• Keyser Soze
    8k
    Mislim da još nemamo ovakvu temu, a zanima me mišljenje forumaša o stanju dinamovog navijačkog puka. Što mislite kakvo je trenutno brojčano stanje ljudi koji podržavaju Dinamo aktivno pa makar i ispred TV-a? Kakva je budućnost novih generacija, koliko smo generacija izgubili u bojkotu itd... Također bi bilo zanimljivo vidjeti neke starije fotografije dinamovaca iz raznih vremenskih perioda koje možemo usporediti s ovim kaj imamo danas.
    Sve u svemu, nadam se da će moderatori odobriti temu i da ju smatrate zanimljivom. :smile:

    3q9npfv0401lzcl6.jpeg
  • serbus
    3.4k


    Bilo bi super ako je moguće kod starih fotki napisati o kojoj je tekmi ili bar godini riječ...

    Ovu nisam vidio a volio bi čuti malo više detalja oko nje.
  • Keyser Soze
    8k
    Nažalost jedino kaj znam za ovu fotku je da se radi o 1971., ak netko zna više neka slobodno veli.
  • superhik
    10.2k
    Glavni kolodvor, 26. travnja 1937., više od 20.000 ljudi dočekalo igrače Građanskog nakon osvojenog prvenstva protiv BSK u Beogradu

    gx5g16p8h6mkkjqu.jpg
  • Fanboy
    2.1k


    To je tada bilo preko 10% stanovništva Zagreba...To je kao da danas klub dočeka 80 000 ljudi.

    Tema je odlična, mene isto zanimaju kako se kreću trendovi, osobito u mlađoj populaciji. No, ono što vidim zadnjih godina da je sve više klinaca i odraslih u dinamovim dresovima, sve više obilježja po automobilima, privjescima od ključev i slično. Ne samo po Zagrebu, već i po drugim gradovima što je recimo pred 10-ak godina bilo jako rijetko.
  • vjeko1701
    5.9k
    Nije samo do stanja u klubu nego i do općeg gledanja na domaći nogomet. Zadnjih godina se progurala priča pa je opet postalo popularnije pratiti HNL, automatski onda imaš veći broj "običnih" ljudi koji to ističu kupovanjem prozivoda.

    Mada recimo kod mene, čak i u onom najgorem periodu kluba i lige, klinci su nosili Dinamo torbe, majice, pernice. Gledale su se tekme, igralo se na ulici u dresovima (istina, većinom jeftinim kopijama s placa)

    Čak i oni koji su se obično držali da su prevelike face da bi gledale HNL, ono samo Barca-Real spika, su komentirali kad je bila neka dobra utakmica. Sjećam se recimo onog preokreta protiv Cibalije, cijela škola je o tome pričala.
  • SAS1987
    13.2k
    Odgovaram ovdje da ne idemu u offtopic jer ćemo inaće završiti na @Eduardo crnoj listi :lol:

    trebamo pojačat bazu u SlovenijiCaptain America
    Znam da nisi mislio ozbiljno al ću ti ipak odgovoriti.. U Mariboru ne znam niti jednog navijača Dinama osim ovih par koje sam ja navukao (jučer nas je bila dvojica na sjeveru). Dinamo je u Jugoslaviji (navodno) bio iza NK Maribor drugi najpopularniji klub u Mariboru ali se poslije 90-tih to promijenilo. Nisam siguran zašto al vjerovano zato što je NK Maribor rastao pa su zbog blizine gradova u Dinamo vidjeli potencijalnog rivala. I nije pomoglo da ih Dinamo šamara gdje god stigne.

    Viole su prvi put imale transparent sa svojim imenom u Ljubljani na tekmi Olimpija - Dinamo gdje su u sektoru BBB navijale za Dinamo (ili kako oni kažu protiv Olimpije). Čak su kopirali himnu od pipsa al je ne koriste već 15 godina.

    Inače Dinamo ima puno više navijača tamo gdje živi više hrvata (Celje, Ljubljana itd) pa je nekad bio i veliki transparent BBB Ljubljana i izgleda da su bili jako aktivni (na fb imaju slike iz Milana 2000, Newcastle, Badel itd) (BBB Ljubljana Facebook)
  • Keyser Soze
    8k
    Veseli sve veći broj klinaca na utakmicama Dinama, svi prepoznaju sinergiju, i mladi i stari.
  • Blue98
    721
    Lijepo je gledat kako se dinamovština lagano budi u Zagrebu i ostatku Hrvatske, nadam se da je ovo prekretnica što se tiče posjete stadionu, sad bi bilo idealno vrijeme da se krene gradit novi stadion ali to je mokri san.
  • Captain America
    13.2k
    Jasno da je zezancija. Puno hvala na objašnjenju, već te neko vrijeme želim pitat kakva je podjela navijača u Sloveniji. :clap:

    Ja sam nakon dugo vremena uspio frenda nagovorit da dođe na utakmicu. Uvijek je tražio neke isprike (stadion, Mamić...) i jučer se naprosto oduševio. Poslo mi je čak poruku da si mora ić uzet merch. :joke: Bio je na sjeveru gore tak da je imao najbolji položaj za uživat u čudesnom navijanju.
  • Fanboy
    2.1k
    Glede navijanja ne mogu si ni zamisliti kako bi to izgledalo tek na modernom stadionu, nije prvi put ovdje rečeno kako čitav stadion stane unutar Maksimira. Recimo kada se pogledaju slike sa Pampasa te izgradnje, nevjerojatno koliko tribine izgledaju blizu stadiona. Imaš osjećaj kao da si na samom terenu.

    Naravno, sve to utječe na doživljaj gledatelja i novi klinci koji dolaze bi se zarazili atmosferom još više na takvom ambijentu moderne infrastrukture.
  • superhik
    10.2k
    Ima netko ovu original fotku?

    otfprbkjjges3enq.jpg
  • superhik
    10.2k
    Kutina, povratak iz Oluje s Dinamovom zastavom na tenku

    an497v3lm64qm4le.jpg
  • Gelipter
    3.4k
    Jebena fotka! Možda dobra ideja za neki mural s motivom s ovakve neke fotke di su vojnici i Dinamova obilježja. Odma se sjetim i ove poznate fotke koja bi se isto tak mogla iskoristiti. x7003feiup5uagt7.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.