od 27 godine, onda takva očekivanja ima samo 18,3% ispitanika, dok isto to očekivanje, dakle najmanje polufinale/finale ili pak naslov očekuje čak 43,86% mlađih od 28 godina.

    18,3% vs 43,86% je zbilja zanimljiv podatak. Ne iznenađuje jako, visoka očekivanja i odmak od "realnosti" i inače se vezuju uz mlade, ali ovo je zbilja jako istaknuto.

    Eto, za početak.. pa kad stignem, potražim i izračunam i ostale zanimljivosti u vezi reprezentacije i dobi ispitanika, ako ih ima.
  • Dino
    2.2k
    Ima li ikakvih razlika izmedu onih koji su na Zoni i onih koji nisu kad su u pitanju Zoki, Dinamovi uspjesi i uspjesi reprezentacije?
  • Majki2111
    2.6k
    Pošto je dost ekipe mlado jel možda bolje da se ona orca dobna skupina rastavi na više detaljnijih u sljedećoj anketi?
  • Neki tip
    19k
    pojasni na što misliš
  • Majki2111
    2.6k
    dobna skupina. Da nebude prva od 18-27 ilinkoliko neć, nego da bude detaljnije. Tipa 15-17, 18-20 itd...
  • Mali dioničar
    14k
    I ako možeš krvne grupe ubaciti u dobne skupine.
  • Neki tip
    19k
    I ako možeš krvne grupe ubaciti u dobne skupine.Mali dioničar

    Evo taman kontam da bih mogao. Pa su tu još boja kose, težina, visina.. treba jasno razlučiti stvari.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.